Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • A už je tam správnej obrazek.:
  "Divil jsem se co maji Doubravsky naproti společného s Jetonickejma. A tvuj soused mi přípoměl že js . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • vzpomínka:
  "Ahoj Milane. Jsem Pavel, bydlel jsem vedle Jetonických a vídali jsme se na zahrádce, pamatuju se vel . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Neda mi to,:
  "abych se nezeptal proc je na tom uvodnim obrazku na druhe strane namesti lezici restaurace U Doubrav . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Mrzi mne,:
  "ze restaurace byla prejmenovana na podivne Eureka. Pro nas stare sporilovaky vzdy byla, je a bude U . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • bez titulku:
  "To nebudou ani tak úpravy pro komfort Pražanů, ale Benešováků." (Studie prozkoumá možnosti zkapacitnění Jižní spojky)
 • Aplikace Kam s ním?:
  "Druhou, možná ještě "chytřejší" možností je použít web a mobilní aplikaci "Kam s ním? . . . " (Bezplatná linka Chytrá recyklace lidem poradí, kam s vysloužilým elektrem )
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )


 • Spořilovský kalendář
  <<  Září  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Mohlo by vás zajímat...

  Stíny Spořilova

  * Parkování je časovaná bomba Spořilova

  Vydáno dne 24. 11. 2005 (2250 přečtení)

  55Parkování začíná být velkým problémem Spořilova. A to především toho sídlištního. Na sídlišti je sice mnoho domácností, které auto nemají (zejména senioři, kterých tu žije relativně hodně), ale i tak je míst k parkování čím dál tím méně....Proč ?...čtěte dále...

  "P" jako parkoviště, ale také jako problém... Zaparkovat na spořilovském sídlišti je ve večerních hodinách pracovního dne téměř umění. Ti z vás, kteří musí takto každý den "kroužit" ulicemi jistě vědí, o čem hovoříme...

  Aut ve městě stále přibývá a situace s parkováním nebude rozhodně lepší. Spíše naopak. Spořilov je zkrátka motorizován mnohem více než je zdrávo a než si architekti a projektanti 60. a 70. let představovali. Hrstka šťastnějších Spořilováků má svojí garáž (jak na Hutích, tak i na Chodovci), ale tisíce dalších zanechávají své auto na ulici. Kapacita parkovišť ale zdaleka neodpovídá počtu "zájemců o parkování". Na Sídlišti Spořilov II se parkuje především v ulicích. Parkoviště, jako je například to mezi Zvánovickou a Hrusickou ulicí je téměř stále plné. Situace není jiná ani na parkovišti v Choceradské (poblíž Senohrabské), Na Chodovci u Spořilovské a u Třešňovky. Některé sídlištní domy nemají přístupové ulice a vedou k nim jen úzké chodníky (například prostřední dům ve Střimelické, domy v Hrusické, Měchenické, Svojšovické a Malovické...a je zřejmé, že na dva až tři bytové domy jedna ulice k parkování nestačí. Navíc se sídliště bude postupně "omlazovat" a seniory vystřídají lidé s auty. Vyhlídky nejsou příliš povzbudivé.

  Zejména nyní koncem listopadu, poté co se i ti nejzarytější chataři a chalupáři vrátili na zimu na Spořilov, je míst na parkování ještě méně. Spořilováci parkují na sídlišti kde se dá, i na chodnících. Neprůjezdnost ulic spořilovského sídliště je v tomto velkou nevýhodou. Další parkovací plochy ale jen tak nevzniknou - není totiž kde. A tak desítky obyvatel Spořilova budou dlouho jezdit ulicemi a marně hledat místo, kde nechají přes noc svůj plechový poklad.

  Starý Spořilov je paradoxně místo kde je parkovacích míst relativně dost. Jistě, jsou tu úzké uličky a do nich se vejdou jen auta místních usedlíků, ale jsou tu i velké a doposud "nevyužité" plochy. Část Roztylského náměstí pod kostelem připomíná letiště a na pražské poměry se jedná o obrovskou plochu. Tady je míst k parkování více než dost. Ne každý ale bude chtít chodit v mrazivém zimním ránu desítky a stovky metrů ke svému autu...

  K zamyšlení je ale skutečnost počtu reálně využívaných parkovacích míst pro invalidy. Na každém z několika sídlištních parkovišť můžete vidět několik cedulí, které vyhrazují parkování právě zdravotně postiženým. V pořádku, ale mnohá z těchto míst jsou stále prázdná, značky označující parkoviště ZTP jsou často orezlé a i tam, kde nějaké auto je, roste pod ním džungle trávy a z auta kapá olej. Rozhodně však nechceme paušalizovat, chceme jen upozornit na realitu.

  55 A jaké jsou Vaše zkušenosti s parkováním na Spořilově ? Otevíráme diskusi k problematice parkování.


  [Akt. známka: 3,50 / Počet hlasů: 10] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 12 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Zkušenosti s parkováním na Spořilově

  Spořilovské aktuality
  21.09.2020: Před 80 lety nacisté zatkli odbojářku Bernáškovou, popravili ji o dva roky později
  Starší aktuality


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6031683
  Září31685
  Dnes533

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 16 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE