Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)
 • To je síla:
  "Děkuji za informaci, tiskneme letáky, aby se to dozvěděli i ti, kteří nemají internet. Zároveň sepis . . . " (Připomínkujme územní studii okolí metra Roztyly)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Kolem Spořilova

  * Robotický den 2007

  Vydáno dne 17. 04. 2007 (1052 přečtení)

  V sobotu 21. dubna 2007 se opět koná zajímavá akce nazvaná - Robotický den...čtěte dále...

  "Robotický den", v sobotu 21. dubna 2007 pořádá katedra softwarového inženýrství Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy a občanské sdružení Robonika.

  Na Robotickém dni uvidíte jako hlavní téma České národní kolo soutěže EUROBOT. Tématem roku 2007 je třídění a recyklace odpadu, takže i samotná soutěž byla nazvána "Robot Recycling Rally". V této soutěži proti sobě soupeří vždy dva samostatní roboti sestavení jednotlivými týmy. Z Českého národního kola postoupí tři nejlepší týmy do finále, které se koná na mezinárodní úrovni již po desáté - letos ve francouzském La Ferté-Bernard.

  Akce "Robotický den" a soutěž EUROBOT se bude odehrávat 21.4.2007 v Nové Aule VŠE (náměstí W. Churchilla 4, Praha 3). V rámci doprovodného programu diváci také uvidí soutěž v robotickém MiniSumu a ukázky dalších robotů. Program bude probíhat po celý den od 10 do 17 hodin, v dopoledních hodinách kvalifikační zápasy, odpoledne pak finálový boj o postup do mezinárodního kola. Přijít i odejít je možné kdykoli, vstup je volný.

  Soutěž EUROBOT je soutěží pro amatérské týmy mladých fanoušků robotiky, která se na mezinárodní úrovni se koná již od roku 1998 (od r. 1994 byla jako francouzský pohár, od roku 1998 je soutěž mezinárodní a vzhledem ke zvyšujícímu se počtu účastníků od r. 2004 pořádají MFF UK a Robonika České národní kolo).

  Každý rok jsou vyhlašována nová pravidla, šanci na dobré umístění mají tak i nováčci. V minulých letech roboti sbírali kokosové ořechy, hráli biliár, obsazovali planety, dobývali hrad, hráli fotbal, golf... Tématem ročníku 2007 je recyklace – roboti se budou snažit v zápase proti druhému týmu sebrat a uložit z náhodně rozházených odpadků na hřišti do správných popelnic co nejvíce roztříděného odpadu - plechovek, PET lahví a vybitých baterií.

  Také můžete navštívit stránky http://www.eurobot.cz , http://www.eurobot.org nebo http://robotika.cz kde jsou další informace o soutěži, odkazy, fotografie z minulých ročníků i dalších aktivit....

  Další příležitost setkání se soutěží EUROBOT bude mít veřejnost na již tradiční akci Věda v ulicích 22.-23. června 2007. Zde bude opět divákům jako v loňském roce soutěž předvedena na živo ve vestibulu stanice metra Muzeum.

  RNDr. David Obdržálek

  [Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: RNDr. David Obdržálek (MFF UK)


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5956222
  Červenec12531
  Dnes46

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 16 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE