Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • U Jetonickych - Eureka:
  "S bratrancem jsme chodivali o nekterych nedelich dedeckovi k Jetonickym pro pivo. Od te doby co jsem . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • diky za vzpominky:
  "Ahoj Milane, jsem byvala spoluzacka tveho bratra Misi od 1. tridy az do maturity na Pripotocni. Tak . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Pamatuji:
  "Pani doktorku Kotrlou si pamatuji, ze strediska na Sporilove. Byla jsem za sveho detstvi a mladi jej . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Karle diky.:
  "Zacal to Milan Malina, a doufam, ze budou jeste dalsi pokracovat. Na tvou maminku si vzpominam, ze . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Jak se z první mobilní smart toalety v Praze 4 může stát smrad záchod :
  "https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jak -se-z-prvni-mobilni-smart-toalety-v-praz e-4-muze-stat-smra . . . " (COVID-19 ve správním obvodu Praha 4)
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • A už je tam správnej obrazek.:
  "Divil jsem se co maji Doubravsky naproti společného s Jetonickejma. A tvuj soused mi přípoměl že js . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • vzpomínka:
  "Ahoj Milane. Jsem Pavel, bydlel jsem vedle Jetonických a vídali jsme se na zahrádce, pamatuju se vel . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Neda mi to,:
  "abych se nezeptal proc je na tom uvodnim obrazku na druhe strane namesti lezici restaurace U Doubrav . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Říjen  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31  

  Mohlo by vás zajímat...

  Kultura

  * Koledování s obtížemi - zradil motor!

  Vydáno dne 02. 01. 2017 (757 přečtení)

  Novoroční slavnost ve sboru Církve Československé husitské na Spořilově - Novoroční koledování zaskočila jedna nemilá událost, s níž pořadatelé zdaleka nemohli počítat.
  Ve Spořilovských novinách i ve spořilovském Prostoru jsme zvali posluchače - milovníky vánočních koled - na tuto zajímavou událost. Na pořadu bylo uvedení Vánočních koled v úpravě Karla Steckera pro housle, violoncello a varhany. Pestrá směs sedmnácti více i méně známých koled nacvičili členové Spořilovského Dua Vladimírové.  O mrazivém spořilovském novoročním ránu (- 8°C) se sešli oba hudebníci, aby si ještě před vystoupením udělali malou zkoušku v prostředí sboru u harmonia. Naše harmonium - historický nástroj, který nám slouží řadu let a po nedávné rekonstrukci zní velmi pěkně.
  Slabinou tohoto nástroje však je, že má ještě velmi primitivní způsob spouštění pohonu vzduchového ventilátoru, který žene vzduch do píšťal. Události však nebraly nečekaný průběh: Bylo asi pět minut po deváté, když se motor pohánějící ventilátor pokazil - najednou se z útrob jeho dřevěného krytu linul pichlavý kouř svědčící o tom, že motor se nám spálil! Co teď? Buď zahrát směs koled jenom na housle bez doprovodu nebo - a v tom náš bratr farář Jan již přináší náhradní hudební nástroj - malé elektronické varhánky YAMAHA, které jsou vhodnější pro provozování hudby taneční či jazzové. Přesto se podařilo najít v hodině dvanácté jako náhradu přijatelný rejstřík, na který zazněl klavírní part vánočních koled. Zbývalo ještě rychle přeskupit v na malém kúru u harmonia stolek a umístit nouzový nástroj na podložku, stojánek na noty nouzově postavit na židli. Varhaník seděl stísněný v koutě místnosti bez možnosti volného pohybu. A to už bylo 9.30 hodin a slavnostní novoroční bohoslužby v našem sboru mohly začít.
  Tato novoroční příhoda svědčí o tom, že se vždy musíme připravit na náhradní řešení, i když je událost naprosto nečekaná. Kdo by řekl, že se motor spálí právě v takovou chvíli a že se najde náhradní řešení? Přítomní posluchači, věřící i hosté velmi ocenili, že Steckerovy koledy zazněly na Nový rok také letos, i když v provizorních podmínkách a bez doprovodu harmonia, zato v domácím prostředí plném radosti, pochopení a bratrské lásky.
  S přáním štěstí, zdraví a Božího požehnání čtenářům Spořilovských novin a jejich rodinám Vladimír Prchlík

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Vladimír Prchlík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Spořilovské aktuality
  28.10.2020: Spořilovské příspěvky
  V této smutné době rádi zveřejníme vaše vzpomínky, fotografie, ale i současné a aktuální zajímavosti třeba z vaší spořilovské ulice. Pište nám na noviny@sporilov.info.

  Starší aktuality


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6059068
  Říjen26638
  Dnes1240

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 17 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE