Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
       1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30

  Mohlo by vás zajímat...

  Děti a školy

  * ZŠ Jižní IV bude z důvodu stávky 4. prosince uzavřena

  Vydáno dne 29. 11. 2007 (1225 přečtení)

  Vážení rodiče,
  Českomoravský odborový svaz pracovníků ve školství vyhlásil na 4. 12. 2007 stávku. Rozmýšleli jsme se zaměstnanci, zda se ke stávce připojíme. Seznámili jsme se s cíli a důvody stávky:

  Důvod stávky
  - nesouhlas se záměrem vlády snižovat výdaje na školství
  - nesouhlas se snahou státu převést zodpovědnost za financování některých poskytovaných služeb v oblasti RgŠ, doposud financovaných státem (učební pomůcky, učebnice, další vzdělávání…) na zřizovatele resp. na rodiče
  - nesouhlas se snížením reálných platů ve školství, jako důsledek navrhovaného rozpočtu.
  Cíl – navýšení státního rozpočtu, kapitoly školství na r. 2008 o 3 mld Kč, z toho 0,5 mld Kč na učebnice, pomůcky, další vzdělávání ped. prac. a 2,5 mld Kč na platy zaměstnanců RgŠ včetně odvodů.


  Zkonstatovali jsme, že
  - v roce 1997 jsme dostali do rozpočtu na učebnice a učební pomůcky 394 tisíc;
  - v roce 2006 jsme s vyšším počtem žáků jsme mohli čerpat už jen 245 tisíc na učební pomůcky a pro další rok se částka nezvedne ani v souvislosti s inflací (nemít doplňkovou činnost a nebýt příspěvků rodičů na pracovní sešity, nemáme s čím učit);
  - několik let jsme nemohli ze státního rozpočtu obnovit kabinetní sbírky (nebýt sponzorských darů a zapojení školy do evr. strukt. fondů, neobnovili bychom nic);
  - každoročně odchází z naší školy po zaučení několik učitelů (převážně mladých) kvůli platovým podmínkám;
  - svoji práci odvádíme v dobré kvalitě, měla by být náležitě ohodnocena a měli bychom mít možnost učit s novými pomůckami, učebnicemi;
  - pokud má stát zodpovědnost za školství a vybírá na ně od občanů daně, neměl by spoléhat na dary od rodičů a na hospodářskou činnost škol;
  - poslanci našli rezervu na „porcování medvěda“ - 3 miliardy a budou tak rozdělovat peníze daňových poplatníků do regionů na výstavbu „pomníčků“ jako díkůvzdání za to, že byli tamními obyvateli zvoleni;
  - investice do vzdělávání dětí se několikanásobně vyplatí v budoucnosti (viz Irsko, Japonsko, Slovinsko a další státy, kde procento věnované na školství ze státního rozpočtu dalece převyšuje procenta z rozpočtu ČR vynakládaná na školství)…
  Na návrhy odborů a školských institucí vláda reaguje argumentem o úbytku žáků ve školách. V naší škole je tomu naopak, přesto k nárůstu financí nedochází.
  Naprostá většina zaměstnanců se rozhodla připojit se ke stávce a využít svého práva dát najevo nesouhlas s postupem tvorby rozpočtu a s výší financí předpokládanou na oblast školství.
  Jsme si vědomi toho, že některým z Vás se uzavřením Základní školy Jižní IV., dne 4.12. 2007 zkomplikuje situace. Pokud ale nedáme najevo nesouhlas s přístupem politiků ke vzdělávání a nebudeme požadovat navýšení finančních prostředků do regionálního školství, v dalších letech se nepodaří ztrátu dohnat. Z výše uvedených důvodů nebude ZŠ Jižní IV. v provozu. Stávka se týká všech součástí školy, tedy základní školy, přípravné třídy, školní družiny i školní jídelny.

  Stávkový výbor ZŠ Jižní IV.

  Mgr. et Bc. Daniel Kaiser
  ředitel ZŠ Jižní IV.


  V Praze dne 29. 11. 2007

  [Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Daniel Kaiser | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8365870
  Červen101244
  Dnes389

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 197 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE