Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)
 • To je síla:
  "Děkuji za informaci, tiskneme letáky, aby se to dozvěděli i ti, kteří nemají internet. Zároveň sepis . . . " (Připomínkujme územní studii okolí metra Roztyly)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Kolem Spořilova

  * Jiří Bodenlos, zástupce starosty pro oblast dopravy: „Nový semafor na pražské magistrále je nesmyslným a nekoncepčním pokusem, který zcela odmítám.“

  Vydáno dne 16. 08. 2012 (1589 přečtení)

  Prvních několik dnů experimentu se semaforem, nově instalovaným za Nuselským mostem ve směru do centra města, přineslo „nečekaná“ zjištění. Kolony aut na magistrále se tvoří stejně jako dříve, jsou ale delší. A nestojí už v Legerově ulici v Praze 2, ale na čtyřce na Nuselském mostě. Tedy zatím. Je totiž jen otázkou času, než si řidiči najdou objízdné trasy a permanentně ucpanou magistrálu začnou objíždět Michlí a starými Nuslemi.

  Zástupci městské části Praha 4 se proti umístění semaforu (původně měly být dokonce dva, od druhého na úrovni Kačerova nakonec hlavní město ustoupilo) důrazně ohradili již v červnu, ihned poté, co náměstek primátora pro oblast dopravy Josef Nosek tento experiment ohlásil. Radnice Prahy 4 byla jako obvykle postavena před hotovou, předem schválenou věc, kterou s jejími představiteli nikdo nekonzultoval.
  „Instalace nového semaforu je nesmyslným a nekoncepčním experimentem v pražské dopravě. A takový „pokus na lidech“ já zcela odmítám,“ vyjádřil jednoznačně své stanovisko zástupce starosty městské části Praha 4 pro oblast dopravy Ing. Jiří Bodenlos. „Argument pana náměstka Noska, že „když to bude nutné, můžeme semafor kdykoli vypnout“, je skutečně úsměvný. A jen vypovídá o naprosté nekoncepčnosti, o nahodilosti tohoto experimentu. A ptám se, jakou vypovídací hodnotu asi budou mít výsledky takového opatření v situaci, kdy se na úrovni Kačerova magistrála opravuje a je zde zúžen počet jízdních pruhů, takže provoz ani náhodou neodpovídá běžnému, reálnému stavu?“ Náměstek primátora Josef Nosek přitom na osobní schůzce uvedl, že podobná opatření připadají v úvahu až v době zprovoznění tunelu Blanka. „Pro tuto chvíli tak nezbývá než se spokojit s příslibem, že semafor z magistrály zmizí poslední srpnový den letošního roku,“ uzavírá Jiří Bodenlos.
  Již před časem přitom starosta Prahy 4 Pavel Horálek přišel s vlastní iniciativou, která navrhuje situaci magistrály řešit její postupnou humanizací a přeměnou v městský bulvár. Pod tuto iniciativu se letos v lednu podepsali také starostové Prahy 2 a 7, a společně memorandum předali právě náměstkovi pražského primátora pro dopravu Josefu Noskovi.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Zasláno do redakce | Počet komentářů: 19 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5955837
  Červenec12146
  Dnes399

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 13 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE