Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)
 • To je síla:
  "Děkuji za informaci, tiskneme letáky, aby se to dozvěděli i ti, kteří nemají internet. Zároveň sepis . . . " (Připomínkujme územní studii okolí metra Roztyly)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Kolem Spořilova

  * Tóny Chodovské tvrze rozeznívají Jižní Město

  Vydáno dne 17. 07. 2012 (935 přečtení)

  Začíná devátý ročník mezinárodního letního festivalu Tóny Chodovské tvrze. Festival pokračuje na nádvoří historické kulturní památky na pražském Jižním Městě do 26. července, kdy vyvrcholí speciálním koncertem Vivaldianno MMXII na střeše Obchodního Centra Chodov.

  Tóny Chodovské tvrze letos nabídnou šestici koncertu, které překračují hranice vážné hudby. „Na festivalu se v jeden okamžik setká hudba čtyř různých staletí a přední čeští i světoví hudebníci celkem tří odlišných generací. Těšit se můžete na jazzový galakoncert, operní árie i rockovou show, a to myslím není na jeden jediný festival vůbec málo,“ popisuje dramaturg a duchovní otec festivalu houslový virtuóz Jaroslav Svěcený.

  Tango, jazz i rocková show
  Devátý ročník Tónů Chodovské tvrze experimentuje s hudebními žánry a s lehkostí ukazuje hranice, které se soudobá vážná hudba nebojí překročit. Po slavnostním zahajovacím večeru v podání Jaroslava Svěceného a komorního orchestru Virtuosi Pragenses se festival roztančí ve víru tanga inspirovaného hudbou skvělého argentinského skladatele Astora Piazzolly s akordeonistou a hráčem na speciální nástroj bandoneon Ladislavem Horákem. Pokračovat bude komorním Galakoncertem hudby a slova, během nějž se představí mladá talentovaná houslistka Julie Svěcená, Jaroslav Svěcený a klavírista Václav Mácha v harmonii s fenomenálním uměleckým přednesem Alfréda Strejčka.
  Druhý týden Tónů Chodovské tvrze rozezní Jazzový galakoncert známého lucemburského trumpetisty Gasta Waltzinga, který nedávno složil hudbu třeba pro film Vrtěti ženou.
  Pro milovníky klasické vážné hudby je připraven večer operních árií a multižánrových objevů, na němž se představí mimo jiné sopranistka Markéta Mátlová, klavírista Stanislav Gallin nebo Jiří Škorpík ze skupiny 4tet. Festival vyvrcholí závěrečným koncertem projektu Vivaldianno MMXII na střeše Obchodního Centra Chodov s velkorysou kapacitou pro 500 posluchačů. Jaroslav Svěcený společně s Michalem Dvořákem a dvanácti hudebníky z celého světa připravili jedinečné koncert, který hravě propojuje klasiku, rockovou hudbu i prvky world-music. „Na jednom pódiu na střeše obchodního centra se tak sejdou muzikanti z legendárního Heroldova kvarteta, kytarista a mistr zvuku Jiří Janouch, bubeník Tomáš Waschinger nebo hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal,“ popisuje Svěcený. V charismatickém podání Svěceného a Dvořáka tak zazní skladby inspirované nejen nadčasovou hudbou Antonia Lucia Vivaldiho, ale také geniálním Bachem a Mozartem, houslistou a skladatelem Fritzem Kreislerem či argentinským mágem Astorem Piazzollou. “Festival Tóny Chodovské tvrze se postupně rozrůstá stejně jako kulturní aktivity na Jižním Městě. Mám radost, že za uplynulých devět let rozkvetl do nynější podoby,“ dodává Svěcený.

  Takřka všechny koncerty se budou konat na nádvoří živé kulturní památky Chodovská tvrz (jen v případě nepříznivého počasí v nedalekém kulturním centru KC Zahrada).
  Všechny koncerty začínají ve 20:00 hodin. 18. a 19. července je pro návštěvníky festivalu připravena v Galerii Chbodovská tvrz také komentovaná prohlídka aktuální výstavy Nezvaný host.

  Festival se koná pod záštitou Městské části Prahy 11 a jejího starosty Mgr. Dalibora Mlejnského.

  Praktické informace:
  Předprodej vstupenek je již zahájen, vstupenky jsou k dispozici v pokladnách Chodovské tvrze a KC Zahrada, v sít>i Ticketpro a Webticket. Koncerty se budou konat i v případě nepříznivého počasí, kdy bude připraveno nedaleké Kulturní centrum Zahrada i autobusy na převoz diváků z Chodovské tvrze.
  Změna programu vyhrazena!

  Program Tónů Chodovské tvrze 2012:

  17. července, 20:00
  Slavnostní zahajovací koncert
  Jaroslav Svěcený-housle, Julie Svěcená-housle, Dana Vlachová-housle, Petr Nouzovský-violoncello, Virtuosi Pragenses - komorní orchestr. Vstupné: 350 Kč / 320 Kč (student, senior).

  18. července, 20:00
  Ve víru tanga!
  Jaroslav Svěcený-housle, Ladislav Horák -akordeon a bandoneon, Miloslav Klaus-kytara.
  Latinsko-americké tango bude ústředním tématem tohoto koncertu! V zajímavé kombinaci zvuku akordeonu, španělské kytary a houslí zazní skvělá hudba argentinského skladatele a instrumentalisty Astora Piazzolly i dalších renomovaných autorů.
  Vstupné: 290 Kč / 250 Kč (student, senior).

  19. července, 20:00
  Galakoncert hudby a slova
  Jaroslav Svěcený – housle, Julie Svěcená – housle, Václav Mácha – klavír, Alfréd Strejček – umělecký přednes.
  Vstupné: 270 Kč / 230 Kč (student, senior).

  24. července, 20:00
  Jazzový galakoncert
  Gast Waltzing a kapela Largo (Lucembursko). Koncert proslulého evropského jazzového trumpetisty.
  Vstupné: 290 Kč / 250 Kč (student, senior).

  25. července, 20:00
  Galavečer operních árií a multižánrových objevů
  Markéta Mátlová-soprán, Jaroslav Svěcený-housle, Jiří Škorpík-zpěv,klarinet (duchovní otec vokální skupiny 4tet), Stanislav Gallin-klavír
  Vstupné: 290 Kč / 250 Kč (student, senior).

  26. července, 20:00
  VIVALDIANNO MMXII
  Nový projekt Michala Dvořáka a Jaroslava Svěceného. Speciální koncert na střeše OC Chodov.
  Vstupné: 490 Kč / 450 Kč (student, senior). 300 Kč poslední dvě řady


  [Akt. známka: 0,06 / Počet hlasů: 80] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5949287
  Červenec5596
  Dnes138

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 15 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE