Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Květen  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Zajímavosti

  * Atraktivní místa k bydlení na Spořilově

  Vydáno dne 26. 09. 2004 (2791 přečtení)

  V každé městské části nebo čtvrti se nacházejí místa atraktivní a místa méně atraktivní. Pražský Spořilov je oblastí, kde je těchto míst celá řada.

  Atraktivní místa pro bydlení jsou především v celé zástavbě Starého Spořilova. Platí zásada, čím tišší ulice, tím atraktivnější je bydlení. Labyrint ulic a uliček zdejší zástavby téměř dokonale izoluje byty od okolního městského hluku. Celá tato část Spořilova je až neuvěřitelně tichým místem, vezmeme-li v úvahu, že leží uvnitř pomyslného trojúhelníku čtyřproudých silnic s obrovským provozem. Nejméně atraktivní jsou byty a domy, které se nacházejí v bezprostřední blízkosti Jižní spojky a magistrály, případně domy u Spořilovské spojky. Nevýhodu hlučnějšího prostředí ale do jisté míry kompenzuje kvalita, blízkost a snadná dostupnost městské hromadné dopravy. Ideální by byla kombinace těchto faktorů. Hezké místo, které je zároveň blízko tramvaje a autobusu MHD je například v zástavbě před Třešňovkou, kde je i pěkný výhled na sousední Zahradní Město. Tiché a úzké chodníky uvnitř sídliště jsou pro zdejší obyvatele výhodou až do té doby, než se rozhodnou přepravovat do svých bytů něco objemnějšího. Zajímavé je i bydlení v Choceradské ulici, které je sice poměrně odlehlé, ale zdejší byty, jako jediné na celém Spořilově nabízejí „volný výhled“ do krajiny směrem na louky a sady pod Košíkem. Výhledy z některých spořilovských bytů zase poněkud devalvují paneláky sídliště Chodovec ze 70. a 80. let. Ojedinělou a velmi zajímavou oblastí na Spořilově je lokalita zvaná „Hutě“, která má nádherné okolí, zejména Hamerský rybník. Právě proto zde v uplynulých měsících vyrostl na místě bývalé parostrojní prádelny obytný komplex Hamr.

  V zásadě je ale bydlení na Spořilově atraktivní, ve všech jeho částech.

  [Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8259748
  Květen135665
  Dnes4710

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 105 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE