Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
       1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30

  Mohlo by vás zajímat...

  Kolem Spořilova

  * Vzpomínkové setkání na Eduarda Marka

  Vydáno dne 23. 03. 2022 (776 přečtení)

  Eduard Marek, když slavil 101. narozeniny

  Před týdnem, 17. března, si mnozí Spořilováci připomněli nedožité 105. narozeniny významné osobnosti českého skautingu a nejstaršího člena Junáka - br. Eduarda Marka, známého i pod přezdívkou Hroznýš.
  Vzdor Eduardově mimořádné a obdivuhodné vitalitě, kterou překypoval do posledních dnů svého života, se už bohužel jeho přátelé výjimečné oslavy Hroznýšova kulatého jubilea nedočkali. Eduard Marek zemřel 22. ledna 2022 ve věku 104 let 10 měsíců a 5 dnů.  Přes tuto realitu každého lidského života si Eduard Marek určitě nepřál – a také to opakovaně a s nadhledem zdůrazňoval, aby ti, kteří se s ním znali či dokonce přátelili, po jeho odchodu jakkoliv truchlili. „Díky Pánu Bohu, víře, rodině, skautingu a mnoha dobrým lidem jsem prožil bohatý a radostný život. Tak se za ním ohlížím, a tuto radost nekalí ani vzpomínky na smutná období zlovůle, věznění i rodinných bolestí,“ řekl Eduard Marek při jednom z posledních setkání se svými blízkými přáteli.
  Při příležitosti nedožitých 105. narozenin Eduarda Marka Hroznýše se uskuteční přátelské vzpomínkové setkání, které proběhne ve čtvrtek 24. března 2022 od 17 hodin v Informačním centru MČ Praha 3, Milešovská 1 (nároží s nám. Jiřího z Poděbrad) - v sále suterénní Galerie Toyen.
  V programu zavzpomínají na Eduarda Marka historička a spisovatelka Michaela Tučková, publicista a skautský činovník Slavomil Janov i další pamětníci.
  Michaela Tučková na setkání představí připravovanou knihu vzpomínek na Eduarda Marka, do níž přispěla řada osobností a Hroznýšových přátel. Sborník vzpomínek vyjde ve druhé polovině dubna. V minulých letech Michaela Tučková připravila s Eduardem Markem dvě knihy jeho memoárů Cesty boží jsou nevyzpytatelné a Nebyl den jako druhý.
  Slavomil Janov – Nashville připomene milníky celoživotní skautské stezky Eduarda Marka a zajímavosti o Hroznýšově spolupráci s další legendou českého skautingu, spisovatelem a ojedinělým skautským vůdcem Jaroslavem Foglarem – Jestřábem. Hroznýš a Jestřáb spolupracovali aktivně zejména v době druhé obnovy Junáka, v letech 1968–1970. Příležitostně se však setkali i na počátku čtvrté etapy českého skautingu v 90. letech minulého století. Eduard Marek byl také hostem několika akcí a setkání Akademie Jaroslava Foglara. Na jedné z nich obdržel také odznak Zelený list ginga – symbol dlouhověkosti. Společně se skauty z Prahy 2 a skautskými sběrateli mu byla udělena i čestná Medaile Tří orlích per.
  Účastníci setkání v Info-centru Prahy 3 mohou zhlédnout také krátký snímek projektu časopisu Reflex s názvem Moje svoboda režisérky Theodory Remundové. Zároveň bude představen dokument Osudy Eduarda Mareka - Životná filozófia z cyklu Osudy - nástup totality a 50. roky, který pro Slovenskou televizi natočila režisérka Soňa Gyarfašová.
  Setkání je připraveno ve spolupráci Informačního centra MČ Praha 3, Kmene dospělých skautů a skautek Junáka, Akademie Jaroslava Foglara a římskokatolické farnosti Praha-Spořilov.
  Info: 602 686 725

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8448365
  Červen183739
  Dnes30

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 74 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE