Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
       1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30

  Mohlo by vás zajímat...

  Restaurace

  * Branická restaurace - spořilovská klasika

  Vydáno dne 06. 09. 2005 (7286 přečtení)

  Jeden srpnový páteční podvečer byl jako stvořený k návštěvě Branické restaurace. Tuto dnes již klasickou spořilovskou hospodu najdete ve Struhařovské ulici číslo 2931/9, v jižní čísti sídliště II. Našli jsme jí i my.

  Nedaleko pobočky knihovny pokračuje objekt vybudovaný začátkem 70.let. A právě v prvním patře tohoto sídlištního objektu je umístěna restaurace.

  V nedávné době částečně zrekonstruovaná restaurace, Vás na první pohled jistě zaujme velkou zahrádkou, se sedmi stoly pro šest lidí a velkou podélnou lavicí pro další strávníky a žíznivce. Novotu podtrhují i hnědá plastová okna, které ovšem ostře kontrastují se zažloutlými záclonami. Ale od návštěv Lou Fanánka ze Tří sester z počátku 80.let minulého století ze nic zásadního nezměnilo. "Pavilonu" vévodí velké nápisy Braník. U vchodu nemůžete přehlédnout velkou nástěnku, kam personál fixou zapisuje aktuality ze života v hospodě. Často tu jsou informace o připravovaných velkoplošných projekcích (fotbalová nebo hokejová utkání), které může zhlédnout na plátně velkém 180 x 180 cm. Navíc se o zdejší pohodu starají pravidelné hudební produkce. Každý pátek od 19:00 hod. je tu Country zábava (v době naší návštěvy zrovna ladili kytary), v sobotu pak od 18:00 hod. Bigbeatový večer.

  Ve vnitřní části restaurace se nachází velký lokál s cca 10 stoly (každý pro 6 lidí) a na levé straně je výčep. V roku, proti výčepu je již zmíněné plátno. WC jsou na chodbě. Jejich čistota je průměrná.

  My jsme využili hezkého počasí a usedli k jednomu ze stolů na zdejší zahrádce. Ochotná mladá servírka se k nám hlásila asi po dvou minutách a dle naší žádosti donesla i jídelní lístek. Ten jsme začali hned studovat. Na výběr je k dispozici několik studených předkrmů (utopenec za 18,-, tlačenka za 20,- nebo nakládaný hermelín za 35,-. Teplé předkrmy zastupuje šestice lahůdek v cenové relaci 25 - 40,- Kč

  Minutky jakožto hlavní jídlo seženete v Branické restauraci v poměrně velkém výběru. Kuřecí steaky, prsa a směsi za 65 - 78,-, Vepřové maso (a těch tu mají hned 12 druhů) pořídíte rovněž za 65 - 78,- Kč. Krůtí maso je zastoupeno čtyřmi položkami (75-78,- Kč) hovězí steaky za 120 - 170,-. Pro fajnšmekry je k výběru i tatarák. Přílohy k hlavním jídlům se pohybují v cenové relaci 15-25,- Kč. Pestrá je i nabídka salátů za 18 - 35,- Kč, zmrzlinový pohár dostanete za 42,- Kč.

  Servírka přineslo pivo za 5 minut od objednání. Desítka Braník za 14,80,- (!!!) malé za 10,- , bylo správné míry a odpovídající chuti a teploty. Komu Braník nejede, může si dát dvanáctku Plzeň za 25,-, respektive 15,-. Deci vína tu je k mání za 12 Kč.

  Za dalších deset minut bylo na stole i objednané jídlo. Radka si dala kuřecí steak zapečený s hermelínem a šunkou s hranolkami (opečené brambory zrovna nebyly) a já si dal kuřecí steak na žampionech se sýrovou omáčkou, taktéž s hranolkami. Porce byla standardní, jídlo bylo velmi vkusně upraveno, včetně nazdobené oblohy. Chuťově dobré.

  Spořilovská Branická restaurace patří dnes již mezi zdejší klasiku. Pod mírně zrekonstruovanou fasádou se skrývá i trocha nostalgie sídlištních sedmdesátých let. Vaří tu však velmi dobře a proto vám návštěvu doporučujeme.

  Otevřeno je každý den od 10:00 do 23:00 hodin.

  Telefon pro rezervace: 272 764 628

  A co o Branické restauraci napsali jiní návštěvníci ?

  ...výborná kuchyně a skvěly pivo, šipky, automaty, pohodová obsluha, velkoplošná projekce sportovních utkání, každý pátek zábava se živou kapelkou a v sobotu hraje pan DJ Víťa skvělý pecky....neznám lepší hospodu....

  Autobusem 121 z metra C Roztyly jednu zastávku výstup Na pahorku, doba chůze od zastávky + - 6 minut kolem hlídaného parkoviště Choceradskou ulicí a asi po sto metrech odbočit vlevo do ulice Postupická ze které už je vidět Branická restaurace. Neoficiální název hospoda je "Základna" nebo Brána...  [Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 112 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Spořilovský labužník


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8404481
  Červen139855
  Dnes7078

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 120 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE