Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
       1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30

  Mohlo by vás zajímat...

  Restaurace

  * Restaurace Puškin - nováček na Spořilově

  Vydáno dne 03. 08. 2005 (5922 přečtení)

  Jednu pěknou letní sobotu jsme se opět s Radkou vypravili na hodnotící návštěvu spořilovských hospod a hospůdek. Tentokrát jsme se rozhodli pro sídlištní podnik zvaný „Restaurace Tony“. Věděli jsme, že zde v uplynulých měsících proběhla rozsáhlá rekonstrukce, ovšem netušili jsme, že se změnil i název. Ten letní sobotní podvečer 2.července 2005 nás přivítal nový spořilovský podnik - Restaurace Puškin.

  Restaurace Puškin se nachází v jednom z nejmladších z panelových domů spořilovského sídliště II, nedaleko obchodního centra Centrum a kina Edison, v přízemí. Prostory prošly na jaře 2005 zásadní rekonstrukcí, která se týkala snad úplně všeho.

  Po příchodu máte možnost se dát buď do leva - tam je ovšem noční podnik nebo doprava - přímo do nové Restaurace Puškin. Ta má dvě místnosti. V první z nich se nachází velký obdélníkový bar ve tvaru ostrého písmena "U" s 15-ti místy k sezení a několika dalšími stolky.

  My jsme však šli dál - do druhé, světlejší místnosti. I zde bylo patrno, že Restaurace Puškin byla otevřena teprve nedávno. Vše zde vonělo novotou. Jak bílé stěny z hrubé okrasné omítky, tak i nové dřevěné stoly, světlehnědé barvy. Světlé barvy jsou i desítky podsedáků. Na stolech je tkané prostírání a keramické slánka s pepřenkou. V této druhé místnosti je šest stolů, každý pro čtyři návštěvníky, a dále pak tři stoly pro páry. Celkem se sem pohodlně vejde na 30 strávníků a do první, barové místnosti odhadem 20. Onu sobotu, krátce po 17:00 hodině, jsme tady ale seděli úplně sami. Místnost je poměrně světlá, přestože "výhled" se nabízí jen na sever a východ. Když už jsme u toho výhledu...Než vám přinesou objednané jídlo a pití, může obdivovat práci Policie České republiky a ruch před služebnou v Bojanovické ulici. Zajímavý je i výhled na čtyři falešná ozdobná okna, která se nachází pod umělou dřevěnou stříškou na jedné ze stěn této místnosti. Vzdáleně připomínají hrázděné budovy na Chebsku. V ostatních, skutečných oknech, lépe řečeno vitrínách o rozměrech 2 x 2 metry jsou umístěny imitace dřevěných březových plotů, které jsou protkány umělými květinami. Alespoň vám nikdo z venku nebude koukat do talíře. Na oknech nemůžete přehlédnout velké bílé nápisy - RESTAURACE - , které jsou doplněny kresleným obličejem známého kuchaře, který se usmívá z obalů koření, jednoho nejmenovaného výrobce koření z Chorvatska. Světla je tu opravdu dost, ale přesto, kdyby se vám zde zdálo temno, postarají se o něj tři řady bodových světel.

  Ochotný číšník nám během 2 minut od našeho příchodu přinesl jídelní lístek v kožených deskách, stejně tak jako denní menu v kancelářských závěsných deskách. Menu nabízí několik druhů standardních jídel řazených do obvyklých rubrik, kuřecí, vepřové, ryby. Mezi speciality podniku patří zcela jistě Spořilovská jehla, 300 gr. za 160 Kč, Biftek Cihlář za 230 Kč či Grill mix Pana Puškina za 160 Kč. Studené předkrmy pořídíte v cenách mezi 15 - 90 Kč, Teplé předkrmy kolem 50 Kč. Ryby za 80 - 140 Kč.

  Radka si dala noky a mne zaujala svíčková z domácími knedlíky z denní nabídky. Jídlo jsme měli na stole během 15 minut, a to včetně noků ze základního menu. K jídlu nám příjemně vyhrávalo Rádio City.

  Svíčková byla vynikající, až překvapivě dobrá, knedlíky taktéž, maso libové jako dort a hezky ozdobené brusinkami se šlehačkou. Noky byly servírovány ve středně velké keramické míse, množstevně i chuťově dobré, avšak podle nás až příliš slané. Pro někoho nemusí být také příjemný "škrábavý" zvuk, který vydávala lžíce při dotyku s mísou.

  Pivo Gambrinus (desítka), půllitr za 19 Kč (třetinka za 12 Kč) byl dobře ošetřen, správě vychlazen a v neposlední řadě byl i správné poctivé míry. Dát si můžete i černou desítku Krušovice, taktéž za 19 Kč, nebo Plzeň za pětadvacet.

  Jako "zákusek" jsem si dal ještě smažené cibulové kroužky za 35 Kč, z kapitoly "Něco k pivu". Bylo jich celkem šest a vcelku dobré i když pak Radka ještě dlouho kritizovala můj "cibulový" dech. :-)

  Nápojový lístek, který najdete na stole zahrnuje i širokou nabídku lihovin (cca 25 druhů v cenové relaci 28 - 50 Kč. Víno pořídíte za 28 Kč za dvojku, lahvinku za 120 Kč. Nealko 0,33 l limonády za 25 Kč, dvojku džusu za 20 Kč.

  Celkovou kapacitu Restaurace Puškin jsme odhadli na 50 lidí. Příjemné je také to, že celá polovina restaurace je nekuřácká.

  Restaurace Puškin byla pro nás milým překvapením.

  Pro srovnání Vám, čtenářům Spořilovských novin", přinášíme starší recenzi na podnik, který se zde ještě nedávno nacházel - Restaurace Tony.

  Restaurace Tony je typický „sídlištní podnik“. Výčep s čtverhranným barem, středně velký lokál a terasa před restaurací. Vzduch v lokále byl v dnešních vedrech docela snesitelný a to díky dvoum otevřeným oknům. Naoplátku za tuto klimatizaci jsem musel občas odhánět mouchy z jídla. Telecí závitek po loupežnicku s knedlíkem byl na slušné úrovni. Ovšem pro slabší jedince byl naprosto nevhodný, jelikož, jak už název napovídá, ostrost použitých feferonek byla na velmi silné úrovni! Vepřová panenka plněná ostravskou klobásou a sýrem s hranolkami byla na dobré úrovni. Desítka Lobkowicz působila silně zanedbaně. Žádný říz a konec poněkud nakyslý. A jelikož to zde nebyla moje první zkušenost, toto pivo zde nedoporučuji. Démon už byl na slušné úrovni. Rychlost obsluhy jsem dal na průměr. Těžko ji hodnotit, když je prázdná restaurace. Zahrádka pro 40 lidí, salonek 30 lidí, bar 20 lidí Lobkowiczký pivovar Démon - polotmavý ležák 13°, Gambrinus - světlé výčepní Bernard světlé výčepní - světlé výčepní 10°.

  A jaké jsou Vaše zkušenosti s restaurací „Puškin“ ?

  Nenechávejte si je pro sebe a podělte se o ně s ostatními čtenáři Spořilovských novin v komentáři k tomuto článku. Čtěte rubriku „Restaurace".

  Otvírací doba Restaurace Puškin je:

  Pondělí 10:00 - 23:00
  Úterý 10:00 - 23:00
  Středa 10:00 - 23:00
  Čtvrtek 10:00 - 23:00
  Pátek 10:00 - 23:00
  Sobota 10:00 - 23:00
  Neděle 10:00 - 23:00

  Při placení zde berou i stravenky Chéque Déjeuner Sodexhopass (Gastropass) a Ticket restaurant


  [Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 16 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Spořilovský labužník


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8417167
  Červen152541
  Dnes4057

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 148 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE