Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • srpen 68 na sídlišti Spořilov pokr:
  "pokračování Za silnicí už byl nový Spořilov, lemoval ji činžák končící něčím jako kotelnou šedomodr . . . " (Srpen 1968 na Spořilově)
 • srpen 68 na sídlišti Spořilov:
  "Mí rodiče bydleli v bé dvojce od roku 1964. Když přijeli Rusové, bylo mi tři a půl. Jako jedináček z . . . " (Srpen 1968 na Spořilově)
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31     

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: Jednání o dopravě na Spořilově
  ze dne 11.07.2014, autor článku: Zasláno do redakce

  Komentář ze dne: 11.07.2014 09:38:08     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Vraťte kamiony zpět na Jižní spojku!
  Kamiony z Barrandova byly povodem převedeny na Spořilovskou! Pod falešnou, lživou záminkou brzkého dokončení jiho-východní části Pražského okruhu. Stavba měla být dokončena v roce 2012. Do dnešního dne nezačal stát ani s výkupem pozemků. Naopak se z MDČR ozývají fantasmagorické úvahy o odsunutí okruhu dál od Prahy. Kvůli několika vyčůraným, bezohledným stavebníkům v Běchovicích, kteří využili k výstavbě laciné pozemky v místě dlouhodobě plánované trasy!

  Komentář ze dne: 13.07.2014 13:36:33     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Kalousek (@)
  Titulek:
  A nebylo by úspornější zakázat vjezd kamionů na Spořilov a oni si tu cestu najdou sami. I tady by měla vládnout demokracie v rozhodování, nebo objet Běchovice a vzíto okolo?

  Komentář ze dne: 13.07.2014 13:41:35     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Nojo, ale to by byl Nouza a ostatní kejvalové na magistrátě zbyteční!
  To by se ušetřilo peněz, kdyby rozhodovaly o dopravě a průjezdnosti obvody.

  Komentář ze dne: 16.07.2014 09:02:10     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Peněz je asi dost!
  Praha vypíše dvě zakázky za 900 milionů Kč na parkovací zóny

  Praha vypíše do konce července dvě zakázky za zhruba 900 milionů korun na zřízení nových parkovacích zón. V tendrech město hledá provozovatele a dodavatele informačních technologií. Vypíše je prostřednictvím Technické správy komunikací (TSK). Vypsání tendru dnes schválili pražští radní.

  Komentář ze dne: 18.07.2014 09:11:43     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Znečištění pražského vzduchu překročilo opět limity
  Také v loňském roce překročilo ovzduší v české metropoli platné limity pro prach, oxid dusičitý a benzo-a-pyren, které stanovila v roce 2008 evropská směrnice o kvalitě ovzduší a které jsou právně závazné také v České republice.
  Znečištění ovzduší v Praze i vloňském roce překročilo platné limity pro prach (PM10), oxid dusičitý (NO2) a benzo-a-pyren (BaP), které stanovila v roce 2008 evropská směrnice o kvalitě ovzduší a které jsou právně závazné i v České republice. Znečištění ovzduší přitom představuje vážné ohrožení zdraví obyvatel.
  Podle analýzy Státního zdravotního ústavu například vdechování vzduchu znečištěného prachem mělo v České republice v roce 2012 na svědomí asi 5500 předčasně zemřelých a zhruba 1800 pacientů, kteří byli hospitalizováni pro akutní srdeční nebo dýchací obtíže.
  Ke zlepšení situace v Praze by mohla přispět nízkoemisní zóna, jejíž zavedení radnice připravuje a která by mohla snížit množství prachu a oxidů dusíku, jež musí obyvatelé Prahy vdechovat.
  „Praha ani v roce 2013 nesplnila limity pro prach, benzo-a-pyren ani oxid dusičitý, které vyplývají z evropské směrnice o ovzduší. Praze už vypršela výjimka pro znečištění prachem a Evropské komise vznesla námitky proti snaze získat časově omezeno výjimku pro znečištění oxidem dusičitým,“ připomněl Miroslav Šuta z Centra pro životní prostředí a zdraví.
  Zdůraznil přitom, že odborné lékařské studie prokázaly, kterak znečištění ovzduší automobily představuje v evropských městech vážné ohrožení lidského zdraví i životů. „Například studie z roku 2013 spojuje asi 28 procent případů srdečně-cévních onemocnění v evropských městech se znečištěním ovzduší způsobeným intenzivní automobilovou dopravu," řekl Šuta.
  Mezi opatření, která mohou přispět ke zlepšení situace, patří vedle zpoplatnění vjezdu do centra a zavádění dieselových prachových filtrů i vyhlašování nízkoemisních zón. Ty omezují vjezd automobilů s vysokými emisemi do vybraných částí mnoha desítek evropských měst.
  „Zavedení nízkoemisní zóny prokazatelně zlepšilo ovzduší v řadě německých nebo dánských měst. Zejména dochází ke snížení znečištění jemným prachem a omezení emisí velmi nebezpečných dieselových nanočástic,“ konstatoval Šuta.
  V případě Kodaně je podle něj zavedení nízkoemisní zóny spojováno i se snížením počtu předčasně zemřelých a hospitalizovaných pacientů pro vážná onemocnění v řádech stovek případů ročně. „Ale také se snížením počtu dní pracovní neschopnosti a nezanedbatelným ekonomickým přínosem pro společnost," upozornil Šuta.
  Jako polétavý prach se obvykle označují částice s průměrem menším než 10 μm (PM10). Krátkodobé vdechování prachu zvyšuje počet zánětlivých onemocnění plic, působí negativně na srdečně-cévní systém, vede ke zvýšení počtu hospitalizací a k vyšší úmrtnosti.
  Dlouhodobé působení prachu zhoršuje plicní funkce, zvyšuje počet chronických obstrukčních onemocnění plic a snižuje délku dožití hlavně v důsledku úmrtí na srdečně-cévní a plicní onemocnění.
  „Oxid dusičitý je dráž

  Komentář ze dne: 18.07.2014 09:13:29     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Znečištění pražského vzduchu překročilo opět limity
  „Oxid dusičitý je dráždivý plyn, který narušuje plicní funkce a spolupodílí se na vzniku tzv. sekundárních prachových částic a přízemního ozónu. Pro děti pak představuje zvýšené riziko onemocnění dýchacího ústrojí v důsledku snížené obranyschopnosti vůči infekci a snížení plicních funkcí," uzavřel Šuta.

  Komentář ze dne: 18.07.2014 17:38:12     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Znečištění pražského vzduchu překročilo opět limity
  Jak dlouho ještě necháme znečišťovat ovzduší na Spořilově projíždějícími kamiony? Díky neschopnosti našich představitelů magistrátu, kteří jsou schopni všeho, jenom neumí za 5 let nalézt trasu pro kamiony mimo hustě obydlené oblasti. Už mi to připadá, že to dělají naschvál.

  Komentář ze dne: 20.07.2014 15:31:06     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Spořilov stále ohrožují nadlimitní koncentrace prachu a benzoapyrenu!
  2 měření, která proběhla po odvedení kamionů prokazují, že jsou stále u Spořilovské vysoce překračovány limity PM2,5 a rakovinu vyvolávající benzoapyren. A to i přímo v bytech!! Ptáte se proč máte rakovinu nebo nemocné srdce a cévy? Může za to právě extrémní doprava na Spořilově!

  Komentář ze dne: 21.07.2014 20:16:47     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek:
  Nazval bych to " spořilovská genocida" výfukovými zplodinami! Politici a magistrátní úředníci styďte se, pokud víte co to je a nemáte hroší kůži!

  Komentář ze dne: 28.07.2014 18:16:10     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek:
  Z nízkoemisních zón - z opatření PRO Spořilov se stává opatření NA ÚKOR Spořilova.
  http://zpravy.ihned.cz/c1-62 494160-centrum-prahy-by-se-kvuli-emisim- uzavrelo-pro-75-tisic-ridicu-museli-by-p res-jizni-spojku

  Komentář ze dne: 29.07.2014 16:34:24     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Za Spořilovskou měl dostat provaz!
  Bývalý hlavní hygienik Vít dostal tříletou podmínku a pokutu
  Dnes 16:27
  Michael Vít byl odsouzen za zbytečné poradenské smlouvy pro ministerstvo zdravotnictví.
  Praha - Bývalý hlavní hygienik Michael Vít dostal od soudu tříletý podmíněný trest za zbytečné poradenské smlouvy pro ministerstvo zdravotnictví. Musí také zaplatit škodu 1,7 milionu korun.

  Komentář ze dne: 05.08.2014 18:28:42     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Stavba obchvatu Třince zahájena, potrvá více než 3 roky
  Třinec - Stát zahájil několik desítek let odkládanou stavbu obchvatu Třince na severní Moravě. Dva nové úseky na silnici 1/11 budou částečně hotovy za tři roky. Je to jedna z ...

  Komentář ze dne: 06.08.2014 13:28:45     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Soud zamítl žalobu resortu dopravy kvůli pozemkům v Běchovicích
  Praha - Pražský městský soud dnes zamítl žalobu ministerstva dopravy, které se snaží zrušit smlouvy o výkupu pozemků v Běchovicích za 175 milionů korun, kde původně mělo stát středisko správy a údržby silnic pro jihovýchodní část pražského vnějšího okruhu. Soud tak potvrdil rozhodnutí prvoinstančního soudu.
  foto
  Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které spadá pod ministerstvo dopravy, uzavřelo smlouvu o smlouvě budoucí na koupi běchovických pozemků s developerskými společnostmi Neinver Czech a Kiro Development koncem roku 2009 za bývalého generálního ředitele Alfreda Brunclíka. Obě společnosti pak vyzvaly na základě této smlouvy v září a říjnu 2011 ŘSD k uzavření kupních smluv, silničáři to však odmítli.
  Argumentovali mimo jiné tím, že sjednání kupní ceny za pozemky bylo v rozporu se zákonem o oceňování majetku. Podle resortu dopravy je také cena silně nadhodnocená a pozemky developerů nepotřebuje. Podle dřívějšího vyjádření bývalého ministra dopravy Zbyňka Stanjury (ODS) byla cena pozemků nadsazená o 70 až 100 milionů korun. Podle médií získali developeři pozemky od magistrátu za 50 milionů korun.
  Nespokojení developeři se obrátili na rozhodčí soud, který jim dal v lednu 2013 pravomocně za pravdu. Ministerstvo se nakonec rozhodlo podat žalobu, kterou nejprve zamítl Obvodní soud pro Prahu 4 a dnes i odvolací soud. Podle pravomocného rozsudku navíc ministerstvo musí developerům zaplatit náklady řízení téměř 680.000 korun.
  Ministerstvo v žalobě argumentovalo mimo jiné tím, že podle opatření vydaného v roce 2008 potřebují jeho příspěvkové organizace k nabytí nemovitosti za více než milion korun jeho souhlas. Nákup pozemků v Běchovicích ministerstvo neschválilo, a proto věřilo, že jak smlouva o smlouvě budoucí, tak i kupní smlouvy jsou neplatné.
  Podle odvolacího soudu však o platnosti smluv již pravomocně rozhodl rozhodčí soud, a tak žaloba k této věci nebyla přípustná. "V zásadě lze říci, že se ztotožňujeme se závěry obvodního soudu," uvedla soudkyně Eliška Mrázková. Podle odvolacího soudu musí být napaden pravomocný nález rozhodčího soudu, o což se ministerstvo snaží u Obvodního soudu pro Prahu 1.

  Komentář ze dne: 17.08.2014 07:56:04     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Další kamiony na Spořilov!
  Dálnice z Hradce do Polska se začne stavět za tři roky
  NOVÉ 16. srpen 2014 | Pavel Baroch

  NOVÉ DÁLNICE
  Po zahájení dostavby dálnice D11 do Hradce Králové se připravuje i pokračování směrem k polské hranici. Podle ředitele Závodu Praha Ředitelství silnic a dálnic Petra Lakomého by se úsek mezi Hradcem Králové a Jaroměří mohl začít stavět v roce 2017.
  Ředitelství silnic a dálnic chystá stavbu další části dálnice, která by měla spojit Prahu s Polskem. Úsek mezi Hradcem Králové a Jaroměří je rozdělen na dvě části, přičemž stát už podle Petra Lakomého vykoupil 85 procent, respektive 95 procent pozemků.
  S vykupováním dalších parcel chce Ředitelství pokračovat, až vstoupí v platnost novela zákona o urychlení výstavby dopravní infrastruktury, která zvyšuje maximální výkupní cenu pozemků. V současnosti se už čeká jen na podpis prezidenta Miloše Zemana.
  „Pokud novelu neodmítne, mohla by být účinná na přelomu září a října tohoto roku,“ uvedla pro ECHO24.cz Andrea Volaříková z tiskového oddělení ministerstva dopravy.
  Novela zákona o urychlení výstavby dopravní infrastruktury zvyšuje ve výjimečných případech až na šestnáctinásobek výkupní cenu pozemku.
  Ministerstvo si od novely slibuje, že odblokuje jednání s vlastníky nemovitostí. Majitelé zemědělské půdy by při rychlém jednání mohli dostat až osminásobek ceny stanovené znalcem a ve výjimečných odůvodněných případech dokonce až šestnáctinásobek. Dosavadní praxe totiž ukázala, že současný bonus ve výši 100 procent je nízký a vlastníky k prodeji své půdy dostatečně nemotivuje.
  „Pokud nenastanou mimořádné komplikace, mohla by se dálnice D11 mezi Hradcem Králové a Jaroměří začít stavět na jaře 2017,“ uvedl pro ECHO24.cz Petr Lakomý z Ředitelství silnic a dálnic.
  Dodal, že na prvním úseku z Hradce Králové do Smiřice o délce 15,2 kilometrů se plánují dvě mimoúrovňové křižovatky. Další dvě budou i na druhém úseku ze Smiřice do Jaroměře o délce 7,4 kilometrů. Přesnou cenu stavby v řádu miliard korun stanoví výběrové řízení.
  Na dálnici D11 pak u Jaroměře naváže rychlostní silnice R11, která povede až k polské hranici. „Se zahájením výstavby vzhledem k majetkoprávním záležitostem počítáme po roce 2018,“ uvedl pro ECHO24.cz Marek Novotný, ředitel královéhradecké správy Ředitelství silnic a dálnic.
  První úsek mezi Jaroměří a Trutnovem o délce bezmála 20 kilometrů a se dvěma mimoúrovňovými křižovatkami by měl podle odhadů vyjít na téměř jedenáct miliard bez DPH. Druhá část mezi Trutnovem a hranicí je dlouhá víc než 21 kilometrů a plánují se na ní čtyři mimoúrovňové křižovatky. Její cena se odhaduje na takřka 14 miliard korun bez DPH.

  Komentář ze dne: 17.08.2014 08:03:53     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Výstavba dálnic v Česku? Evropský rekord v pomalosti
  Málokdo četl programové prohlášení vlády slibující čtyři opravdu důležité silnice. A kdo ho četl, musí být zklamán. Na pražském okruhu, který je hlavním uzlem budoucí dálniční sítě, se do roku 2017 neutratí ani koruna. Nebude ani rychlé dopravní spojení z Česka do Rakouska, o kterém po volbách rád mluvil ministr financí Andrej Babiš.


  http://echo24.cz/a/ijpSR/vystavba- dalnic-v-cesku-evropsky-rekord-v-pomalos ti

  Komentář ze dne: 20.08.2014 08:32:02     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Státní úředník kritizuje stát: Nepostavíme ani dálnici
  BARTUŠKA SE OPÍRÁ DO POLITIKů
  Diplomat Václav Bartuška po čtyřech letech skončil ve funkci vládního zmocněnce pro dostavbu Temelína. Zanechal po sobě závěrečnou zprávu, kde lze mezi řádky číst kritiku politické nestability Česka a neschopnosti státu postavit velké důležité stavby.
  echo24.cz 20. srpen 2014 | Pavel Baroch

  Komentář ze dne: 21.08.2014 13:08:36     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: zakrytí Spořilovské
  Praha v budoucnu plánuje mimoúrovňovou křižovatku na Harfě a zakrytí Spořilovské
  Rada hlavního města Prahy dnes přijala předložený materiál, kterým se ukládá Technické správě komunikací hl. m. Prahy (TSK) zahájit přípravu projektové dokumentace akcí mimoúrovňová křižovatka (MÚK) Harfa a zakrytí Spořilovské.
  „Kompletní příprava dopravních staveb je velmi časově náročná, proto musíme s její přípravou začít v dostatečném předstihu a v návaznosti na další připravované projekty, které povedou k dokončení Pražského okruhu a dalších významných dopravních staveb na území hlavního města," uvedl náměstek primátora Jiří Nouza.
  Při budoucí přestavbě křižovatky Harfa se předpokládá částečně mimoúrovňové řešení. Přímý severojižní směr Freyova – K Žižkovu se navrhuje zahloubit jednoduchým dvoupruhovým obousměrným podjezdem s využitím stávajících sklonových poměrů těchto komunikací. Všechny ostatní směry, a to i severojižní autobusová doprava, by zůstaly na povrchu v upravené úrovňové křižovatce řízené světelnou signalizací.
  „Tato úprava je velmi šetrným řešením zkapacitnění křižovatky v městském prostředí. Na povrchu zůstávají zachovány všechny zastávky tramvají a autobusů i přechody pro chodce. Nedochází tedy ke zhoršení prostupnosti pro pěší dopravu a cyklisty," dodává šéf TSK Ladislav Pivec.
  Dalším projektem je příprava dokumentace k realizaci zakrytí Spořilovské ulice, což by v budoucnu znamenalo, že budou významně eliminovány negativní dopady tranzitní nákladní dopravy na životní prostředí v oblasti Spořilova. Zakrytí Spořilovské ulice je nutné řešit i v kontextu plánovaného rozvoje tramvajové sítě. Vzhledem k dnešnímu i budoucímu dopravnímu významu této komunikace bude mít zakrytí opodstatnění i po dokončení stavby Pražského okruhu.
  Prostředky navržené k zahájení přípravných prací kompletní projektové dokumentace MÚK Harfa a Zakrytí Spořilovské jsou 3 miliony Kč.

  Komentář ze dne: 06.09.2014 16:52:39     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Pražská občanská sdružení požadují urychlené dokončení Pražského okruhu
  Těžká tranzitní doprava je desítky let vedena nadlimitně zatíženým územím Prahy. Celkem devět pražských občanských sdružení spojilo své síly a v otevřeném dopise žádají ministra dopravy, aby se Pražský okruh urychleně dokončil. Iniciátory akce jsou Občanská sdružení SOS Spořilov a Zdravý Spořilov.

  V dopise se mimo jiné uvádí, že občanská sdružení působící v jihovýchodním segmentu Prahy dlouhodobě bojují proti neúnosné dopravní situaci, kterou způsobuje především absence Pražského okruhu, a to konkrétně stavby 511. Denně zde projíždějí desetitisíce těžkých tranzitních nákladních vozidel, která produkují velké množství zdravotně velmi nebezpečných emisí a mají za následek překračování hlukových limitů.

  Tento problém se netýká pouze občanů podél brněnské dálnice na Jižním Městě, ulic 5. května, Spořilovské a Jižní spojky na Spořilově, v Krči, na Roztylech, v Záběhlicích, na Zahradním Městě, v Hostivaři, ale i na komunikacích, které slouží jako objízdné trasy, a to v Uhříněvsi, ve Štěrboholech, v Měcholupech a v dalších obcích. Problém s těžkou nákladní dopravou je zde nekritičtější v celé České republice.

  Musí být naplněna koaliční smlouva vládních stran

  Zástupci sdružení se dále odvolávají na koaliční smlouvu současných vládních stran, a to zejména na přísné dodržování čl. 35 Listiny základních práv (každý má právo na příznivé životní prostředí), prioritu výstavby obchvatů sídel v oblastech se zvlášť znečištěným ovzduším, podporu technických opatření snižujících ohrožení hlukem a jakékoliv znevýhodňování občanů.

  Příprava jihovýchodní části Pražského okruhu stavby 511 se podle názoru občanských sdružení neúměrně protahuje a došlo k mnoha pochybením při vydávání územních rozhodnutí. V mnoha oblastech naší republiky bylo ochráněno veřejné zdraví díky výstavbě obchvatů. Stejně tak mají právo na zdravé životní prostředí a život bez kamionů i statisíce občanů Prahy.

  Maximální priorita dostavbě Pražského okruhu

  Na závěr otevřeného dopisu občanská sdružení požadují zejména nastavení maximální priority dostavbě Pražské okruhu stavby 511, vytvoření pozice státního zmocněnce, který bude zodpovědný za co nejrychlejší přípravu a realizaci této stavby. Sdružení požadují urychlenou přípravu a realizaci obchvatu Slaného silnice I/16, stejně tak jako rychlé přijetí takových opatření, která by co nejvíce redukovala současný neúnosný dopad na obyvatele dotčených oblastí, jako je realizace protihlukových stěn, omezení vjezdu za smogových situací, kontrola technického stavu vozidel, zavedení individuálního mýtného, omezení průjezdu Prahou za účelem plynulého provozu, případně omezení průjezdu v nočních hodinách.


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8558350
  Červenec88912
  Dnes952

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 21 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE