Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • A už je tam správnej obrazek.:
  "Divil jsem se co maji Doubravsky naproti společného s Jetonickejma. A tvuj soused mi přípoměl že js . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • vzpomínka:
  "Ahoj Milane. Jsem Pavel, bydlel jsem vedle Jetonických a vídali jsme se na zahrádce, pamatuju se vel . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Neda mi to,:
  "abych se nezeptal proc je na tom uvodnim obrazku na druhe strane namesti lezici restaurace U Doubrav . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Mrzi mne,:
  "ze restaurace byla prejmenovana na podivne Eureka. Pro nas stare sporilovaky vzdy byla, je a bude U . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • bez titulku:
  "To nebudou ani tak úpravy pro komfort Pražanů, ale Benešováků." (Studie prozkoumá možnosti zkapacitnění Jižní spojky)
 • Aplikace Kam s ním?:
  "Druhou, možná ještě "chytřejší" možností je použít web a mobilní aplikaci "Kam s ním? . . . " (Bezplatná linka Chytrá recyklace lidem poradí, kam s vysloužilým elektrem )
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )


 • Spořilovský kalendář
  <<  Září  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Mohlo by vás zajímat...

  Kultura

  * Harmonium se znovu rozeznělo na svatodušní zahradní slavnosti na Spořilově

  Vydáno dne 18. 06. 2011 (1097 přečtení)

  V předvečer svátků svatodušních se poprvé po dlouhých pěti letech k větší slávě našeho Hospodina, Boha živých, rozeznělo naše harmonium, cenný nástroj zhotovený firmou Tuček a syn z roku 1927. Jeho úplnou renovaci provedl se vší pečlivostí mistr varhanář Petr Nožina, který je obnovil po umělecké zvukové i rukodělné stránce v původní podobě. Vrátil mu krásný zvuk a důstojný vzhled. Potěšil tak všechny členy spořilovské náboženské obce.

  Dne 11. června odpoledne v den před Božím hodem svatodušním za překrásného počasí v záři jarního slunce se sešli věřící naší církve a pozvaní hosté v počtu okolo 80 věřících na zahradní slavnosti, věnované svátkům zrození křesťanské církve a ke 150. výročí úmrtí prvního patriarchy Církve československé ThDr. Karla Farského. Proti prudkému sluníčku a dešti nás ochránil velký zahradní altán, který obětavě postavil bratr duchovní Jan Hlavsa.
  Slavnostní bohoslužbu vykonali společně bratr Vladimír Bubeník, farář z Votic jako host a náš bratr duchovní Jan Hlavsa. Za Církev Starokatolickou posloužila četbou Písma svatého sestra Michaela Švestková, posluchačka Husovy teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Poté bratr ThDr. Jaroslav Hrdlička z katedry Církevních dějin HTF KU přednesl ke 150. výročí úmrtí bratra prvního patriarchy a zakladatele CČS ThDr. Karla Farského zajímavou přednášku o jeho díle a životě.
  Na pořadu prvního duchovního koncertu na nově rekonstruované harmonium zazněly varhanní skladby duchovní, populární i lidové. Na harmoniu je přednesl bratr ThDr. Petr Tvrdek a jeho choť sestra Ing. Iveta Tvrdková – Karmazínová. Sólovým zpěvem za doprovodu harmonia vystoupila paní Mgr. Lucie Pěkná a na zobcovou flétnu zahrál malý Petr Tvrdek, junior, který sklidil velký potlesk. Po ukončení koncertu duchovní hudby se přítomní věřící různých generací za účasti našich hostů z jiných náboženských obcí setkali v bratrském prostředí a při štědrém pohoštění na farní zahradě. Všichni účastníci slavnostního svatodušního odpoledne se rozcházeli do svých domovů s požehnáním darů slova Božího a s uměleckými zážitky duchovní hudby.
  A na závěr dobrá zpráva a poděkování:
  Tuto zdařilou rekonstrukci našeho harmonia umožnil provést peněžní dar Úřadu Městské části Praha 4. Jejímu vedení patří za to naše upřímné poděkování.

  [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Vladimír Prchlík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Spořilovské aktuality
  21.09.2020: Před 80 lety nacisté zatkli odbojářku Bernáškovou, popravili ji o dva roky později
  Starší aktuality


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6031170
  Září31172
  Dnes20

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 10 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE