Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Květen  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: Na Spořilově bude Konference ke stavu hluku a ovzduší
  ze dne 13.02.2013, autor článku: Tomáš Hromádka

  Komentář ze dne: 13.02.2013 10:22:22     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Facebook SOS Spořilov
  Včerejšího jednání dopravního výboru se zúčastnil pan náměstek Nosek, členové dopravního výboru, zástupci TSK, zástupci OMI, zástupci ROPIDu atd. Bohužel shromáždění nebylo úsnášeníschopné, protože se omluvilo příliš členů dopravního výboru, ale i přesto se vše projednalo a výsledek by měl být předložen radě HMP. Výsledkyu z jednání byly následující:

  1. Zastřešení Spořilovské se uvažuje ve třech variantách a to jako těžké betonové prefabrikované (TB), nebo těžké betoné zasypané zeminou (TBZZ) nebo lehké plastové (LP). Dále se zvažuje varianta bez a s tramvajovým tělesem. Základní parametry všech variant ukazuje přiložený obrázek. Po diskuzi byli všichni pro těžké zastřešení (SOS Spořilov, OS Stará Krč, paní zastupitelka za P4 Rejchrtová, pan zastupitel za P4 Kunert, paní Šturmová asi z magistrátu). Pro lehké zastřešení byli pouze pan Fikar zastupující OS na Starém Spořilově. SOS Spořilov si myslí, že těžké zastřešení nejen lépe odhluční Spořilovskou spojku a bude možno lépe vyřešeit odvod splodin, ale také při zasypání spojí rozdělený Spořilov zase v jeden celek. V každém případě je zastřešení dlouhodobá záležitost. Nejdříve se může začít stavět tak za dva roky pokud budou peníze.

  2. Rekonstrukce mostu u Kačerova, která by měla odvést 50% tranzitní kamionové dopravy ze Spořilovské. Pan náměstek za dopravu Nosek potvrdil toto řešení, které je nyní v realizaci a mělo by být hotové na podzim tohoto roku.

  3. Protihluková opatření: ještě letos by měly být hotové dlouho plánované protihlukové stěny mezi ulicemi Spořilovská a Záběhlická podél Jižní spojky. Dále se plánují mobilní protihlukové stěny na západní části Starého Spořilova u křížení D1 a JS.

  4. Proměnné značení na JS: firma dodávající software na proměnné tabule, které byly vloni nainstalovány na JS ve směru od HK stále nedodržuje termín, ale podle pana Pivce z TSK je to již na spadnutí a to každým dnem. Poté by mělo lépe fungovat navedení kamionů v noci na JS. Zatím tam je pouze jednas špinavá plechová cedule až za sjezdem.

  Komentář ze dne: 13.02.2013 12:43:43     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Těžké zastřešení je výhodnější
  Jinak to těžké zastřešení má životnost 50 let a lehké asi 20 let. Přitom cena těžkého zastřešení i tubusu s tramvajovým tělesem je dle OMI stejná - 2,4 miliardy. Výhodnější je tedy těžké zastřešení!

  Komentář ze dne: 21.02.2013 10:14:23     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Občanské sdružení Krč
  Zastupitelé požadují komplexní řešení hluku na Spořilově

  08.02.2013 11:25

  Na včerejším jednání Zastupitelstva Prahy 4 se projednávala petice občanského sdružení SOS Spořilov týkající se hluku z tranzitní dopravy. Zastupitelé po dlouhé debatě přijali na návrh Petra Štěpánka ze Strany Zelených usnesení, ve kterém žádají Magistrát aby problém hluku na Spořilově řešil komplexně. V praxi to znamená vyvedení kamionů ze Spořilovské ulice ve směru na Brno na opravený most u Kačerova a ven z Prahy zároveň s dostavbou protihlukového valu a protihlukových zdí podél západního Spořilova a zahájení inženýrských a projekčních prací na zakrytí Spořilovské ulice. Klíčový krok, tedy odklon kamionů u Kačerova, je plánován na léto letošního roku.

  Pro obyvatele Krče, Braníka, Hodkoviček a Chuchle to bude znamenat snížení nočního hluku z rychle jedoucích těžkých kamionů po Jižní spojce a Strakonické, pro obyvatele centrální části Spořilova významný celodenní pokles zátěže hlukem a emisemi. Je třeba poděkovat nejen současnému vedení radnice Prahy 4, zejména místostarostovi Jiřímu Bodenlosovi (ČSSD), za snahu a urputnost se kterou se snaží dosáhnout vyváženého a funkčního řešení, ale i bývalému starostovi Pavlovi Horálkovi (ODS) a bývalému šéfovi protihlukové komise Ladislavu Kunertovi (TOP9) bez kterých by se věci vůbec nepohnuly kupředu.

  Definitivní vyřešení problému s kamiony na Praze 4 přinese až dostavba Pražského okruhu mezi Běchovicemi a D1, která má být hotova v roce 2019

  Komentář ze dne: 23.02.2013 17:09:09     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: FB SOS Spořilov
  Dne 7.2.2012 proběhlo na historické radnici 12. zasedání zastupitelstva městské části Praha 4, kde se projednávala petice SOS Spořilov za okamžité odvedení těžké kamionové dopravy ze Spořilovské. Zažili jsme živou rozpravu zastupitelů, žádajících především jasné řešení palčivé situace s tranzitní kamionovou dopravou na Praze 4. Za veřejnost vystoupili se svými stížnostmi a žádostmi zástupci prakticky všech občanských sdružení naší městské části, která zastupují občany postižené dopravní situací na Spořilově, ale díky Jižní spojce i v Krči a Bráníku. Usnesení, které bylo přijato, šlo ještě dále za rámec projednávané petice a vycházelo z návrhu zastupitele Petra Štěpánka (SZ). Ukládá především hledání komplexního řešení problému a využití všech možností k podpoře řešení na úrovni magistrátu HMP a státu. Podařilo se tak zohlednit zájmy všech dotčených občanů. Vedle dopravního opatření, které prosadil magistrát (oprava mostu na Kačerově pro odvedení jednoho směru tranzitu kamionů ze Spořilovské na ulici 5. května), předpokládá současné dokončení protihlukových opatření podél Jižní Spojky a výstavbu protihlukových zdí v západní části Starého Spořilova. Vlastní Spořilovská ulice pak má být trvale zastřešena, aby došlo ke zklidnění přilehlých oblastí Starého Spořilova i sídliště Spořilov II a radikálnímu snížení nebezpečných emisí. Všichni si však uvědomují, že definitivní řešení přinese jedině zákaz vjezdu kamionů do Prahy, resp. dostavba Pražského okruhu. Každopádně můžeme tentokrát svým zastupitelům upřímně poděkovat za jejich podporu a příslib rychlého a konkrétního řešení.

  Komentář ze dne: 13.02.2013 10:39:21     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Průhledný tubus je přijatelný po odvedení všech kamionů ze Spořilovské
  Kamiony do sídliště nepatří, a to ani s průhledným tubusem, to je základní myšlenka. Kamiony ale patří na dálnice. Proto je vhodné odvést všechny kamiony ze sídlištní komunikace a pak klidně zastřešovat na dálnicích.
  Tubus na Spořilovské, kterým by projíždělo 11 000 kamionů denně je nerealizovatelný, a to nejen z bezpečnostního hlediska. Polovina pater vysokopodlažních domů by na kamiony viděla, psychologický efekt je děsivý. Větší problém než hluk jsou navíc výfuky, což technokratům vůbec nedochází.

  Na obvodu Spořilova - na Jižní spojce a magistrále by průhledné tubusy byly hluboce pod úrovní řídce obydlené oblasti. Tam jsou zcela přijatelné a měly by se začít projektovat!

  Komentář ze dne: 13.02.2013 11:51:25     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: A co západní část Starého Spořilova?
  Ten přeci potřebuje ochranu nejvíce, i kvůli Kačerovu. Proč se na něj stále zapomíná? :-((

  Komentář ze dne: 13.02.2013 11:58:05     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: A co západní část Starého Spořilova?
  Přesně tak, tam by to slušelo víc

  Komentář ze dne: 13.02.2013 16:06:22     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: A co západní část Starého Spořilova?
  Ale i vrátit tam jejich kamiony!

  Komentář ze dne: 13.02.2013 11:57:02     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek:
  Takže další masáž obyvatel sídliště, aby chtěli plastové trubky na Spořilovské. Aby se už konečně smířili s tím, že zastupitelé P-4 (Kunert) a Magistrát (Hudeček) nic pro odvedení kamionů ze Spořilovské neudělají, naopak kamiony na Spořilovské zakonzervují do krásných tubusů, které budou ovšem jen slibovat. Maximálně se postaví experimentálních 50m u kterých se nechají vyfotit pro blížící se volební kampaň.
  Pánové zastřešení, tubusy a ostatní blbosti, jsou na pořadu dne až po odvedení min. 50% tranzitu z centra obytného uzemí na obvod.

  Komentář ze dne: 13.02.2013 12:35:20     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re:
  nejhorší na tom, že místo aby se podporovala ekonomická, rychlá a účelná opatření jako je rozdělení dopravy nebo její omezení tak se podporují nákladná a nekomplexní opatření, která vedou navíc k dalšímu zvýšení dopravní zátěže v daném území.
  v době krize nikdo přeci nebude vynakládat miliardy, to je virtuální realita, reálné jsou dnes maximálně desítky milionů, které stačí právě na to rozdělení nebo omezení dopravy

  Komentář ze dne: 13.02.2013 16:48:51     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Michaela (misapa@centrum.cz)
  Titulek: pražský okruh
  Veškerá zastřešení jsou provizorní řešení na které stejně nebudou peníze a pokud by náhodou byly, tak by se měly dát na dokončení pražského objezdu od Běchovic. Na to by přece tito pánové: Mgr. Tomáš Hudeček, první náměstek primátora Hlavního města Prahy, Ladislav Kunert, zastupitel MČ Praha 4 a president Národní hlukové observatoře ČR ,
  Fabrice Albrechts, technický ředitel firmy BAYER, Belgie , Dr. Ing. Giovanni Brero, zástupce Itálie v Evropské komisi pro technickou normalizaci (European Committee for Standardization) a viceprezident European Noise Barrier Federation se sídlem v Bruselu , měli získat peníze z EU, když tudy projíždí kamiony EU.
  Čili jedině dokončení pražského okruhu, tak jak to je všude ve světě. Všechna ostatní řešení jsou vyhazováním peněz,které stejně nejsou a pokud je někdo slibuje na jakési překrývání Spořilovské, je to jen populizmus.

  Komentář ze dne: 13.02.2013 17:31:33     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: pražský okruh
  Souhlas s tímto komentářem, kamiony do centra sídliště nepatří a my je tu nechceme! Tisíce lidí chtějí odvedení kamionů. Proto je zcela nutné odvedení aspoň poloviny kamionů opatřením Kačerov a v další fázi rychlé zainvestování Pražského okruhu z evropských peněz. Pravdu díte - jsou to kamiony EU, které nám tu devastují prostředí i naše životy, nechť to EU zainvestuje. Nepočítejme ale s tím, že se okruh dostaví dříve než do roku 2020, jsou tam totiž naprosto neskutečné administrativní a technické překážky.

  Komentář ze dne: 13.02.2013 16:50:46     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Jedinné řešení je odklonit kamiony od Prahy!
  Vybudovat cesty aby kamiony nemusely přes hl. město (střednědobě)-Běchovice
  Okamžitě odklonit dopravu na H.K. přes Říčany( vybudovat tubus)
  Instalovat na vjezdech do Prahy vážní stanoviště, přes něž budou jezdit všechny kamiony (kontrola tech.stavu, tachografu, dokladů k nákladu,spolupráce s celníky) Uvidíte jak se sníží tok kamionů přes hlavní město. Případně zpoplatnit tranzit přes hl.město( ekologický a hlukový kompenzační poplatek pro soupravy s více než 3 nápravami.

  Komentář ze dne: 13.02.2013 19:22:26     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Jedinné řešení je odklonit kamiony od Prahy!
  váha je na Jižní spojce, ale tam kamiony nejezdí... :-((

  Komentář ze dne: 13.02.2013 17:08:26     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - T. Hromádka (noviny@sporilov.info)
  Titulek: Zkuste se tady
  podepisovat aspoň přezdívkami, takhle to fakt vypadá, že to píše pořád jeden a ten samý člověk :-)

  Komentář ze dne: 13.02.2013 17:10:20     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Hluk Spořilov - ombudsman
  Obyvatelé Česka jsou ohrožováni hlukem, nápravy se ale nedovolají
  Nadměrný hluk trápí v celé zemi mnoho lidí, může ohrozit jejich zdraví, přitom nápravy se obvykle nedovolají. Upozornila na to v úterý zástupkyně veřejného ochránce práv Jitka Seitlová. Kritizovala ministerstvo zdravotnictví za dosavadní nedostatečné právní kroky, i když vedení resortu opakovaně ujišťovalo, že ochranu před hlukem posílí.

  „Ministerstvo sice hodlá v červnu nebo červenci předložit vládě návrh novely zákona o ochraně veřejného zdraví, jenže návrh neobsahuje opatření, která by stávající problémy mohla odstranit,“ prohlásila Seitlová.

  Doporučuje, aby osoby dotčené hlukem měly právo být účastníky řízení, v němž se rozhoduje o vydání časově omezeného povolení k provozování nadlimitního zdroje hluku.

  „V blízkosti vašeho domu nebo pracoviště je povolena hluková výjimka, hluk ohrožuje vaše zdraví, přitom o výjimce se dozvíte až pozdě a působení zdroje hluku nemůžete nijak ovlivnit,“ pokračovala zástupkyně.

  Odmítla argumenty ministerstva zdravotnictví, že posuzování dopadů hluku je odbornou záležitostí a veřejnost není schopna vyhodnotit stavebně technické hledisko a efektivnost opatření, která žadatel o povolení navrhuje ke zmírnění dopadů hluku. Taková argumentace podle Seitlové znamená zjevnou snahu o co nejrychlejší prosazování a realizaci záměrů investorů.

  Obce ochranu nezvládají, říká zástupkyně ombudsmana
  K nejčastějším stížnostem, se kterými se občané obracejí na ombudsmana, patří kauzy nadměrného hluku z veřejných hudebních produkcí. Za nesystémový krok Seitlová považuje ponechání ochrany před hlukem tohoto druhu pouze na obcích. Říká, že převážně menší obecní úřady nedisponují potřebnými odbornými znalostmi a personálním zázemím.

  Mnohdy chybí i dostatek politické vůle vyvážit adekvátně požadavky občanů na pohodu bydlení se zájmy jedné zájmové skupiny. Jako příklad uvedla kauzu z Lázní Libverda v Libereckém kraji. Tamní starší muž si dlouho stěžuje na velmi silný hluk z opakovaných hudebních produkcí v bývalém hospodářském stavení, naprosto pro něco takového nevhodném. Kancelář veřejného ochránce práv uznala, že stěžovatel je v právu, ale stavební úřad se s tím neztotožnil.

  „Organizátor deseti až patnácti produkcí za rok v Libverdě se dokáže proplétat v nejrůznějších vyhláškách. Stávající legislativa nedokáže takové případy řešit,“ zdůraznila Seitlová. Mezi chronické případy neřešeného nadměrného hluku patří rovněž sídelní celek Spořilov v Praze 4. Řešením je výstavba obchvatu jako součásti dálnice D11, vzhledem k nedostatku prostředků je odsunuta.

  Seitlová také upozornila, že řada obecních vyhlášek regulujících nadměrný hluk byla v uplynulých letech zrušena. Přitom jsou i kladné případy, například některém obce na Znojemsku ohlašují hlučné akce dlouho dopředu a těm nejohroženějším nabízejí přespání v klidném místě. Podobně samospráva v Hradci Králové spolupracuje s hygieniky, každou takovou akci s

  Komentář ze dne: 13.02.2013 17:14:12     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: pokračování hluk Spořilov
  Mezi chronické případy neřešeného nadměrného hluku patří rovněž sídelní celek Spořilov v Praze 4. Řešením je výstavba obchvatu jako součásti dálnice D11, vzhledem k nedostatku prostředků je odsunuta.

  Seitlová také upozornila, že řada obecních vyhlášek regulujících nadměrný hluk byla v uplynulých letech zrušena. Přitom jsou i kladné případy, například některém obce na Znojemsku ohlašují hlučné akce dlouho dopředu a těm nejohroženějším nabízejí přespání v klidném místě. Podobně samospráva v Hradci Králové spolupracuje s hygieniky, každou takovou akci společně předem projednávají.
  Komentář ze dne: 13.02.2013 18:00:43     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - alf (@)
  Titulek: Proč stále hledat drahá řešení?
  Stačí pouze vrátit kamiony zpět kde byly, nepouštět je do sídliště ( ul.Spořilovská určitě nebyla plánována pro kamiony). Nedávat žádné hlukové a emisní výjimky a ať se odpovědní a dobře placení zastupitelé starají (plní sliby před zvolením) a řeší situaci ihned. Už to trvá nějak dlouho! Vyhazování peněz za zastřešení a různé tubusy je pouze oddalování problémů! Jedinné řešení je zákaz kamionů na Spořilově!

  Komentář ze dne: 13.02.2013 22:05:02     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Drahá pseudořešení a sliby
  ..i kdyby se stal zázrak a tubusy se postavily,neochrání Spořilov před jedovatými výfukovými zplodinami
  Jediné ekologické řešení je nepustit kamiony na silnice v ČR ,přepravovat tranzit po železnici.ČD Cargo by neživořilo!!!

  Komentář ze dne: 13.02.2013 22:12:33     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - p5 (pavel.vach@volny.cz)
  Titulek:
  Těžké zastřešení by bylo supr. Ochrání Spořilov na dlouhou dobu i před klasickou automobilovou dopravou, která do města určitě patří. Bohužel to nemůže být hned a navíc 511 se stále oddaluje. Nyní další zdržení o 9 měsíců, protože to co celý minulý rok na magistrátě projednávali se musí kůli novému stavebnímu zákonu projednat znovu. Prostě úředníci asi nevěděli, že nějaký zákon vstoupí v platnost. Takže KAČEROV je NUTNOST. Bez toho tady nepřežijeme. Navíc na koci roku 2013 skončí hluková výjimka na Spořilovskou a bez odvedení dopravy budou limity překračovány katastrofálně.

  Komentář ze dne: 13.02.2013 22:17:45     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Čad (@)
  Titulek: kamiony na železnici??
  Dovolil by Kapsch s Kalouskem jízdu kamionů mimo mýtné brány??? :-))

  Komentář ze dne: 18.02.2013 20:40:58     Reagovat
  Autor: [Jarda] - Jarda (dont@sendme.cz)
  Titulek: Problemy nema jenom Sporilov
  Pražský Deník

  Hrozí kvůli hluku uzavření části Pražského okruhu?

  Po Praze 12, Libuši a středočeských obcích si nově hygienikům stěžuje také Slivenec

  JAKUB KRUPKA

  Praha Zmatek, kolony, dopravní kolaps. To by mohly být neblahé důsledky možného uzavření části
  Pražského okruhu v oblasti Slivence. Dopadly by na tisíce řidičů denně. Jenže právě kvůli hluku z aut
  těchto řidičů dlouhodobě trpí většina Sliveneckých.

  Vedení této malé městské části v čele se starostkou Janou Plamínkovou proto na základě zoufalého
  volání místních obyvatel žádá pražské hygieniky, aby se zasadili o co nejrychlejší kompletní utlumení
  provozu a to alespoň do té doby, než zde bude dostavěna chybějící část protihlukové stěny.

  „Už přes dva roky nemůžeme spát, nemůžeme větrat. Přes pole od křižovatky s ulicí k Barrandovu
  se na nás ve dne v noci valí nesnesitelné decibely. Dotýká se to většiny ze tří tisícovek zdejších
  obyvatel,“ napsal Deníku Jan Zahradník ze Slivence. Upozornil zároveň na výsledky několika měření
  nezávislou autorizovanou firmou. „Měření, objednaná naší radnicí, jasně prokázala překračování
  povolených limitů hluku,“ dodal.

  Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) však podle své mluvčí Martiny Vápeníkové disponuje výsledky
  vlastních měření. A ta prý zatím nevypovídají o nutnosti dostavby protihlukové stěny až ke křižovatce
  okruhu s ulicí K Barrandovu v hodnotě překračující deset milionů korun. Vápeníková minulý týden
  přesto ujistila, že ŘSD bude hluk ve Slivenci měřit. „Pokud skutečně zjistíme překročení limitů,
  plánujeme protihlukovou stěnu postavit,“ vzkázala Vápeníková. Samostatné měření už na základě
  žádosti slivenecké radnice zahájili i samotní pracovníci Státní hygienické stanice. Právě oni mají
  rozhodnout, zda bude nutné úsek Pražského okruhu u Slivence dočasně uzavřít. S výsledky mají přijít
  letos na přelomu března a dubna.

  Starostka Jana Plamínková si je vědoma, že podnět slivenecké radnice k zastavení provozu na
  Pražském okruhu zřejmě nebude vyslyšen. Zoufalství místních prý ale dosahuje vrcholu.

  „A náš problém už dva a půl roku nikdo neřeší,“ musela konstatovat. Slivenec podle ní netrápí jenom
  hluk ale také dlouhodobě zhoršené rozptylové podmínky. Lidé tu dýchají špatný vzduch. Koncentrace
  prachu zde podle výzkumu, zveřejněném v posledním čísle radničního časopisu Slivenecký Mramor
  dosahují jednu z nejhorších hodnot v okrajových částech metropole. Jistý podíl na tomto stavu může
  mít podle hygieniků i Pražský okruh.

  Jana Plamínková není jedinou starostkou městské části, která proti hluku a prachu z okruhu dosud
  neúspěšně bojuje. Už vloni v listopadu Deník informoval o iniciativě Cholupic, Točné, Libuše a
  několika středočeských obcí. Jejich požadavek, adresovaný ministerstvu dopravy zněl jasně snižte
  alespoň v nočních hodinách maximální povolenou rychlost na Pražském okruhu.

  Ministerstvo podle svého mluvčího Romana Kluzáka už v závěru loňského roku rozhodlo radnicím
  alespoň částečně vyhovět. V širším okolí mi

  Komentář ze dne: 21.02.2013 09:50:17     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Problemy nema jenom Sporilov
  Při mrknutí na google je ta vzdálenost mezi tím křížením a domy oproti Spořilovu obrovská. Nemohou spát, nemohou větrat. Mají tam problém se západním větrem, který vše zhoršuje. Tady jezdí stejné množství dopravy jako tam na okruhu přímo lidem pod okny.

  Komentář ze dne: 23.02.2013 14:36:35     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Už se chystá další útok hackerů!
  Počet lidí na SN během krátké chvíle stoupl na 58 - chystá se další útok hackera!

  Komentář ze dne: 23.02.2013 14:47:25     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Jarda (@)
  Titulek: Re: Už se chystá další útok hackerů!
  Hacker? Script kiddies maji do hackeru opravdu dost daleko ;-)

  Komentář ze dne: 23.02.2013 14:57:48     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Už se chystá další útok hackerů!
  Jde jim ale jen o články SOS Spořilov, už smazali 4 poslední.


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8259747
  Květen135664
  Dnes4709

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 107 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE