Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
       1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30

  Mohlo by vás zajímat...

  Restaurace

  * Restaurace „U Řezníků“

  Vydáno dne 21. 03. 2005 (6449 přečtení)

  Nedělení odpoledne 13.února 2005, kdy venku poletoval sníh s deštěm, bylo přímo stvořené pro návštěvu známé spořilovské Restaurace „U Řezníků“.

  S Radkou jsme se tam vypravili krátce po 13. hodině. Tuto hospodu najdete přímo na obratišti autobusu číslo 136 u stanice „Sídliště Spořilov“, nedaleko prodejny Penny Marketu. Nachází ze v jednopatrové budově, nevalné architektonické hodnoty, postavené v dobách socialismu, jejíž fasáda má ovšem modernější, žlutý nádech. Restaurace je umístěna v přízemí budovy a i když se to na první pohled nezdá, její prostory jsou poměrně rozsáhlé. Před vchodem je za pěkného počasí nainstalována zahrádka pro cca 15 lidí, což ovšem nebyl případ onoho nedělního odpoledne. Hned po vstupu se v chodbě po levé straně nachází několik výherních automatů, které byly v době naší návštěvy opuštěné. Chodba potom ostře zahýbá k nevelkému výčepu s několika barovými stoličkami na pravé straně, dále následují dvě, téměř identické místnosti. V každé z nich najdete čtyři robustní dřevěné stoly, každý pro 6 lidí. U stolů jsou stejně masivní dřevěné lavice, takže kapacita této části hospody je celkem 48 lidí. K dispozici je dokonce i jídelna pro nekuřáky o kapacitě cca 20 míst.
  V první místnosti, blíže výčepu je na zdi umístěna televize a uprostřed lokálu je automat na cigarety. Obě dvě místnosti, které jsou do výše 1,5 m obloženy dřevěnými palubkami, jsou vymalovány „do okrova“ a na poličkách jsou umístěny různé dekorační předměty. V první místnosti je to několik keramických nádob a vždy aktuální plakát FAN, v druhé pak pěkná sbírka starých žehliček a dokonce i dvě staré plynové masky s příslušenstvím. Na rozdíl od ostatních spořilovských restaurací mají u Řezníků dost věšáků. Okny do lokálu proniká venkovní světlo i přes žlutě zabarvené sklo a vytváří tak zvláštní nádech.
  Restaurace v denní nabídce nabízí šest hotových jídel, většinou klasické české kuchyně (guláš, krkovička a těstoviny), to vše v cenové úrovni 60 – 80,- Kč. Jako specialitu si můžete objednat hrachovou polévku dle dělostřelce Větrovce. Z předkrmů, které uvádí jídelní lístek je k mání například hermelín nebo tlačenka. Jídel na objednávku nabízí restaurace „U Řezníků“ celou řadu a výběr je až překvapivě velký. Vedle pokrmů z vepřového a kuřecího masa si můžete dát i pořádný hovězí steak (300 gramů za 250,- Kč). Ten, kdo si nevybere z této nabídky má možnost objednání si z několika bezmasých jídel a dvou pokrmů z ryb (filé). Přílohy nabízí „U Řezníků“ klasické v cenové relaci kolem 20 – 30,- Kč. Kdo i po jídle bude mít na něco chuť, může si vybrat z několika moučníků a závinů.

  Objednané pivo Staropramen desítka za 16,- bylo velmi dobře ošetřeno a dokonale uhasilo žízeň.

  V době naší návštěvy bylo v celé hospodě asi 12 lidí, z toho asi 5 štamgastů u výčepu. Obsazenost je dost kolísavá. Zejména v pátek a v sobotu večer je zde téměř plno. Několikrát jsme tu byli v létě, a to bylo skoro vždy téměř obsazeno (hlavně na zahrádce). Toalety byly v celku uspokojivé. Nápis na dveřích Vám oznamuje: „Neházejte nám vajgly do mušlí, my Vám také nemočíme do popelníků.

  Restaurace „U Řezníků“ patří ke Spořilovu, stejně tak jako kostel na Roztylském náměstí. Pivo je zde dobré a i kuchyně Vás mile překvapí. A i když se může někomu jevit jako „čtyřka“, je tam fajn. Součástí restaurace je i nonstop bar, ale o tom až zase někdy příště…


  A jaké jsou Vaše zkušenosti s touto restaurací ? Nenechávejte si je pro sebe a podělte se o ně s ostatními čtenáři Spořilovských novin v komentáři k tomuto článku. Čtěte podrubriku „Spořilovské restaurace“ v rubrice „Služby“.

  Otvírací doba Restaurace „U Řezníků“ je:

  Pondělí 10:30 - 23:00
  Úterý 10:30 - 23:00
  Středa 10:30 - 23:00
  Čtvrtek 10:30 - 23:00
  Pátek 10:30 - 23:00
  Sobota 12:00 - 23:00
  Neděle 12:00 - 23:00

  [Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 11 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8403867
  Červen139241
  Dnes6464

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 181 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE