Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      

  Mohlo by vás zajímat...

  Historie

  * Tajemství bytů v Hrusické, aneb kdo je vlastně postavil ?

  Vydáno dne 29. 09. 2005 (3558 přečtení)

  Bydlíte v Hrusické ulici na Sídlišti Spořilově II ? Ano ? Tak možná nevíte, kdo stojí za stavbou Vašich cihlových domů. Nyní se to v tomto článku dozvíte...

  Pěkné a prostorné cihlové byty, které stojí v domech v Hrusické ulici, mají za sebou velmi zajímavou minulost. Když byly někdy v letech 1964 - 1965 stavěny, tak je nestavěli dělníci nebo stavaři, kdepak ....

  Stavěli je totiž vězni ! Možná to víte a pokud ano, tak Vám určitě neuniklo i pár vad na jejich vnitřním prostoru. Trestanci si totiž mysleli, že to stavějí pro SNB (pro příslušníky Sboru národní bezpečnosti, "policie" v bývalém socialistické Československu, pozn. red.) , tak se je snažili zkazit, jak mohli. Stavět museli všichni bez rozdílu věku. Ten kdo pracovat na této těžké práci nechtěl, tak strážníci měli možnost použít i násilí či donucovací prostředky. Rovněž je možné, že zde stavěli političtí vězni, ale to je nepodložené.

  Jedna z vad je například v koupelně. Otáčivé baterie od vodovodu zde dost dobře neukazují správnou teplotu. Pokud totiž otočíte na "modrou", tak Vám vytéká vařící voda a rovněž naopak.

  Další vadou je to, že dvoje dveře, které se správně nesmějí vzájemně dotýkat se překrývají o 10 cm! To je velmi nebezpečné, můžete se snadno zranit. Stavební podmínky tam byly navíc velmi těžké. Stavělo se i za horkého počasí, kdy byli vězni vystavěni téměř nelidským podmínkám, takže nějaká vada se jim také odpustit musí...

  Pokud jste se o těchto věcech nedočetli, tak to teď už víte. Až budete zase točit vodu do vany, tak si dejte raději pozor...

  Dodatek: Tyto případy jsou známy jen z ulice Hrusické. Pokud znáte jiné, podělte se s nimi s ostatními čtenáři Spořilovských novin v komentářích pod tímto článkem.

  Autor příspěvku: pan Matěj Pluhař, Praha 2 - Vinohrady

  [Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Čtenář Spořilovských novin | Počet komentářů: 18 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: pan Matěj Pluhař (Matej.Pluhar@seznam.cz)


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8061263
  Duben64293
  Dnes1069

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 64 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE