Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
       1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30

  Mohlo by vás zajímat...

  Doprava

  * Politici i občanská sdružení se dohodli na dalších krocích

  Vydáno dne 10. 03. 2014 (1591 přečtení)

  Jednání věnované kvalitě ovzduší v oblasti Spořilova se minulý týden uskutečnilo na pražském magistrátu. Kromě náměstka primátora Jiřího Nouzy se jednání zúčastnila senátorka Eva Syková, místostarosta Prahy 4 Jiří Bodenlos, ředitel ochrany ovzduší Jan Kužel a zástupci občanských sdružení SOS Spořilov, Zdravý Spořilov a Stará Krč. Výsledkem jednání bylo vytvoření skupiny, která by měla ovzduší v této části metropole nejen monitorovat, ale také realizovat opatření, která na něj budou mít pozitivní vliv.

  Kvalitu ovzduší na Spořilově bude nově sledovat nová pracovní skupina, jak bylo uvedeno na TV Metropol. Skupina je výsledkem jednání.
  „Úkolem této skupiny bude nejen monitorování vývoje kvality ovzduší na Spořilově, ale i formulace kompenzačních opatření, jejichž realizace bude mít celkově pozitivní vliv na kvalitu ovzduší v této části metropole.“uvedl Jiří Nouza, náměstek primátora hl. m. Prahy.
  Na činnosti této pracovní skupiny se přitom budou podílet nejenom zástupci magistrátu, ale také všech občanských sdružení přítomných na jednání a také odborníci z řad Ministerstva životního prostředí, Českého hydrometeorologického ústavu a Technické správy komunikací hlavního města.
  Další část jednání se věnovala prezentaci připravovaných již vystavěných protihlukových opatření. Ty mají snížit dopad hluku na obyvatele Spořilova. Ten trápí především lidi ze staré zástavby, kteří se postupem času dostali do středu Jižní spojky, Spořilovské a 5. května. Právě proto se TSK snaží o vznik mobilních protihlukových stěn, ale také o výměnu povrchů silnic za protihlukový asfalt. „Výměna asfaltu za nízkohlučný se připravuje pro ulice Spořilovská a Senohrabská, realizace závisí především na přidělení finančních prostředků státem podle předchozích dohod s MD ČR,“ řekl ředitel TSK Ladislav Pivec.
  I přes tato opatření se ale s určitým stupněm hluku a nižší kvalitou ovzduší musí tamní obyvatelé zřejmě alespoň na čas smířit. Podle náměstka Jiřího Nouzy jsou totiž protihlukové stěny, či nízkotučný asfalt, jen malou záchranou pro tuto lokalitu, ale i pro další navazující části Prahy. Bez dostavby Pražského okruhu v úseku Běchovice – D1 č. 511 se tato situace totiž nijak významně nezlepší.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 12 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8405879
  Červen141253
  Dnes900

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 243 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE