Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • srpen 68 na sídlišti Spořilov pokr:
  "pokračování Za silnicí už byl nový Spořilov, lemoval ji činžák končící něčím jako kotelnou šedomodr . . . " (Srpen 1968 na Spořilově)
 • srpen 68 na sídlišti Spořilov:
  "Mí rodiče bydleli v bé dvojce od roku 1964. Když přijeli Rusové, bylo mi tři a půl. Jako jedináček z . . . " (Srpen 1968 na Spořilově)
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31     

  Mohlo by vás zajímat...

  Restaurace

  * Restaurace - Pizzerie Sartia

  Vydáno dne 10. 01. 2005 (4615 přečtení)

  Poslední pátek před Štědrým dnem roku 2004, jsme se s Radkou vypravili do jediné spořilovské Pizzerie Sartia. Jednou jsme tu už byli na podzim 2002, ale teprve teď jsme vyrazili na „hodnotící návštěvu“…

  Pizzerie Sartia se nachází na Sídlišti Spořilov II mezi ulicemi Střimelická, Zvánovická, Hrusická a Měchenická. Jedná se o typicky sídlištní objekt, na kterém už je patrný „zub času“. V rámci něho je v dolním patře umístěna „Večerka“ a Čistírna oděvů. V prvním patře se pak nachází samotná - Pizzeria Sartia. Do pizzerie se nejlépe dostanete od zastávky autobusů „Spořilov“ číslo 136 a číslo 213 (směr Vršovice). Od zastávky autobusů půjdete pořád rovně ulicí Zvánovickou, minete po pravé straně samoobsluhu, veterinární ordinaci a prodejnu postelí, potom začnete stoupat do mírnějšího kopce a před Vám mírně vlevo bude jednopatrová budova ze začátku 70. let minulého století. Do pizzerie se dostanete po schodech postavených vně budovy, které jsou již zubem času dost poznamenány. V 1. patře je na levé straně od fitcentra – Pizzerie Sartia.

  Nejprve jsme si objednali pivko. Mladá, usměvavá servírka nám během tří minut přinesla dobře ošetřeného Bernarda desítku (Desítka Bernard za 18 Kč, Dvanáctka Bernard za 25 Kč). Ten, kdo si raději dá nějakou tu kořalku, určitě si vybere, neboť nápojový lístek jich nabízí celou řadu.

  V době naší návštěvy zbýval do Vánoc jen jeden týden, a tak byla pizzerie vyzdobena ve „vánočním stylu“. Součástí prostor restaurace je i sázková kancelář s automatem na cigarety. Lokál pizzerie je řešen jako napodobenina letní restaurace s krytou zahrádkou. V hlavní částí restaurace je pět obdélníkových stolů pod umělým bambusovo-rákosovým přístřeškem, který má navodit letní atmosféru. Venku byla zima a sychravo, a tak tento zlepšovák na nás moc nezapůsobil. Jinak se ale jedná o dobrý nápad. Při pohledu ven si nemůžete nevšimnout oken, do kterých se během let moc neinvestovalo, ale které jsou (snad proto) z větší části zakryty červeným závěsem. Pěkný a praktický barový pult uprostřed restaurace nabízí pohodlné posezení pro cca 10 lidí a je uspořádán do „tři-čtvrtě kruhu“. V rohu restaurace u oken nemůžete přehlédnout velkou plasmovou TV, umístěnou na podstavci, určenou pro projekci sportovních utkání. Úhlopříčku televize jsme sofistikovaně odhadli na 150 cm.

  Kapacita lokálu je cca 80 lidí. Jak už jsme se zmínili, posadit se můžete pod trámový přístřešek krytý rákosem, pod zavěšený slunečník dodavatele piva, na dvě zvýšená podia, k baru a nebo k barovým stolkům. Za barem jsou dva velké, „jedenáctipatrové“ stojany na archivní vína zdejší vinotéky. Stěny restaurace mají živý, oranžovo-červený nádech a dobře ladí s výbavou pizzerie. Podlaha je dlaždicová s červeno-hnědým nádechem. Vedle baru je umístěno akvárium (o rozměrech 1m x 0,5m) s několika obyvateli. Kousek od vinotéky se v době naší návštěvy tyčil zhruba dvoumetrový umělý vánoční strom s červenými blikajícími světýlky. Pohodovou atmosféru doplňovala i hudba, která se v přiměřených decibelech linula z několika reproduktorů umístěných na stěnách po celém lokálu. Nedostatek jinak pěkné restaurace opět vidíme v malém počtu tolik potřebných věšáků.

  Jídelní lístek oranžové barvy, ve formátu A3, zatavený v plastu, ležel na stole už v době našeho příchodu, a tak jsme začali „listovat“ v jídlech. Nabídka se skládá z 5 druhů opečeného chleba od 30 do 80 Kč, 22 druhů pizz od 40 do 115 Kč, 4 druhů špaget od 80 do 95 Kč, 9 druhů dalších těstovin od 85 Kč do 105 Kč, 2 druhů noků za 100 a 105 Kč, 2 druhů rizot za 80 a 95 Kč, 3 druhů omelet po 55 Kč, 9 druhů masových pokrmů od 69 do 100 Kč, 3 druhů ryb za 65 a 150 Kč, 3 druhů slaných palačinek za 55 a 65 Kč, 2 druhů sladkých palačinek za 50 a 55 Kč a smažáku za 55 Kč. Čeká tu na Vás i 7 druhů zeleninových salátů v cenové hladině 65 až 80 korun. Sedm druhů kuřecího masa pořídíte v Sartii za 90 až 100 Kč. Přílohy k hlavním jídlům se pohybují mezi 20 až 30 Kč. Jako dezert na závěr si můžete dát zmrzlinu.

  Pizzu Capricioza, kterou jsme si objednali, přinesla druhá, neméně sympatická servírka během osmi minut, což nás mile překvapilo, jelikož jsme už oba měli velký hlad. Pizza byla průměrná, větších rozměrů ale podle našeho názoru s nadbytečným množstvím rajčatového protlaku. Chuťově však byla pizza vyvážená a docela jsem si pochutnali. Platit je možno i prostřednictvím stravenek Sodexhopass (Gastropass) a Ticket Restaurant. Od naší poslední návštěvy před více jak dvěma lety si pizzerie nadále udržuje velmi slušnou úroveň.

  V listopadu 2004 jsme tu byli s Tomášem Hromádkou, šéfredaktorem Spořilovských novin a u piva probírali další rozvoj našeho informačního internetového zpravodaje. Tehdy nás docela překvapilo, že zrovna nebylo k mání točené pivo.

  Čtenářům Spořilovských novin a návštěvníkům Spořilova, můžeme tuto jedinou spořilovskou pizzerii doporučit.

  Jeden obyvatel ze Spořilova, který rovněž tento místní podnik navštěvuje nám napsal:

  "…konečně po 6 letech od mého návratu na Spořilov jsem se dokopal k návštěvě občerstvovacího zařízení oficiálně sídlící v "rodné" ulici. V roce 1997 zde byl jakýsi Billiard Club s pivním štítem Platanu. Poté se zde v době vrcholu panování pana rádoby podnikatele a Hrobníka dobrého piva v JčP (Jihočeské pivovary a.s. vlastnící Regent, Platan a Samson) Františka Chvalovského objevil mocný dobyvatel Gambrinus a posléze přece jen lépe vypadající Prazdroj. Zhruba v té době se podnik "předělal" na Sartii. Ovšem před rokem mě při jedné z cest s dcerkou do školky čekalo velké překvapení. Nad podnikem vysel zcela nový štít Bernarda, což mě jako milovníka malých pivovarů potěšilo… "

  Telefon do Pizzerie Sartia je: 603 954 954 nebo 272 769 500.

  Otevírací hodiny:
  Pondělí 10.00 - 23.00
  Úterý 10.00 - 23.00
  Středa 10.00 - 23.00
  Čtvrtek 10.00 - 23.00
  Pátek 10.00 - 23.00
  Sobota 10.00 - 23.00
  Neděle 10.00 - 23.00
  František Šrajer (vedoucí)
  Adresa: Sídliště Spořilov II, Hrusická 2617

  [Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 13 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8558350
  Červenec88912
  Dnes952

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 23 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE