Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)
 • To je síla:
  "Děkuji za informaci, tiskneme letáky, aby se to dozvěděli i ti, kteří nemají internet. Zároveň sepis . . . " (Připomínkujme územní studii okolí metra Roztyly)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Kolem Spořilova

  * Otevřený dopis vedení ODS od občanského sdružení Zelené Roztyly_Praha 11

  Vydáno dne 14. 10. 2010 (1228 přečtení)

  Vážený pane Nečasi, vážené vedení ODS,
  občanské sdružení Zelené Roztyly z Prahy 11 tímto důrazně žádá pana starostu Prahy 11 Dalibora Mlejnského (ODS), aby přestal veřejně lhát, a to nejen o kauze Velké Roztyly. ODS Praha 11 opakovaně ve svých tiskovinách napadá o.s. Zelené Roztyly a obviňuje ze lží. Rozumíme, že je před volbami a je potřeba všechny lumpárny dementovat, ovšem jednání ODS v případě Roztyl je jedním z příkladů praktik a zavádějící kampaně na Jižním Městě.

  1. Občanské sdružení Zelené Roztyly se např. z tiskoviny „Modrá Praha 11“ č. 4 dozvídá následující:

  „Důrazně se ohrazujeme proti lživým a vykonstruovaným tvrzením občanských sdružení – ohledně našich „ambicí“ zastavět území tzv. Velkých Roztyl. To, že Praha 11 kdy měla záměr zastavět toto území, je lež! Opak je pravdou ..."
  ... „Proč téměř půl roku občanská sdružení „o Velkých Roztylech“ mlčí? Proč ani před nadcházejícími volbami „nebojují proti výstavbě na Roztylech“ – co se změnilo? Že by se občanská sdružení „konečně“ s některým z investorů domluvila a našla společnou řeč?“ atd.


  2. Zároveň se občané Roztyl mohou potěšit billboardy ODS Praha 11 hlásající plánované parky na Roztylech a Trojmezí.

  3. A na závěr je potřeba zmínit zasílání dopisů do schránek signatářům petice „Nechceme Velké Roztyly“ přímo podepsaných panem starostou, ve kterém je pozapomenut fakt, že záměr Velké Roztyly je v závěrečné schvalovací fázi nevratné změny územního plánu na zastavitelné území. Navíc zasílání takových dopisů považujeme za zneužívání osobních údajů občanů, kteří se rozhodli vyjádřit svůj názor.

  Tímto bychom rádi panu starostovi a zejména vedení ODS připoměli realitu, která je všeobecně známa, dlouhodobě zaznamenána a nezpochybnitelně prokázána:

  1. ODS Praha 11 (resp. rada MČ Praha 11) v čele se starostou D. Mlejnským (a v koalici s ČSSD) dlouhodobě prosazuje zastavění Roztyl - v roce 2007 rada navrhla změnu územního plánu v okolí stanice metra Roztyly (na území o rozloze 36 hektarů), a to změnu ÚP z nezastavitelného území (zeleně) na stavební parcely s navrženými koeficienty hustoty zástavby pro budovy až s 15 patry. Záměr se nazývá Velké Roztyly (Z2722/00), pan starosta ji přes odpor místních obyvatel a opakované žádosti o stažení nepřestal nikdy veřejně prosazovat a nyní je CVZ č.Z2722/00 v závěrečné fázi schvalovacího procesu na MHMP. Na uvedený záměr je dokonce městskou částí Praha 11 podepsána s developery písemná dohoda o spolupráci, také viz. příloha.

  2. Občanské sdružení Zelené Roztyly tvoří pár místních obyvatel a je podporováno písemnou podporou dvěma tisícovkami dalších místních občanů. Sdružení naštěstí není a nebylo, na rozdíl od místní radnice, napojeno na žádné developery. Jediné, co si sdružení vytrvale klade za cíl od doby, kdy se náhodou o plánované zástavbě Roztyl dozvědělo z deníku E15 (konec roku 2008), je zastavit celoměstsky významnou změnu ÚP č.Z2722/00 Velké Roztyly a případné změny ÚP na Roztylech projednat standardním postupem v rámci nového územního plánu, viz. např. pořad ČT2 Nedej se – Velké Roztyly z 1.9.2010. Pan starosta to velmi dobře ví, stejně o činnosti sdružení šíří pomluvy o napojení na developery atd.

  Děkujeme za pochopení, uvítáme případnou nápravu politických praktik a přejeme pražské Občanské demokratické straně takové zástupce, za které by se pravicoví voliči jako jsme my nemuseli stydět.

  Panu starostovi D. Mlejnskému přejeme asi jen „boží mlýny“, protože takové množství lumpáren, kterých jsme na Jižním Městě svědky, v řadě případů nevratných (rozkrádání městských pozemků, likvidace zeleně, zneužívání veřejných prostředků pro vedení politické kampaně atd.), nelze snad ani při sebelepší stranické i občanské vůli potrestat.

  S pozdravem,
  za o.s. Zelené Roztyly
  Šárka Zdeňková, Aleš Kulhánek, David Štěrbáček, email@zeleneroztyly.cz,

  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5951910
  Červenec8219
  Dnes478

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 12 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE