Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
       1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30

  Mohlo by vás zajímat...

  Doprava

  * TSK Praha: Praha plní slib: otevírá most přes Jižní spojku

  Vydáno dne 27. 11. 2013 (1607 přečtení)

  Praha splnila svůj slib obyvatelům Spořilova. Necelých sedm měsíců od zbourání starého mostu Ke Garážím přes Jižní spojku dnes otevírá nový most, který snese zatížení těžkou kamionovou dopravou. „Věřím, že tento krok přispěje ke snížení hlukové zátěže ve Spořilovské ulici. Jedná se však bohužel pouze o dílčí opatření. Systémovým řešením bude až výstavba Pražského okruhu mezi D1 a Běchovicemi, která je ale v režii státu,“ uvedl Jiří Nouza, náměstek primátora.  Nový most odvede ze Spořilovské ulice až padesát procent kamionové dopravy. „V principu jde o vyloučení jízd těžkých nákladních automobilů z celé ulice Spořilovské ve směru do kopce k ulici Brněnské. Po Spořilovské ulici tak bude ponechána pouze jízda nákladních vozidel ve směru od D1 na Jižní spojku ve směru na Štěrboholy,“ vysvětlil šéf Technické správy komunikací hl. m. Prahy Ladislav Pivec a dodal: „Ve směru od Štěrbohol bude platit zákaz odbočení kamionů z Jižní spojky do ulice Spořilovské ve směru k D1 a kamiony budou převedeny dále po Jižní spojce až k mimoúrovňové křižovatce u Kačerova na nově vybudované přemostění na komunikaci Ke Garážím a dále na komunikaci 5. května směrem k dálnici D 1.“

  Současně budou moci tento nový most v ulici Ke Garážím využívat autobusy MHD vyjíždějící z Garáží Kačerov a také veškeré osobní automobily směřující do oblasti Spořilova.

  TSK zároveň zahájila přípravné práce na doplnění protihlukových opatření k ochraně tzv. Spořilovského plácku. Konkrétně se jedná o výstavbu protihlukového valu a stěny v úseku mezi ulicí 5. května a ulicí Hlavní a po kolaudaci mostu Ke Garážím i protihlukové stěny přímo na něm. „Pro oba projekty v současnosti získáváme různá povolení. Pokud vše půjde hladce, zahájíme v průběhu stavební sezóny příštího roku,“ upřesnil Nouza.

  Náklady na výstavbu nového mostu ve výši téměř 50 miliónů korun poskytl Státní fond dopravní infrastruktury. „Jedná se přesně o akci, kterou by měl stát naším prostřednictvím podporovat. Věřím, že i v budoucnu budeme moci na podobné akce v metropoli přispět,“ uvedl náměstek ředitele SFDI Tomáš Blecha.

  Popis stavby
  V rámci stavby proběhla demolice stávající nosné konstrukce a spodní stavby do úrovně nadzákladové spáry u vnitřních pilířů a do úrovně základové spáry krajních opěr. Na stávajících základech byla vybudována nová spodní stavba a nosná konstrukce včetně nového mostního příslušenství. Nová nosná konstrukce byla navržena jako spojitá o třech polích z monolitického dodatečně předpjatého betonu.
  S rekonstrukcí mostu souvisela funkčně také druhá stavba, která byla složena ze dvou hlavních částí. První část byla oprava stávající rampy, která byla rozdělena na část kompletní výměny konstrukčních vrstev a na část úseku, kde se prováděla oprava pouze technologií frézováním. Obrusná živičná vrstva byla provedena v nízkohlučné úpravě. Druhá část související s opravou mostu byla výstavba dvou portálů na Jižní spojce s proměnnými dopravními značkami, výstavbou jednoho poloportálu s proměnnou dopravní značkou a dalšími dvěma proměnnými dopravními značkami.

  Základní údaje o novém mostu
  délka přemostění: 72,3 m
  délka mostu: 85,7 m
  šířka mostu: 12,1 m
  stavební výška: 1 477 mm
  výška mostu nad terénem: 7,12 m
  plocha nosné konstrukce mostu: 878,6 m2
  únosnost mostu: zatížení třídy A

  Termíny výstavby
  zahájení přípravných prací: 29. 4. 2013
  snesení konstrukce: 3 – 5. 5. 2013
  zahájení prací na nové konstrukci: 5. 5. 2013
  otevření pro autobusy DP: 18. 11. 2013
  otevření pro individuální osobní a nákladní dopravu: 27. 11. 2013

  Další informace
  objednavatel: TSK hl. m. Prahy
  zhotovitel: Porr, a. s.
  projektant: TOP CON Servis
  TDI: Pontex

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 11 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8405326
  Červen140700
  Dnes347

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 140 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE