Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)
 • To je síla:
  "Děkuji za informaci, tiskneme letáky, aby se to dozvěděli i ti, kteří nemají internet. Zároveň sepis . . . " (Připomínkujme územní studii okolí metra Roztyly)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Kolem Spořilova

  * Víte o ceně Zlatý decibel?

  Vydáno dne 09. 10. 2012 (964 přečtení)

  Dne 27. září 2012 byly v prostorách Parlamentu České republiky vyhlášeny výsledky mezinárodní soutěže ZLATÝ DECIBEL - Décibel d´Or Praha 2012. Po 5 letech se v Praze uskutečnil výběr nejprogresivnějších protihlukových projektů a produktů, které v příštích letech obohatí povědomí o škodlivosti hluku na našem zdraví a o možnostech technických opatření, jimiž se v blízkosti dopravních, průmyslových i komunálních zdrojů lze zvýšit životní komfort zdejších obyvatel. Protože je tato problematika na Spořilově velmi živá, dovolujeme si i ve Spořilovských novinách zveřejnit několik základních informací.

  Za Obecně závaznou vyhlášku č. 7/2011 o regulaci hlučných činností z rukou poslankyně Parlamentu České republiky paní Hany Orgoníkové tuto prestižní cenu převzal první místostarosta města Valašské Meziříčí MUDr. Miroslav Krchňák. Nad soutěží převzal záštitu ministr životního prostředí České republiky Tomáš Chalupa.
  Odborná porota zvolená ze 72 zástupců Parlamentu České republiky, 8 univerzit, 4 ministrů současné a minulých vlád České republiky, Akademie věd České republiky, dalších expertů ze 6 evropských zemí a řady členů Národní hlukové observatoře České republiky se rozhodla cenu udělit za nejvýznamnější počin v boji proti zdraví ohrožujícímu hluku v roce 2012.
  Slavnostní večer proběhl v jednacím sále Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, kde bylo pozváno na 100 hostů. Mezi nimi byli zástupci z Evropské protihlukové federace, hlavního města Paříže a francouzského Ministerstva ekologie, trvalého rozvoje, energetiky, dopravy a námořního hospodářství, v čele s Pascalem Valentinem, generálním ředitelem sekce Prevence rizik, úřadu prevence znečištění životního prostředí, sekce hluku a fyzikálního znečištění.
  Za Národní hlukovou observatoř České republiky Ladislav Kunert, prezident a předseda odborné poroty. Za Mezinárodní soutěž „Zlatý decibel – Decibel d´ Or Praha 2012“, Ing. Ivo Vaněk, EUR ING, prezident soutěže a řady národních profesních autorit z Německa, Francie, Španělska, Itálie, Polska, Slovenska, Portugalska, Belgie, Rakouska a dalších.
  (Text jsme ve zkrácené podobě převzali z webu http://www.valasskemezirici.cz, kde najdete i fotografie ze slavnostního večera.)

  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5955847
  Červenec12156
  Dnes409

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 16 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE