Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)
 • To je síla:
  "Děkuji za informaci, tiskneme letáky, aby se to dozvěděli i ti, kteří nemají internet. Zároveň sepis . . . " (Připomínkujme územní studii okolí metra Roztyly)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Kolem Spořilova

  * V Thomayerově nemocnici bude otevřena "Naše kavárna"

  Vydáno dne 28. 01. 2011 (965 přečtení)

  Občanské sdružení Lékořice 1. února slavnostně otevře zrekonstruované prostory kavárny v pavilonu A1 ve Fakultní Thomayerově nemocnici.
  Unikátnost projektu kavárny spočívá ve vytvoření míst pro podporované zaměstnávání rodičů dlouhodobě hospitalizovaných dětí. Těžce chronicky nemocné děti jsou na JIP Pediatrické kliniky hospitalizovány i několik let. Cílem projektu je také upozornit na nelehkou situaci, ve které se rodiny takto nemocných dětí nacházejí.

  „Snažíme se v situaci bezmoci a zoufalství být pro maminky nablízku a dělat pro ně aspoň něco málo z možného….. bohužel právě v těchto dnech se se svojí bezmocí konfrontujeme zvláště bolestně….“ říká Karin Pospíšilová, ředitelka občanského sdružení Lékořice.
  Lékořice realizuje od roku 2005 dobrovolnické programy jejichž smyslem je psychická podpora pacientů i zdravotnického personálu. Ojedinělým způsobem propojuje působení dobrovolníků, poskytování duchovní péče a herní terapie pod hlavičkou „Lékořice - Centrum podpůrné péče“. Vizí do dalších let je rozvíjení a propagace tohoto konceptu.
  „Naše kavárna“ vzniká za podpory mnoha přispěvatelů – velkých firem, ale také drobných či anonymních dárců. Investice již přesáhla 1.900 000 Kč a dle dalších finančních možností bude pokračovat (rozšíření prostor o salonek a předzahrádku…) Interiér kavárny odkazuje na slavnou éru objektu a to třicátá léta, kdy byly otevřeny Masarykovy domovy. Projekt je stále možno podpořit přímým zasláním daru na účet o. s. Lékořice č. ú. 197 097 837 / 0300, VS 137. „Těším se s celým týmem na první zákazníky a věřím, že si kavárnu zamilují stejně jako my. Provoz pro Vás zahájíme v pondělí 7. února a už nyní Vás zvu na výtečnou kávu, připravovanou podle nejvyšších standardů kávové kultury. Určitě stojí za to také ochutnat sladké či slané pečivo nebo dezerty….“zve provozní kavárny Petra Křivánková.
  Kavárna bude otevřená od 7-18 h, zatím pouze ve všední dny. Rezervace a objednávky akcí je možné realizovat již nyní na tel: 604 893 626 nebo e-mailem: kavarna@ftn.cz
  Partnery projektu jsou restauratér Ondřej Slanina a Všeobecná zdravotní pojišťovna.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5955309
  Červenec11618
  Dnes689

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 22 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE