Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
       1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30

  Mohlo by vás zajímat...

  Doprava

  * Přizpůsobili si autoři studie zadání svým potřebám?

  Vydáno dne 11. 06. 2007 (2414 přečtení)

  Jmenuji se Ladislav Antušek a bydlím v jedné bytové krychličce u spořilovské Polikliniky. Svým podpisem pod „Petici občanů za zklidnění dopravy na celém Spořilově a za zachování ulice Hlavní jako obytné třídy“ jsem se přihlásil k tomu, aby dopravní situace byla řešena nejen na ulici Hlavní , ale komplexně na celém Spořilově.
  (...)
  Okna mého bytu a dalších 18 bytů totiž směřují do ulice Lešanské (nemluvě o dalších bytech ve vilkách v Lešanské pod Pahorkem). Tím pádem jsme v posledních letech zasaženi zvyšující se tranzitní i místní dopravou stejně nebo i více, než obyvatelé ulice Hlavní.


  Po prostudování studie dopravního zatížení na Spořilově jsem nevěřil svým očím. Buďto byla studie špatně zadána oproti požadavku výše zmíněné petice, nebo autoři z Ústavu dopravního inženýrství h.m. Prahy si zadání přizpůsobili svým potřebám. Napsali totiž, že cílem studie je „vytvoření dopravně-inženýrských podkladů pro ulici Hlavní v okruhu Severní XI-Lešanská a Severní I-Lešanská,“ pokud bude v ulici Hlavní stanoven zákaz vjezdu mimo dopravní obsluhu a PID.
  Podle webových stránek Ú MČ P4 však „studie měla ukázat, kde dopravu zpomalit, kde zakázat a naopak kudy ji směřovat tak, aby co nejméně obtěžovala místní obyvatele, kde zbudovat retardéry nebo omezit rychlost.“

  Nic z uvedeného ve studii není.
  Studie modeluje tzv. současný stav roku 2007 (příl. 1), současný stav s dopravním omezením 2007 (příl. 2), rozdíly zatížení mezi příl. 1 a 2 a totéž s výhledem pro rok 2010.
  Při pouze letmém přečtení studie a jejích 6ti příloh mám následující připomínky či dotazy:

  - nejsem odborník na dopravu, ale zato vím, co má studie obsahovat, aby její zpracování bylo k užitku. Bývá (nebo již bývalo?) zvykem, že jsou v ní alespoň ve výčtu uvedeny (s odkazy na zdroje) výchozí podklady, případně četnost a způsoby měření dat a metody zpracování,
  - odkud autoři vzali uvedené počty vozidel, kdy provedli potřebná měření hustoty provozu (zvlášť když ulice Hlavní je ve směru od sídliště cca 2 měsíce uzavřena a odkaz na dlouhodobá měření je směšný, neboť dopravní zatížení se za poslední rok neúměrně zvýšilo) – jejich malá výše a početní porovnání budí značnou nedůvěru. Autoři sami na str. 9 studie přiznávají, že ve studii uvedené intenzity dopravy pro rok 2007 jsou hypotetické.
  - jakými konkrétními opatřeními a v kterých částech oblasti Spořilova dosáhnou dopravní omezení v roce 2007 a 2010,
  - proč je uvedeno zvýšení zatížení v Lešanské ulici směrem do centra v příloze 3, když v přílohách 1 a 2 jsou stejné hodnoty (mimo to lituji obyvatele Severní I, kde autoři počítají se zvýšením zátěže i po omezení dopravy – přitom domy od bývalého Bratislavského náměstí po křižovatku Hlavní a Lešanská jsou z obou stran sevřeny Spořilovskou a Severní I ve velmi malém odstupu),
  - proč v příl. 4 je zvýšení v Lešanské do centra o 2000 vozidel – proč nelze namísto Lešanské zvýšit ve Spořilovské,
  - proč v příl. 6 je snížení zatížení na Spořlovské do centra a zvýšení v Lešanské ve stejném směru, pokud chceme zklidnit Lešanskou?

  A to nemluvím o tom, že při kontrole součtů a rozdílů mezi přílohami 1+2 a 4+5 tyto nesouhlasí s příl. 3 a 6.

  Studie byla zřejmě špatně zadána, špatně kontrolována, oponentní jednání ke studii se zřejmě nekonalo – uvádí podle mě vymyšlená, ničím nepodložená čísla dopravní zátěže a tudíž mám podezření na vyhozené peníze daňových poplatníků.

  Na základě výše uvedeného navrhuji, aby byla zpracována komplexní studie podle požadavku petice a webových stránek Ú MČ P4 na zklidnění dopravy na celém Spořilově a to s uvedením variantních řešení dopravních opatření (tj. zcela konkrétně jakých a kde umístěných, s uvedením hodnotně odhadnutých dopravních zatížení u každé varianty) a to alespoň s výhledem do roku 2030.

  K tomu navrhuji:
  1) zákaz vjezdu všech vozidel mimo dopravní obsluhu a PID do celé oblasti Spořilova (tj. starého a nového sídliště) s tím, že tranzit bude veden pouze Spořilovskou,
  2) převést PID řady 200 (tj. 203, 206, 213) na Spořilovskou s přestupem na řadu 100 (tj. 118, 121 a 170) a naopak u Kauflandu a u ÚVMV v Chodově, linku 505 (noční) ponechat,
  3) zakrýt Spořilovskou,
  4) ulice Severní I a Lešanskou opatřit skleněnými protihlukovými stěnami,
  5) přechody pro chodce zabezpečit přisvícením a zúžením vozovek,
  6) zavést důslednou a nekompromisní kontrolu vjezdu do oblasti Spořilova městskou a státní policií (a ne aby 3 policisté 2x týdně kontrolovali dopravu na Choceradské, kde je minimální provoz),
  7) studii řádně oponovat alespoň 3mi nezávislými odborníky za účasti zástupců obyvatel z ulice Hlavní, Severní I a Lešanské. (O účast na takovémto jednání jsem žádal starostu MČ P4 písemně již počátkem dubna t.r.) Odměnu vyplatit řešitelům až po zapracování připomínek oponentů a zástupců obyvatel.

  Už slyším námitku, že navržené úpravy nelze provést, neboť „nejsou peníze“. Upozorňuji, že tyto úpravy by byly v provozu nejméně do roku 2030, že dopravní zatížení bude stále narůstat a že i investiční náklady porostou. Bylo by vhodné využít příležitost být v předstihu a zasloužit se opravdu o navrácení oblasti Spořilova ke klidu a zdravému bydlení.

  Poznámka:
  Naléhavě varuji všechny obyvatele před souhlasem s instalací retardérů. Tyto byly namontovány u přechodu Lešanské z polikliniky na starý Spořilov za účelem snížení rychlosti vozidel u přechodu v dubnu 2005.
  Nastalo peklo!!!!!!!!
  Řidiči nejenže nesnižovali rychlost na stanovených 30 km/h, ale naopak „přeskakovali“ oba retardéry tak, že hlukové rázy (zvl. u nákladních aut s vleky a některých autobusů PID), syčení při odbržďování, tůrování motorů (ulice Lešanská je do kopce), zpomalování dopravy se zvýšením exhalací, malé dopravní nehody, poškozování omítky bytů a domů po celý týden ve dne a zvl. v noci znemožňují spánek, větrání bytů, zdraví, majetek a veškerý běžný život.
  Téměř rok trvalo, než byla minulým vedením radnice P4 vyřízena alespoň z poloviny petice „Za demontáž zpomalovacích pruhů v ulici Lešanská“ a zabezpečení přechodu nehlučným způsobem. A to byla podpořena stanoviskem Hygienické stanice hl.m.Prahy, která na naši žádost nechala provést hluková měření a doporučila provést opatření ke snížení hlučnosti v uvedené lokalitě. Po řadě snah o bagatelizaci problému a po řadě odmítnutí některých našich návrhů na řešení problému došlo k odstranění jen jednoho retardéru a k úpravě přechodu ostrůvkem a přisvětlením. Hluk se nepatrně snížil, ale zůstal, protože řidiči naprosto nerespektují snížení rychlosti a zákaz vjezdu nad 6t. Proč? Protože to nikdo nekontroluje!!!!!.

  Závěrem chci zopakovat jedinou větu v článku „Spořilov čekají změny v dopravě“ na str. 2 dubnového Tučňáka, že „omezením provozu v jedné ulici vyvoláme ještě komplikovanější situaci v blízkém okolí, kde je již v současné době dopravní zatížení velmi vysoké“.  (Příspěvek byl pronesen na setkání prvního zástupce starosty Oldřicha Pražáka se spořilovskými občany 31. května 2007 v ZŠ Jižní.)

  O chystané rekonstrukci Hlavní ulice na starém Spořilově

  jsem dostatečně informován. (Počet hlasů: 73)
  (22.32 %)

  nejsem dostatečně informován (Počet hlasů: 254)
  (77.68 %)

  Celkem hlasovalo: 327
  Související články:
  Rekonstrukce ulice Hlavní vyslala znepokojivý signál (21.03.2021)
  Veřejné projednání studie zklidňujících opatření by mělo proběhnout po prázdninách (02.06.2009)
  Kolony na Spořilově nás stále otravují! (05.11.2008)
  Otázky a odpovědi, které zazněly na veřejné diskusi 26. června 2008 v Kulturním centru Spořilov (04.09.2008)
  Objevilo se v poštovní schránce Spořilovských novin (21.11.2007)
  Rekonstrukce ulice Hlavní - Zpráva o průběhu a současném stavu stavebních prací z pohledu Občanského sdružení Spořilov (23.10.2007)
  Sčítání vozidel na ulici Hlavní (07.09.2007)
  Občanské sdružení Spořilov a jeho dosavadní činnost (04.09.2007)
  Místostarosta si pochvaloval spolupráci s petičním výborem (01.06.2007)
  Budoucnost dopravy uvnitř a okolo Spořilova aneb podaří se zachovat obytný charakter této původně zahradní čtvrti? (30.05.2007)
  Dopravní zácpy jsou na Hlavní skoro běžnou záležitostí (28.05.2007)
  Paradoxy pražské dopravy (28.05.2007)
  Nuselská radnice: Hlavní ulice je téma k diskusi (09.05.2007)
  Budují nové vodovodní přípojky (06.04.2007)
  Tisková zpráva MČ Praha 4 - Hlavní ulice (08.03.2007)
  Naděje na zklidnění dopravy uvnitř Spořilova a na zachování charakteru této původně zahradní čtvrti (01.03.2007)
  Fotografie z rekonstrukce Hlavní ulice (1) (24.02.2007)
  Ohlasy na petiční akci v českých médiích (21.02.2007)
  Hlavní ulice: Výsledky petiční akce (08.02.2007)
  Projekt rekonstrukce Hlavní ulice (02.02.2007)
  K projektové dokumentaci rekonstrukce ulice Hlavní ke dni 17.1.2007 (20.01.2007)
  Rekonstrukce Hlavní začne příští týden! (18.01.2007)
  Jak vidím spořilovskou petici já aneb ta naše povaha česká (18.01.2007)
  Jaké jsou cíle petice za zklidnění dopravy na celém Spořilově? (14.01.2007)
  PODPISOVÁ MÍSTA - petice občanů za zklidnění dopravy na celém Spořilově a za zachování ulice Hlavní jako obytné třídy (11.01.2007)
  Proti petici také nic nemám, ale... (07.01.2007)
  Petiční výbor má vlastní e-mail (22.12.2006)
  Petice občanů za zklidnění dopravy na celém Spořilově a za zachování ulice Hlavní jako obytné třídy (19.12.2006)
  Příspěvek do diskuse na téma rekonstrukce Hlavní ulice (29.11.2006)
  Připomínky k projektu "Oprava komunikace Hlavní na st. Spořilově" (17.07.2006)
  [Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Čtenář Spořilovských novin | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Spořilovská výročí

  1998 - Zahájení obnovy Parku na Roztylském náměstí »


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8448205
  Červen183579
  Dnes5116

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 85 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE