Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • srpen 68 na sídlišti Spořilov pokr:
  "pokračování Za silnicí už byl nový Spořilov, lemoval ji činžák končící něčím jako kotelnou šedomodr . . . " (Srpen 1968 na Spořilově)
 • srpen 68 na sídlišti Spořilov:
  "Mí rodiče bydleli v bé dvojce od roku 1964. Když přijeli Rusové, bylo mi tři a půl. Jako jedináček z . . . " (Srpen 1968 na Spořilově)
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31     

  Mohlo by vás zajímat...

  Veřejná správa

  * Startovací byty čekají na mladé nájemníky z Prahy 4

  Vydáno dne 24. 09. 2012 (2598 přečtení)

  Už jen dva měsíce dělí třiačtyřicet mladých partnerských a manželských párů od okamžiku, kdy v prosinci získají od radnice Prahy 4 do čtyřletého pronájmu nové obecní byty na Roztylském náměstí na Spořilově. Projekt startovacích bytů pro mladé páry je v rámci hlavního města originálním počinem a Praha 4 tak opět potvrzuje, že zisk celorepublikového ocenění Obec přátelská rodině nebyl náhodný. „Ohledně startovacích bytů jsme si udělali vlastní průzkum mezi ostatními pražskými městskými částmi a mohu říci, že náš projekt startovacích bytů je skutečně unikátní. A to jak množstvím nabízených bytů a velmi solidním nájemným, tak třeba i tím, že budoucí nájemníci si svůj nový byt osobně sami vylosují," informuje starosta městské části Praha 4 Ing. Pavel Horálek.


  Nové byty o velikostech 1+kk až 3+kk vznikají přestavbou bývalé administrativní budovy. Budou standardně vybaveny, u domu nechybí ani povrchové parkoviště. Nájemné je vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o startovací byty pro mladé rodiny, stanoveno na 80 korun za metr čtvereční. „Chceme mladým lidem snížit životní náklady a zjednodušit jim tak vstup do života. Cena za nájem je na úrovni dvou třetin tržního nájemného a je dotována městskou částí, což bude vzhledem ke konci regulovaného nájemného k 31. 12. 2012 určitě vítaná pomoc,“ věří starosta. O nových nájemnících se rozhodne na veřejném losování začátkem prosince v prostorách historické radnice v Nuslích. Zájemci si budou byty sami losovat, aby byla zajištěna maximální transparentnost. Byty budou dokončeny do ledna 2013, nastěhování bude možné o měsíc později, kdy také začne běžet čtyřletá nájemní lhůta. Nájemní smlouva se uzavře na dobu určitou, a to na jeden rok s opakovaným prodloužením maximálně na čtyři roky. „Spořilov je urbanistický klenot, byť nyní trpí nadměrnou automobilovou dopravou. Rádi bychom tuto lokalitu trochu omladili, investovali jsme proto nemalé finanční prostředky do místní vybavenosti. Vzniklo zde například nové sportoviště a dětské hřiště. Doufáme, že pokud si lidé ze startovacích bytů čtyřku oblíbí a sžijí se s ní, najdou si po vypršení pronájmu v naší městské části jiné bydlení a zůstanou tak našimi občany,“ uzavírá starosta Pavel Horálek. Startovací byty jsou určeny mladým manželům či nesezdaným partnerům s dítětem, kdy alespoň jeden z partnerů musí být ve věku od 18 do 30 let a mít alespoň jeden rok trvalý pobyt na území městské části Praha 4. Celkem bude k pronájmu nabídnuto 43 bytů - pět o velikosti 1+kk (cca 26 m2), sedm o velikosti 1+1 (cca 35 m2), desetkrát 2+kk (cca 50 m2), 20 bytů 2+1 (cca 53 m2) a jedna bytová jednotka velikosti 3+kk (cca 58 m2). Podmínky pronájmu a příslušné žádosti jsou k dispozici na: www.praha4.cz

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8564692
  Červenec95254
  Dnes3275

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 110 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE