Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  Spořilovský kalendář
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Mohlo by vás zajímat...

Zajímavosti

* Obnova parku na Roztylském náměstí pokračuje

Vydáno dne 15. 10. 2012 (1100 přečtení)

Rekonstrukce středu Roztylského náměstí - plán říjen 2012Jak jsme Vás informovali začátkem října, je připravena další etapa revitalizace Roztylského náměstí. Tato etapa je pak součástí celkového záměru a projektu na obnovu náměstí v celém prostoru parku, ale i např. včetně některých dopravních řešení, chodníků, stanoviště podzemních kontejnerů na separovaný odpad ap.
V podzimním termínu letošního roku jsou naplánované přípravné práce a oprava stávajícího chodníku napříč parkem, nad starým dětským hřištěm. Následně do jara příštího roku je naplánovaná celková rekonstrukce této části parku, která se rozkládá mezi studnou a novou cestou obnovenou již v rámci tzv. I.Etapy, (novými hřišti).
Upravován bude střední blok, kde je dosud staré hřiště a v rámci této práce budou dobudována dvě menší oplocená hřiště pro nejmenší děti. Budou zde pískoviště, skluzavka, houpadla, lavičky. Upravena bude také studna a její okolí, přivedena pitná voda, pítko, doplněny lavice.

Tato část parku je celá navržena pro malé děti a rodiče, jako klidné, čisté a bezpečné místo pro pobyt a hry na trávníku se zázemím pítka a studny, pískoviště a herních prvků pro nejmenší umístěných ve dvou hřištích v polostínu po bocích parku. Směrem dolů se pak otevírá prostor s nabídkou velkých hřišť. Plochy oplocených hřišť budou mít měkký umělý povrch, obdobný jako již dokončené velké hřiště.
Při úpravě této části parku bude staré hřiště zrušeno a prostor zrekultivován na pobytový trávník s vazbou a vstupy na nová hřiště. Trávník bude doplněn lavičkami. Na celé ploše bude vybudován závlahový systém a tak trávník bude opravdu pobytový a bude moci být i kvalitně ošetřován a častěji sekán. Doba výstavby byla záměrně zvolena přes zimní období, kdy je v parku malá návštěvnost a s otevírajícím se jarem bude možné efektivně založit a zapěstovat nové trávníky do stavu, kdy bude možné obnovený park otevřít pro veřejnost.
Po dobu prací v parku – to je od ½ října letošního roku do cca června roku 2013, bude tato střední část pro veřejnost postupně uzavřena. Staré dětské hřiště, resp. použitelné herní prvky budou demontovány a dočasně rozmístěny v trávníkové ploše nad studnou, kde poskytnou dětem prostor ke hrám, jako byly zvyklé na starém hřišti. Vyšlapaná místa pod herními prvky budou zapískována a trávník častěji sekán.
Přeneseno bude také pískoviště a lavičky. Jedna průlezka musí být pro špatný stav zlikvidována, ale bude nahrazena skluzavkou, kterou uvolnila MČ z jiné lokality.
Po otevření nových hřišť pro veřejnost budou staré herní prvky definitivně odstraněny a trávník dočasného hřiště bude lokálně rekultivován.

Práce v parku začnou přípravnými pracemi, přemístěním hřiště, uzavřením starého chodníku a zahájením jeho opravy.
Nejprve budou sejmuty všechny staré asfaltové povrchy a odtěženy nevhodné a nekvalitní konstrukční vrstvy původních povrchů. Do prostoru původního hřiště budou ukládány zúrodnění schopné zeminy a terén vyrovnán ornicí. Předpokládáme, že rekonstrukce chodníku a hrubé modelace terénu budou skončeny do zimy a chodník bude otevřen pro veřejnost.
Veškeré práce v této části parku budou prováděny s ohledem na velmi pěkné a cenné staré stromy – duby a javory, které zde rostou. Budou vytýčeny koridory pro mechanismy a dopravu. Zbylá část parku a zejména plochy v okolí stromů budou chráněny a žádná těžká mechanizace tam nebude používána.

Pro koordinaci prací na této etapě obnovy parku byla ustanovena pracovní skupina vedená Ing Jiřím Bodenlosem, zástupcem starosty MČ Praha 4. Za odbor životního prostředí jsou členy pan David Záruba, vedoucí oddělení správců oblastí a pan Ing Lubomír Daněk, investiční činnost. Za správu parku je členem Ing Jan Fischer, správce zeleně na st. Spořilově. Autorský dozor vykonává Ing Zdenek Sendler, Atelier zahradní a krajinářské architektury – Brno. Zhotovitelem a dodavatelem stavebních prací je firma SPS engineering. Plán rekonstrukce náměstí najdete zde.

[Akt. známka: 2,67 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Jan Fischer | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Spořilovské aktuality
04.01.2020: Pište, foťte, posílejte...
Rádi vaše příspěvky zveřejníme. Náš e-mail: noviny@sporilov.info

Starší aktuality


Čtenáři od 31.5.2004

Spořilovská kliknutí
Celkem5477070
Únor69032
Dnes1962

Spořilováci na webu

Nyní si čte web : 32 uživ.


(c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
CENÍK INZERCE