Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
       1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30

  Mohlo by vás zajímat...

  Restaurace

  * Tramvajácký ráj - První Pivní Tramway

  Vydáno dne 08. 08. 2005 (5948 přečtení)

  Povolání řidiče pražských tramvají je velmi náročné. Zvláště v letních měsících mnohdy teploty uvnitř strojvůdcovské kabiny dosahují až k 60-ti stupňům. Navíc mají řidiči tramvají poměrně krátké přestávky na odpočinek a zázemí včetně toalet na tramvajových smyčkách často ani neodpovídají standardu 21.století. Spořilovská smyčka jedenáctky je ale v tomto ohledu čestnou výjimkou...

  Smyčka tramvaje - obratiště, ve kterém řidiči tramvají číslo 11 tráví své drahocenné několikaminutové přestávky ... a hle... hned vedle je známý spořilovský podnik - První Pivní Tramway.

  O této věhlasné hospůdce jsme již ve Spořilovských novinách recenzi uveřejnili (stačí se podívat do rubriky "Restaurace"), ovšem nyní je tu ryze "tramvajácká verze recenze". Je třeba si uvědomit, že tramvajáci jsou také lidé z masa a kostí.

  Vedle záchodů tu najdou řidiči automat na teplou či studenou vodu AQUAJOY a necelých padesát metrů od smyčky najdou vynikající pekárnu (Pekařství Na Chodovci) s širokým sortimentem nejenom pečiva, ale i sýrů nebo například salátů. V prodejně je i automat na kávu. Otevřeno mají od pondělka do pátku od 6:00 do 18:00 hodin a v sobotu od 7:00 do 16:30 hodin, stravenky ale neberou.

  První Pivní Tramway je pak přímo ve smyčce. Denně otevírá od 14:00 hodin (řidiči tramvají si mohou zaklepat dokonce už od 12:00 hod :-)). Zavírá se tu o půlnoci, to ovšem jen vyjímečně, neboť se zájmem zákazníků spíše ještě později, takže n své si přijdou i řidiči noční linky číslo 56.

  Řidiči pražských tramvají mají v této restauraci 50 % slevu na veškerý sortiment s výjimkou cigaret a alkoholu ! V rámci Dopravního podniku je to unikát: například kávu zde šoféři jedenáctek pořídí dokonce za 2,- Kč, jídlo - rozhodně nejde o žádné „závodní vyvařování“, ale zcela poctivou minutku v rozumných cenových relacích.

  Jediným problémem se tak může jevit délka pobytu v obratišti, protože ani přestávková pětadvacetiminutovka na stvoření kýženého gastronomického zázraku a jeho následné požití nestačí. I v tom vám personál restaurace vyjde vstříc, jídlo si lze objednat (například mobilem) na určitou hodinu a následně po příjezdu do smyčky pak řidiči mají vybranou pochutinu připravenu

  Smyčka na Spořilově se díky restauraci totiž poměrně výrazně vymyká všemu, co je v Dopravním podniku doposud k dispozici. Navíc sleva, jíž vedení PPT řidičům poskytuje, není podle vyjádření zdejší obsluhy věcí domluvy s Dopravním podnikem hl.m.Prahy, ale dobrou vůlí majitele podniku. A tohoto přístupu je potřeba si v dnešní době vážit a ocenit jej.

  Zdroj: DP Aréna (redakčně upraveno)

  [Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: DP Aréna


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8403906
  Červen139280
  Dnes6503

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 173 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE