Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • bez titulku:
  "Také mne pšt let vzdělával pí.uč Bílá a je to pškná vzpomínka" (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • U Jetonickych - Eureka:
  "S bratrancem jsme chodivali o nekterych nedelich dedeckovi k Jetonickym pro pivo. Od te doby co jsem . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • diky za vzpominky:
  "Ahoj Milane, jsem byvala spoluzacka tveho bratra Misi od 1. tridy az do maturity na Pripotocni. Tak . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Pamatuji:
  "Pani doktorku Kotrlou si pamatuji, ze strediska na Sporilove. Byla jsem za sveho detstvi a mladi jej . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Karle diky.:
  "Zacal to Milan Malina, a doufam, ze budou jeste dalsi pokracovat. Na tvou maminku si vzpominam, ze . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Jak se z první mobilní smart toalety v Praze 4 může stát smrad záchod :
  "https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jak -se-z-prvni-mobilni-smart-toalety-v-praz e-4-muze-stat-smra . . . " (COVID-19 ve správním obvodu Praha 4)
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • A už je tam správnej obrazek.:
  "Divil jsem se co maji Doubravsky naproti společného s Jetonickejma. A tvuj soused mi přípoměl že js . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • vzpomínka:
  "Ahoj Milane. Jsem Pavel, bydlel jsem vedle Jetonických a vídali jsme se na zahrádce, pamatuju se vel . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Listopad  >>
  PoÚtStČtSoNe
         1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30       

  Mohlo by vás zajímat...

  Kultura

  * Činnost klubu TGM v Záběhlicích v roce 2016

  Vydáno dne 22. 02. 2017 (451 přečtení)

  Masarykovo demokratické hnutíČinnost Klubu T.G.M. v Záběhlicích se v roce 2016 soustředila na přípravu a osobní účast svých členů na oslavách výročí prezidenta Osvoboditele Tomáše Garrigue Masaryka v Praze a v Lánech a na pietních aktech k významným vojensko-historickým událostem, dějin České republiky zejména v Praze 4, na Spořilově a na Vítkově na Staroměstským náměstí v hl.m. Praze.


  V přímé spolupráci s útvarem starosty Městské části Praha 4 jsme uspořádali tradiční Slavnostní shromáždění k uctění památky obětí Pražského povstání a hrdinů - československých legionářů v boji za svobodnou a demokratickou Československou republiku: Příprava programu, plakátů pozvánek a jejich distribuce, uspořádání shromáždění pro spořilovskou veřejnost za účasti okolo 140 osob ze Spořilova a okolí a kolem 60 žáků místních základních škol a gymnázia.
  Členové Klubu se zúčastnili pravidelně všech akcí pořádaných Předsednictvem Masarykova demokratického hnutí (MDH) u pomníku a u hrobu TGM v Praze i v Lánech (účast s praporem v sokolských stejnokrojích).
  Předseda Klubu přispíval články o díle a odkazu T.G.M. a zejména o podílu Československých legionářů a Sokolů v boji za samostatný, demokratický stát - Československo a o činnosti Klubu do novin MČ Prahy 4 TUČŇÁK, do časopisu CČSH Český zápas a do časopisu MDH ČAS a Spořilovských novin.
  Historickou knížku vzpomínek „Po stopách spořilovských legionářů“, která vyšla za podpory Předsednictva a bratra předsedy MDH obdrželi mj. všichni účastníci IX. ročníku soutěže žáků „Masaryk do škol“ na slavnostním předávání cen, pořádaném MDH dne 11.11.2016
  Činnost Klubu v roce 2017 se zaměří na přípravu a zajištění výchovně - vzdělávacích pořadů - přednášek, besed a výstav pro školní mládež i širší veřejnost se zdůrazněním významu 100. výročí bitvy u Zborova a odkazu T.G.M. pro naši současnost i budoucí generace, členové Klubu se zúčastní setkání pořádaných Předsednictvem MDH. Pokračovat bude úspěšná spolupráce s odbojovými a vlasteneckými organizacemi v Praze 4 a s úřady Městských částí Praha 4 a Praha 1. Budeme získávat nové členy MDH.

  [Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Vladimír Prchlík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Spořilovské aktuality
  28.10.2020: Spořilovské příspěvky
  V této smutné době rádi zveřejníme vaše vzpomínky, fotografie, ale i současné a aktuální zajímavosti třeba z vaší spořilovské ulice. Pište nám na noviny@sporilov.info.

  Starší aktuality


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6060561
  Listopad82
  Dnes82

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 24 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE