Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)
 • To je síla:
  "Děkuji za informaci, tiskneme letáky, aby se to dozvěděli i ti, kteří nemají internet. Zároveň sepis . . . " (Připomínkujme územní studii okolí metra Roztyly)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Kolem Spořilova

  * Přívozem ze Spořilova a na Spořilov

  Vydáno dne 02. 10. 2010 (970 přečtení)

  Romantika u přívozu - Podolí srpen 2010Čas od času mapujeme ve Spořilovských novinách možná dopravní spojení s naší nejlepší pražskou čtvrtí. Je tomu již několik let, kdy byl zprovozněn přívoz spojující přes Vltavu Podolí se Zlíchovem.
  Pro některé z cestujících to byla zajímavá alternativa oživující běžný stereotyp přestupu na metro či autobus. Ještě v loňském roce navíc poměrně časově výhodná s ohledem na kolony na Jižní spojce a Barrandovském mostě. Přívoz stavěl ve Žlutých lázních, blízko konečně spořilovské stoosmnáctky a protože byl umožněn bezplatný vstup do lázní, byla otázka přestupu v případě načasování jen několika minut. Situace se ale v letošním roce změnila. Magistrátem propagovaný přívoz utrpěl totiž vadu na kráse. Došlo ke změně trasy, o které jaksi provozovovatel a zřizovatel zapomněli cestující využívající přívoz nepravidelně informovat. Sami jsme si tuto službu v parných letních dnech vyzkoušeli...

  Provozovatel Žlutých lázní totiž vstup do svého areálu opět zpoplatnil, zřejmě proto došlo ke změně trasy a přívoz v letošním roce nově odjíždí z Veslařského ostrova. Tuto informaci ale případný zájemce o svezení, pokud si spojení aktivně nevyhledá na internetu, nikde nenajde.
  Tak jako vždy po příjezdu směrem od Spořilova jsme se na zastávce Dvorce (konečná stoosmnáctky) vydali do Žlutých lázní směrem k přívozu. Tam nás ovšem ostraha informovala, že přívoz tudy nejezdí, a že musíme obejít areál k botelu Racek. Cestující tak ztratí dalších deset minut obcházením areálu.
  Nevýhodná je i možnost přestupu na tramvaj, protože zastávka u podolského plaveckého stadionu je opět velmi daleko.
  U botelu Racek opět chyběla jakákoliv informace, tabule, šipka. Až od jednoho náhodného chodce jsme se dozvěděli, že zastávka přívozu je na Veslařském ostrově. Přívoz odjíždí dle jízdního řádu mezi 6. a 22. hodinou každou 5., 25. a 45. minutu. Poslední spoj odjíždí ve 22,05 hod.
  Jeli jsme tudy několikrát. Mezi pasažéry moc lidí cestujících (z) do práce nebylo. Převažovaly zamilované páry a cyklisté. A zatímco před časem alespoň občas 2-3 cestující ze stoosmnáctky přestupovali na přívoz, nyní kromě nás ani jediný. Inu, z časového hlediska je spojení opravdu nevýhodné.
  Pro spořilovské babičky a dědečky je to však vhodný námět, kam s vnoučky na výlet. Na zlíchovské straně Vltavy pak můžete navštívit Císařskou louku nebo se nechat vyvézt po supermoderní tramvajové trati na Barrandov a sejít pěšky do Prokopského údolí. Nebo jet autobusem do Chuchle na koníčky. Nebo pokračovat k Andělu za nákupy...

  Jízdní řád přívozu P3 najdete na
  http://jrportal.dpp.cz/DataFTP/JRPortalData/693/20100401/693_(2999_1)Z.pdf
  Na přívozu platí tarif PID.

  Přívoz - Josefína P3


  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5955857
  Červenec12166
  Dnes419

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 21 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE