Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • srpen 68 na sídlišti Spořilov pokr:
  "pokračování Za silnicí už byl nový Spořilov, lemoval ji činžák končící něčím jako kotelnou šedomodr . . . " (Srpen 1968 na Spořilově)
 • srpen 68 na sídlišti Spořilov:
  "Mí rodiče bydleli v bé dvojce od roku 1964. Když přijeli Rusové, bylo mi tři a půl. Jako jedináček z . . . " (Srpen 1968 na Spořilově)
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Červenec  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31     

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: Z dopisů do redakce: Ulice Ke Spořilovu
  ze dne 18.01.2013, autor článku: Zasláno do redakce

  Komentář ze dne: 18.01.2013 21:35:03     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: JE TO UPŘÍMNÉ?
  "Hlavní příčinou je kamionový tranzit,který přes naše městské části projíždí s požehnáním úředníků a zastupitelů z Magistrátu hl.m. Prahy od září 2010. ". Já mám z dopisu dojem, že je to spíš prostředek, jak zajistit klid na Hlavní. Kamiony nejsou v poslední době zmíněny jinak než v souvislosti s touto ulicí!
  Kleslová s kamiony nijak bojovat nebude, na Praze 10 jedou po dostačující komunikaci a proti jejich vjezdu do Prahy asi těžko něco udělá. To je jen ztrácení energie na nesmysly. Prostě Okruh dalších 15 let nebude a nikdo s tím nic neudělá, nemá cenu se o to nijak snažit.
  Nejdřív se musí jako okamžité řešení zrušit restrikce na Jižní spojce mimo špičku, pak postavit tubus a rampa. Kdyby se radnice a magistrát chovaly poctivě, tak by restrikci zavedly až po postavení rampy, nebo by ji alespoň, když jsou na to teď upozorněny, mimo špičku zrušily. Takto to udělá až soud, jako v Běchovicích, tam nesbírají podpisy, ale jednají. Zastavili stavbu nesmyslné dálnice, zde jde o dvě dodatkové tabulky.
  V civilizovaných zemích mají navíc podél tak zatížené komunikace, jako je Spořilovská, pokud vede středem sídliště, náležitá protihluková opatření. Zde ne!

  Komentář ze dne: 19.01.2013 09:58:53     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Jaroslav Křížj (jarkriz@volny.cz)
  Titulek: Ulice Ke Spořilovu
  Názor Šindelářových k omezení průjezdu ulicí Ke Spořilovu je nepřesný. Účelem omezení průjezdu mělo být, aby obrovské množství osobních vozů neprojíždělo do Záběhlic Hlavní ulicí vedoucí středem sídliště i bez toho přetížené dopravou. Důsledkem jsou zácpy v sídlišti, jehož komunikace na takový provoz nikdy nebyly dimenzovány, hluk a exhalace. Značení, které omezovalo vjezd do ulice Ke Spořilovu bohužel nikdo nerespektoval, potom někdo značky zasprejoval a pak dokonce vyvrátil ze země. Místo, abychom omezení průjezdu sídlištěm podporovali teď mám chválit jeho zrušení?
  Křížovi.

  Komentář ze dne: 19.01.2013 13:56:19     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - sa-na (@)
  Titulek: Re: Ulice Ke Spořilovu
  Dobrý den, Šindelářovi věděli proč bylo zrealizováno dopravní omezení v ulici Ke Spořilovu.Také se nám nelíbilo obrovské množství osobních aut,která se drala přes Starý i Nový Spořilov směrem na P10.Nemusela by nás zahlcovat,kdyby jim nepřekážely kamiony na JS .Komunikace v ČR skutečně nebyly dimenzovány na takový nápor tranzitujících tiráků.Jedno jedoucí osobní auto zabere na vozovce 100 metrů čtverečních,kolik si jich asi nárokuje kamion ?? Nákladní železniční doprava má ekonom.problémy,proč ji stát dosud nezapojil do přepravy kamionů přes území ČR?? Že by mýtné bylo hlavní brzdou?? citace:" Celkem stát od kamionů získal za pět a čtvrt roku provozu mýta přes 34 miliard korun."Zdroj Silniční síť jaro 2012.Zrušení zjednosměrnění vjezdu nechválíme,spíše se paní místostarostky ptáme, proč nepomůže svým spoluobčanům a ostatním obyvatelům Prahy řešit hlavní problém KAMIONY ve městě.
  Šindelářovi

  Komentář ze dne: 19.01.2013 14:18:02     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: Re: Re: Ulice Ke Spořilovu
  Prosím vás, tak si to ujasněme. Na jednu stranu tvrdíte (ne konkrétně Šindelářovi), jak všichni musejí doplácet na kamiony, ale na druhou stranu tvrdíte, že je podporována kvůli penězům vybraným na mýtu. Tak jak to tedy je?
  Věc se má ve skutečnosti tak, že železniční doprava je dnes vhodná tak pro přepravu uhlí, protože je neflexibilní. Kamion vám přepraví součástky z fabriky do fabriky ve stanovený čas, to dráha prostě nesvede. Dnes se nemůže zastavit výroba jako za časů minulých, protože "není materiál".
  Prostě kamiony jsou v dnešní době nenahraditelné, ukažte mi jedinou zemi na světě, kde se místo nich používá železnice.
  Problém není to, že kamiony jezdí, problémem je infrastruktura. V civilizovaných zemích by k tomu, co se děje na Spořilovské, nemohlo dojít. Je ostudou, že hlavní město nemá Okruh, když obchvat má kdejaká vesnice.
  Správně jste upozornili na tu částku, která, místo toho, aby šla zpět do dopravy, je použita na financování různých pochybných výdajů, třeba desítek zbytečných institucí (například naši výzkumníci). Radnice se vymlouvá, že jí Čedok chce prodat draze pozemky na rampu - tak ať je koupí i draze, mají na to 34 miliard! Ty peníze se mají využívat na takovéto věci! Řeči o řešení kamionů ve městě či dokonce úvahy o železnici debatu nikam neposouvají.
  Jak jsem již psal, paní Kleslová kamiony řešit nebude, protože na Praze 10 jedou po dostatečné komunikaci a neschopnost, či spíše zvůle Prahy 4 skutečně není její problém.

  Komentář ze dne: 19.01.2013 14:22:33     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Ulice Ke Spořilovu
  Když se podívám do zrcadla tak se mi ze sebe dělá špatně. Mám jedinnou starost, že když se z toho proberu, tak se radostí zblázním a vrátím se zpět do Bohnic!!!

  Komentář ze dne: 19.01.2013 14:24:54     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: TROCHU SLUŠNOSTI
  Prosím vás, když nejste schopen dodržovat základní pravidla slušnosti při diskusi se sousedy a vydáváte se za někoho jiného, tak se jí příště prosím nezúčastňujte!

  Komentář ze dne: 19.01.2013 17:02:31     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: Re: TROCHU SLUŠNOSTI
  Nevím v čem jsem dle výroku neslušný? Jsem neregistrovaný Spořilovák a mohu se jmenovat jak chci a jsem ze Spořilova, tak v čem je problém?

  Komentář ze dne: 20.01.2013 15:08:53     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Ulice Ke Spořilovu
  Vážený Spořilováku,
  k Vašemu výpadu proti výzkumníkům.Bez vědy a výzkumu byste nyní nemohl sedět u počítače připojeného na Internet a troubit svoje "moudra" do světa.Bez vědy byste Vy,stejně jako všichni ostatní,běhal nahý roštím a s klackem v ruce se snažil ulovit nějakou potravu.

  Komentář ze dne: 20.01.2013 17:45:26     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Ulice Ke Spořilovu
  Vážený kritiku,
  k vašemu nepozornému výpadu proti mně!
  Nesnažte se zpochybňovat můj správný pohled na svět! Já nejsem ten, kdo propaguje takzvaný nekonzumní způsob života, tedy zpochybnění výsledků posledních 200 let moderní vědy! To jsou ale výsledky skutečných vědců, jako například pana Kopala, kterých si samozřejmě vážím. Že tato úcta není univerzální ukazuje i fakt, že se čtenáři Spořilovských novin byli schopni pohádat nad jeho nekrologem!
  Spojení "naši výzkumníci" byl osten proti RNDr. Janě Růžičkové, CSc., která je právě tím typem výzkumníka, který společnosti nikdy nic nepřinese, jen odčerpává zdroje daňových poplatníků a ještě škodí vypouštěním různých polopravd, které matou obyčejné lidi! Tak mě tady nehaňte!!!

  Komentář ze dne: 20.01.2013 23:22:55     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Ulice Ke Spořilovu
  Jde mi pouze o odstranění kamionů ze Spořilovské a zamezení průjezdu různých skratkařů Hlavní ulicí o nic víc mi nejde! Jsem proti jakýmkoliv tubusům a jiným výrobkům z polykarbonátu včetně různých zastřešení a zakrytí Spořilovské! Různé mutace mého nicku včetně oblíbence p. Růžičkové jsou zcestné a zavádějící jiným směrem od problému! Jsou to rádoby občané Spořilova s jasným záměrem vytěžit z provozu kamionů nějaké hmotné statky a popularitu. Mám nevlastího bratra, jmenuje se Venca Chocholoušek a snaží se zviditelnit mým nickem, přejme mu svobodu vyjadřování, udělá mu to radost!!!

  Komentář ze dne: 19.01.2013 16:19:41     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Ulice Ke Spořilovu
  Myslím, že dopis správně zachycuje co je příčinou zahlcení centra našeho sídliště osobními automobily z JS. Jsou to kamiony, které stojí na JS i Spořilovské v kolonách. Praha 10 musí primárně řešit kamiony na JS proto, aby byl možný volný průjezd po této tříproudé dálnici a auta ji neobjížděla přes Spořilov po jednoproudé komunikaci, která navíc v jednom místě vede mezi parkujícími auty (po obou stranách). Z hlediska bezpečnosti provozu je to navíc naprostý nesmysl a je s podivem, že už to dávno nikdo neřeší!
  Stejně tak jako tu naprostou ptákovinu s autobusy na nalitém asfaltu do louky dole u tram 11. Mají mít své místo na Spořilovské místo kamionů!
  Prostě příšerné! :-((

  Komentář ze dne: 19.01.2013 16:48:18     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: Re: Re: Ulice Ke Spořilovu
  Ano, příčinu zahlcení popisuje správě, zapomíná ale sdělit, že toto zahlcení není problém, ty jedna dálnice! Je z vás vidět, jak se třepete na to použít Spořilovskou pro svoje cíle a jakou ze svedení máte radost!
  Nájezd pro autobusy je správná věc, pro řidiče muselo být velmi riskantní najíždět s autobusem plným lidí z připojovacího pruhu na Spořilovskou! Navíc to, spolu s vedením autobusu po tramvajovém pásu, musí zrychlit MHD! Opět promlouvají odborníci na dopravu, péči o zeleň i solení chodníků!

  Komentář ze dne: 19.01.2013 17:07:52     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Ulice Ke Spořilovu
  Pochopitelně se to zahlcení musí řešit na urovni magistrátu a ne žádným tubusem a zastřešením, kamiony musí jinam a pak není co řešit!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 16:05:05     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Ulice Ke Spořilovu
  Stále dokola. Jak má P-10 řešit kamiony, když ty jedou po jediné skutečně kapacitní komunikaci na jejím území - Jižní spojce, kterou má navíc plně v kompetenci Magistrát? Kudy by ty kamiony měly podle Vás jezdit? Chcete je zakázat úplně?

  Komentář ze dne: 19.01.2013 16:57:24     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Svoboda končí tam, kde začínají práva druhého!
  Právo na zdraví je nadřazeno právu jezdit autem. Užívejte si té svobody jezdit, ale neotravujte jiné a neporušujte jejich svobody! Vaše svoboda končí tam, kde začínají práva jiného. To je přeci tak jednoduché. Jen primitiv s IQ tykve to nechápe!

  Komentář ze dne: 19.01.2013 17:03:41     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: Re: Svoboda končí tam, kde začínají práva druhého!
  Já to chápu a respektuji.

  Komentář ze dne: 20.01.2013 20:23:11     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Svoboda končí tam, kde začínají práva druhého!
  Ano, samozřejmě, krásně napsáno, jenže ve městě to tak plně neplatí. Tak nějak mi připadá, že z vašeho pohledu jde hlavně o práva ostatních, které končí na hranici Spořilova. A co práva ostatních směrem k Vám, vy jste třeba nikdy nejel autem skrz centrum autem po magistrále, čímž jste zase pošlapal práva obyvatel v Legerově či Žitné? Pokud nejel, tak pak házejte kamenem, pokud jel, tak se tímto právem raději moc neohánějte...

  Komentář ze dne: 21.01.2013 13:55:45     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Svoboda končí tam, kde začínají práva druhého!
  To co píšete je ptákovina, dálnice jsou od toho aby se po nich jezdilo přednostně. Pokud mohu jet po dálnici tak ji přeci neopuštím. Zbytečně nekličkuji mezi domy po jednoproudovce když nemusím. Ale jinak k té Legerce - dopravu v Praze je nutné omezit centrálně! Problém s nadměrnou dopravou má celá Praha!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 15:54:57     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Svoboda končí tam, kde začínají práva druhého!
  On tam tou Hlavní taky nikdo nekličkuje jen tak z plezíru, aby místní naštval. Když nemusí, tak tam nikdo normální než místní nejede. Kličkuje tam jen tehdy, když Jižní spojka stojí a on se jen snaží nějak dostat broboxovat směrem k cíli své cesty.

  Komentář ze dne: 21.01.2013 16:00:32     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Svoboda končí tam, kde začínají práva druhého!
  Ano a proto musí lidé usilovat o to, aby Praha byla průjezdná a právě toto se nedělo. Nicméně i za běžné situace je tu těch aut jedoucích na P10 hafo. Cíl je volná Jižní spojka. Naprostá ptákovina je zakázat na části JS kamiony a na další je nechat. To není přeci normální co?

  Komentář ze dne: 21.01.2013 17:33:33     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Svoboda končí tam, kde začínají práva druhého!
  Ano, usilovat by se mělo. Na druhou stranu téměř každé velkoměsto (Londýn, Tokio, New York) má potíže s dopravou. V každém z těchto měst najdete místa, která jsou postižená dopravou velmi a více a jiná zase málo a méně. V Praze to bohužel pro Vás aktuálně prohrává Spořilov, ale přesto řešením není kamionovou dopravu zrušit či jinak násilně vytěsnit za hranice města, když neexistuje žádná jiná smysluplná alternativa, kudyby by ty kamiony mohly jezdit. Rozdělit ji na více komunikací, to samozřejmě ano, o tom žádná.

  Komentář ze dne: 21.01.2013 17:37:43     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Svoboda končí tam, kde začínají práva druhého!
  Víte problém je hlavně v tom, že před dostavbou celého okruhu měly kamiony zůstat rozděleny. Tomu přeci rozumí i člověk s nízkým IQ a mdlým rozumem.
  Ze Spořilovské je Pražský okruh co se týče té nejtěžší a nejnebezpečnější dopravy. Jmenujte jediné velkoměsto, kde jezdí tolik kamionů středem sídliště? Že žádné? Tak to jsme debilové, že si to necháme líbit co?

  Komentář ze dne: 21.01.2013 19:46:45     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Svoboda končí tam, kde začínají práva druhého!
  Vzdyt Vam to tam pisu, ze ano, ze rozdeleny by ten proud kamionu byt rozhodne mel, tak proc hned zase napadani o nizkem IQ a mdlem rozumu? Jeste jste zapomnel dodat, ze podzim sveho zivota jiste travim pod dohledem statneho osetrovatele, co? :-)

  Komentář ze dne: 22.01.2013 18:39:43     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: JE TŘEBA ODMÍTNOUT DOPRAVNÍ KONCEPCI STRANY ZELENÝCH!
  Lžete! Cílem je to, aby kamiony jezdily po Jižní spojce, tam nikomu nevadí!

  Komentář ze dne: 19.01.2013 17:27:57     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Otázky k zamyšlení???
  Uvědomují si vůbec řidiči jak vážně poškozují zdraví své, svých dětí i jiných lidí? Lze začít ve vlastní hlavě, zejména když společnost nedokáže lidi motivovat k omezení jízd, protože není dostatečně vyspělá :-))
  1.Nejdříve si musím problém uvědomit :
  Čeho se dopouštím tím, že jezdím sám v autě? Jaká svinstva produkuje motor mého auta? Poškozuji tím sebe, svou rodinu i jiné? Jak moc? Jak moc mně poškozují jiní řidiči? Co mi hrozí když denně stojím v kolonách a nadlimitních svinstvech?
  2. pak ho začnu řešit :
  Musím opravdu tím autem jezdit? Proč s ním jezdí ostatní? Nebude se mi žít lépe když jízdy omezím? Udělám to pro své zdraví i zdraví ostatních? Kolik ušetřím?
  Takto uvažují vyspělé osobnosti že? Ale proč k nim nepatřit?

  Komentář ze dne: 20.01.2013 15:45:09     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - sa-na (@)
  Titulek: Re: Otázky k zamyšlení???
  Jako dobře nefunguje příliš plná pračka,nefungují ani zcela zaplněné silniční sítě.Je třeba opustit přístup,že auto je ve městě král.je třeba maximálně upřednostnit MHD-musí být spolehlivá,pohodlná,jezdit často-.Je třeba ubrat prostor na vozovkách řidičům solitérům,dát ho k dispozici cyklistům,chodcům Pro srovnání průměrná rychlost jakou jezdí automobily v Londýně=15km/hod.ve Varšavě =20km/hod,v Curychu=30km/hod Právě v Curychu má MHD absolutní přednost před individuální automobilovou dopravou a doprava tam šlape jako švýcarské hodinky!!A jak řeší kolabující dopravu v Praze naši šéfové odboru dopravního plánování....

  Komentář ze dne: 20.01.2013 17:55:59     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: Opět lži!
  Paní Šindelářová! Jste opět vedle! V Londýně je MHD agresivně propagována, automobily musejí pro vjezd do města platit značně vysoké mýto, je podporována i cyklistika! Přesto, jak jste správně uvedla, to ke zlepšení nevede. Upřímně nevěřím, že by v nějakém městě mohla být průměrná rychlost automobilu 30 km/h, to je nesmysl. Je ale pravdou, že v německých městech (Berlín) je doprava všeobecně plynulejší, nejspíš je to tím, že tam úřadům nejde jen o "restrikci", ale snaží se dopravu naopak podporovat, například synchronizováním semaforů či systémem páteřních komunikací, které tam jsou hojně využívány, podobných naší magistrále, kterou nám lidé jako vy chtějí zkazit tím, že chtějí rušit nájezdové rampy! Raději napište článek o přepravě břemen pomocí rudlu a nepleťte se do věcí, kterým nerozumíte!!!

  Komentář ze dne: 20.01.2013 21:06:16     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: Re: Otázky k zamyšlení???
  1) a) Ničeho špatného.
  1) b) Kysličník uhličitý a vodu
  1) c) Ne.
  1) d) Vůbec.
  1) e) Mně to nevím, ale mě poškozuje zločinná státní správa porušováním zákonů.
  1) f) Hemeroidy.

  2) a) Ano.
  2) b) Vydělávají na darmožrouty.
  2) c) Ne.
  2) d) Ne.
  2) e) Ve výsledku nic.

  Komentář ze dne: 20.01.2013 15:43:48     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Okruh nebude?
  Dnes v otázkách Moravce mluvil Stanjura. Okruh prioritou rozhodně není. Zato Hradec-Olomouc ano! Dostavba po roce 2020!

  Komentář ze dne: 20.01.2013 17:47:14     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: Re: Okruh nebude?
  Já to říkám pořád.

  Komentář ze dne: 20.01.2013 23:27:36     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: Re: Re: Okruh nebude?
  Na protest sem přestanu psát své zcestné myšlenkové pochody a začnu něco dělat.

  Komentář ze dne: 21.01.2013 07:23:35     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - banjoales (banjoales@seznam.cz)
  Titulek: neznalost
  Zdravím!
  Chtěl bych panu Spořilákovi připomenout několik zásadních faktů ohledně škodlivin, které jsou produkovány provozem automobilů. Není to jen oxid uhličitý a voda.
  CO - oxid uhelnatý a HC - nespálené uhlovodíky. Katalyzátor okysličuje ve výfuku CO a uhlovodíky HC a vzniká CO2 oxid uhličitý + voda (pára)
  CO2 způsobuje v atmosféře klimatické změny. Snižuje se řízenými katalyzátory, ale je přímo úměrný spotřebě vozidla, tedy čím více vozidlo žere, tím je jedovatější a nepomůže žádný katalyzátor.
  Ovšem na tohle jste zapomněl nebo záměrně nenapsal:
  NOx - oxidy dusíku - nejjedovatější plyn, co leze z výfuku.

  Nesmíme zapomínat na další složky, které škodí a těmi jsou hluk, ale chápu, že nebydlíte-li přímo u hlavní silnice, tak Vám nevadí.
  Prach - nejen ten zvýřený... někam se přeci musí podět guma z ojetých pneumatik, bordel z brzdových obložení a je toho mnohem víc!
  Naznačujete, že ti, co jezdí do práce auty (což u těch, co mají u nosu MHD, nechápu), vydělávají na darmožrouty a darmožrouti jsou ti, co jezdí MHD?
  Jo ale Vy jste vlastně ten, co jako jediný má správný pohled na svět. Tak vše beru zpět a omlouvám se!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 08:09:22     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Aladar (@)
  Titulek: Re: neznalost
  Tak vyžeňte výry a máte po prachu!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 14:05:12     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: neznalost
  Noo hlavně zplodiny z dieslových motorů jsou od roku 2012 zařazeny mezi látky, prokazatelně způsobující rakovinu. Každý kdo jezdí autem ohrožuje tedy všechny ostatní! A to je podstatné. Prachové částice (PM) nesou jedy a ty pronikají do plic a krevního oběhu.

  http://www.iarc.fr/en/media-centre/p r/2012/pdfs/pr213_E.pdf
  IARC: DIESEL ENGINE EXHAUST CARCINOGENIC
  Lyon, France, June 12, 2012 ‐‐ After a week-long meeting of international experts, the International Agency for Research on Cancer (IARC), which is part of the World Health Organization (WHO), today classified diesel engine exhaust as carcinogenic to humans (Group 1), based on sufficient evidence that exposure is associated with an increased risk for lung cancer.

  Komentář ze dne: 21.01.2013 23:57:19     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: TRABANT
  A toto prosím pěkně píše člen klubu fanoušků vozů trabant.
  "Jízdné ve vlaku 72kč/os.

  Vzhledem k omezenému počtu míst ve vlaku JHMD, nahlašte, prosím, závazně účast do 31. března 2012 sem do karty srazu, nebo na adresu banjoales@seznam.cz . V případě většího zájmu doobjednám vagón.

  Už teď se těšíme! ",http://www.trabime.cz/trabi.php?i d=4&sid=5477,
  nebo

  "DVOUTAKTI NA KOLEJÍCH 760 mm - víkend 18.-20.května 2012 v prostředí České Kanady ve spolupráci s Jindřichohradckou úzkokolejkou. Obj.ubytování na www.relaxcamp.cz ,výstava vozidel, spanilá jízda, večer táborák a videoretrodiskotéka. Pro zájemce možnost svezení vláčkem. Dotazy e-mail: banjoales@seznam.cz",http://www.eis enacher.cz/wartburg/forum/12/pozvanka-na -akce
  nebo (a zde se vyjadřuje k problematice znečistění životního prostředí, to by mělo zaznít i zde, jsou to revoluční názory):
  ""Třetina prachových emisí pochází z dopravy. Nejvíc kazí vzduch stará auta, která mají nejvyšší spotřebu benzinu. Navíc jsou hlučná a pomalá," argumentuje Jakub Kašpar." - To je přece blbost! Daleko větší spotřebu mají vysokoobjemová auta, daleko hlučnější a ekologicky závadné jsou offroady ve městě. A navíc, krom Š1203 má drtivá většina konstrukční rychlost od 120km/h i wartburg!
  "Koncentrace oxidu dusného z dopravy loni vzrostla na dvojnásobek proti roku 2000." - Souhlas, akorát tvrzení, že za to můžou stará auta, jezcestné. znamenalo by to, že aut z r.v. třeba 1980 jako např. škodovka, stále přibývá. Asi je tu brána v čase někde.",http://ekonom.ihned.cz/?art icle[comment][ukaz_vsechny]=1&articl e[comment][art_id]=31503630&p=406000 _d&article[id]=31503630&article[ area_id]=10005590

  Komentář ze dne: 22.01.2013 00:14:50     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: ALEŠKU, CO TY NA TO?
  A zde máme toho chytráka i s fotkou, jak se veze ve staré Škodě 120! Jiní jezdit do práce nemohou, on si může z rozmaru jezdit starými vozy: http://profil.lide.cz/banjoales/fotogale rie/?album=1#galerie
  Alešku, píšeš, že máš maturitu, kde jsi ji sehnal? To nám pověz!
  Nic o dopravě nevíš, ale budeš mě urážet svými moudry! Sám se vozíš jen pro zábavu, vůbec bys jezdit nemusel! Proč to děláš? Aha, tebe to baví, ale ve městě jsou ta vysokoobjemová auta, ta jsou ekologicky závadná, ale já, já ne, já jsem Alešek, já nic nedělám! Alešku, raději si vezmi ten svůj nástroj a běž si na něj hrát, takhle se ti budou všichni smát!

  Komentář ze dne: 22.01.2013 07:23:03     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - banjoales (@)
  Titulek: Re: ALEŠKU, CO TY NA TO?
  Měl byste číst moje komentáře celé a ne vytrhávat z kontextu. Nikoho jsem m.j. neurážel, jen jsem jaksi rozšířil Vaši polopravdu o tom, co produkují motorová vozidla. Vy jste napsal pouze ideální kombinaci složení výfukových plynů ale provoz aut není jen o exhalacích z výfuku.
  Ano, jsem příznivcem zmíněných vozů, ale také si přečtěte něco o emisích těchto vozů - mimochodem spotřeba - třeba wartburg má spotřebu 8l/100km, což je srovnatelné i s dnešními stejně velkými benziňáky. Ale sorry, že s ním absolvuji 4 srazy ročně. Nepoužívám ho na běžné ježdění. Na Spořilově mě s ním vidět nemůžete a o dopravu na Spořilově tady jde...
  Mám dopravní průmyslovku.
  Údaje o emisích jsem si nevycucal z prstu.
  Netvrdím nikde, že dvoutakti jsou vozidla ekologicky nezávadná - nebo ano? Kde to píšu?
  Kde že mám fotku ve škodě 120??? Nemám nikde, :-) viděl jste někdy Š120?? :-D Vy budete nějaké mládě :-) nebo nevím - nerad bych se Vás dotknul! Ta fotka je cca 12 let stará, všiml jste si v profilu i jiného auta? Proč jste ho také nezmínil?
  Mimo to - zveřejněním své adresy popř. nicku nepíšu narozdíl od ostatních anonymně.
  V této diskusi se to zvrhlo v osobní napadání, proto se jí dále nebudu účastnit.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 10:35:56     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: VZKAZ PRO ALEŠE
  Aleši máte zcela pravdu, ale prosím klidně diskutujte. Názory jsou potřebné. Pod nickem Spořilovák je evidentně psychicky nemocný člověk, který napadá každého. Nemá se prostě rád a tak kope do všech okolo. :-(( To nám ele nemůže přeci vzít chuť do svobodné diskuse. :-))

  Komentář ze dne: 22.01.2013 07:54:02     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - banjoales (@)
  Titulek: Re: ALEŠKU, CO TY NA TO?
  Jo a co má společného jízdné ve vlaku JHMD se spořilovským problémem?

  Komentář ze dne: 21.01.2013 16:52:27     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  Dobrý den,

  jednání nakonec proběhlo včera odpoledne. Zástupci obou stran pracovníky magistrátu znovu seznámili s problémy na svém území a zdůvodnili svá stanoviska ve věci. Magistrát nakonec rozhodl, že stanovení dopravního značení, tak jak bylo vydáno, je nezákonné, protože nebylo vydáno formou opatření obecné povahy ve smyslu správního řádu a náležitě projednáno. Bude proto v nejbližší možné době rozhodnutím magistrátu jakožto orgánu, pověřeného dozorem nad výkonem přenesené působnosti městskými částmi, dle zákona o Hlavním městě Praze zrušeno a značky odstraněny (nyní jsou zneplatněny barvou).

  Dále magistrát přislíbil, že pověří TSK provedením dopravního průzkumu a požádal Prahu 4, aby do ukončení průzkumu a získání výsledků nezahajovala projednání opatření obecné povahy, protože to by potom mělo na výsledky průzkumu odpovídajícím způsobem reagovat. Nad výsledky průzkumu by se měli všichni zúčastnění znovu sejít a domluvit další jednotný postup.

  Ing. Daniel Čech

  Komentář ze dne: 21.01.2013 16:56:29     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  Tak to je nadějná zpráva!

  Pane Čech, velmi oceňuji váš přístup, děkuji!

  Věřme, že se už další případná omezení provozu budou provádět s větší rozvahou a s ohledem na práva rezidentů...

  Kateřina Potužníková
  -------------------------------------- ----------------------
  Obojí z webu Prahy 10

  Prioritní jsou práva lidí na Spořilově tj. právo na zdravý život. V právu jsou tedy rezidenti, kterým jezdí zbytečný tranzit přímo pod okny. To je vážně tak těžké pochopit?

  Komentář ze dne: 21.01.2013 17:09:16     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Kvalita ovzduší v Moravskoslezském i Olomouckém kraji se zlepšila, Prahu dusí in
  Prahu dusí inverze, ovzduší může být zhoršené ještě několik dní

  Praha se dusí pod inverzní pokličkou, na několika místech jsou zvýšené koncentrace polétavého prachu. Situace může podle meteoroložky Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) trvat ještě několik dní, ovzduší se ale pomalu začne zlepšovat už od úterý. Pomůže ochlazení a vítr. Vzduch mohou mírně zlepšit i srážky, které jej pročistí.

  Podle údajů z měřících stanic jsou překročeny limity třeba v Karlíně, Kobylisích, Vršovicích, na Legerově ulici nebo u Riegrových sadů. Inverzní vrstva nyní leží podle meteoroložky ve výšce zhruba jednoho kilometru, kvůli velmi slabému větru se koncentrace nelepší.


  Komentář ze dne: 21.01.2013 17:23:29     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Kvalita ovzduší v Moravskoslezském i Olomouckém kraji se zlepšila, Prahu dus
  Tak vidíte, v Legerově a ve Vršovicích se taky dusí a tedy není to jen o Spořilově!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 17:30:12     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Kvalita ovzduší v Moravskoslezském i Olomouckém kraji se zlepšila, Prahu
  Ale tam nejezdí 11 000 kamionů nad 12 tun denně že? A 300 000 dalších aut po několika dálnicích v bezprostřední blízkosti. Centrum Spořilova je bezkonkurenčně nejhorší místo v celé Praze, o tom není pochyb, a přiznává to i Hygiena a vědci z ÚEM!!!!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 17:44:06     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Kvalita ovzduší v Moravskoslezském i Olomouckém kraji se zlepšila, P
  To sice nejezdí, ale přesto tam situace není dobrá, nic víc, nic méně. Jezdíte někdy Legerovou nebo Vršovicemi či Karlínem atd.? Tak vidíte. Hlavně že tady nadáváte pomalu do vrahů řidičům, kteří v případě nouze využijí Hlavní. Neříkám, že je to úplně o.k., na druhou stranu takových míst v Praze je spousta! A co na to vědci z ÚEM?

  Komentář ze dne: 21.01.2013 17:44:10     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Kvalita ovzduší v Moravskoslezském i Olomouckém kraji se zlepšila, P
  To sice nejezdí, ale přesto tam situace není dobrá, nic víc, nic méně. Jezdíte někdy Legerovou nebo Vršovicemi či Karlínem atd.? Tak vidíte. Hlavně že tady nadáváte pomalu do vrahů řidičům, kteří v případě nouze využijí Hlavní. Neříkám, že je to úplně o.k., na druhou stranu takových míst v Praze je spousta! A co na to vědci z ÚEM?

  Komentář ze dne: 21.01.2013 17:47:52     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Kvalita ovzduší v Moravskoslezském i Olomouckém kraji se zlepšil
  Před pár hodinami tu na ulici zemřela žena na srdce. To mi úplně stačí. Opatření bylo a je správné a má zůstat v platnosti.

  Komentář ze dne: 21.01.2013 17:54:46     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Aladar (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalita ovzduší v Moravskoslezském i Olomouckém kraji se zle
  Vy demagogu!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:33:33     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalita ovzduší v Moravskoslezském i Olomouckém kraji se
  Demagogie je povyšovat vození zadku v autě nad zdraví! :-((

  Komentář ze dne: 21.01.2013 19:17:29     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Aladar (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalita ovzduší v Moravskoslezském i Olomouckém kraj
  I vy jste závislý(á) na autě

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:00:03     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalita ovzduší v Moravskoslezském i Olomouckém kraji se zle
  Tak samozřejmě smrt přímo na ulici není nic dobrého, nicméně tak nějak z toho příspěvku cítím, že víc než o tu nebohou paní se vám jedná o to, že jste to sem mohl vpálit jako takový svůj opravdu těžký argument. A to se mi také nelíbí, takto se nediskutuje. Samozřejmě příčinu úmrtí neznáte (pokud nejste přímo lékař-kardiolog té paní), důvodů proč se to stalo, mohla být celá řada, ale vy si z toho samozřejmě vyberete jen to, co se vám momentálně hodí do krámu, prostě bylo to vlivem dopravy a hotovo. Je mi líto té paní, ale vás si za to skutečně nevážím.

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:06:02     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalita ovzduší v Moravskoslezském i Olomouckém kraji se
  Také mám potíže, někteří moji známí na to už dokonce doplatili tím nejcennějším. Tady to není nic vzácného. Dnes je bio3 a smog, co můžeme čekat?

  Komentář ze dne: 21.01.2013 17:07:44     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  Takže vážení průzkum se koná v době, kdy se řada řidičů domnívá, že je opatření stále v platnosti a tedy na Hlavní, kde je monitorován provoz nevjíždí. Dále značně poklesl provoz díky zimním podmínkám. Snížení provoz je velmi citelné.
  Takže jaký je skutečný provoz na Hlavní nám čísla neukážou. Budou se muset násobit koeficientem odhadem např. 3-5 nebo kolik vlastně?

  Komentář ze dne: 21.01.2013 17:21:28     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  Pokud se dělá nějaký průzkum teď, tak samozřejmě řekne pouze to, jaká je aktuální situace teď. Zato to řekne zcela přesně. Pokud bude vědět, jak to vypadá např. v létě, bude se muset udělat v létě. Nebo snad máte nějaký jiný nápad?

  Komentář ze dne: 21.01.2013 17:27:53     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  Jenže teď si řada řidičů myslí, že je průjezd zakázán, takže je to nepravdivé!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 17:37:12     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  Aktuální průzkum dává zcela přesná čísla o aktuální situaci. O situaci, která byla, než se někde neco zakázalo, může dát zase výpověď průzkum z té doby. Stejně tak jako o situaci za půl roku může vypovědět průzkum, který se udělá za půl roku. Tak proč ty nářky tady o tom?

  Komentář ze dne: 21.01.2013 17:40:37     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  Nedává žádná aktuální čísla, protože sem řidiči nevjíždějí! Vědí o zákazu a řada z nich ho stále respektuje. Takže na Hlavní nejezdí. Čemu na tom nerozumíte? Prostě je tu nespočtou, Takže ta čísla jsou na prd.
  Normální je když tu žádné opatření se zákazem nebylo, tehdy se to mělo počítat ne? Ne teď, když tu ta auta nejezdí.

  Komentář ze dne: 21.01.2013 17:46:39     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  No to se jistě mělo tehdy počítat. A taky se nejspíš i počítalo, když se potom uzavřela jedna z mála spojujících ulic. Nebo to snad bylo nastřelené jen tak od boku, jako že nám se tady blbě dýchá a hotovo?

  Komentář ze dne: 21.01.2013 17:48:49     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  Tudíž předpokládám, že jsou nějaká čísla z tehdy, teď budou čísla z dnes, na jaře budou čísla z jara a bude se vědět ne?

  Komentář ze dne: 21.01.2013 17:50:43     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  Ne, jsou to také výsledky studia zdravotního stavu u stovek našich obyvatel a dětí. Mnoho rozhovorů s lidmi. A také velký výskyt úmrtí lidí ve středním věku. :-((

  Komentář ze dne: 21.01.2013 17:51:40     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  Před pár hodinami tu na ulici zemřela žena na srdce. To mi úplně stačí. Opatření bylo a je správné a má zůstat v platnosti.


  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:10:52     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  Tak to je samozřejmě moc smutná věc, nicméně za použití tohoto argumentu ve věcné diskusi dávám palec dolů. Vy jste kardiolog té paní, že jste si tak jistý(á), co bylo skutečnou příčinou úmrtí? Vždyť porucha kardiovaskulárního systému je obecně jedna z nejčastějších příčin úmrtí (možná i úplně nejčastější, nejsem lékař), umírají na to i lidé žijící celý život na horách v čistém prostředí, ale jelikož teď se to bohužel stalo jedné nebohé paní na Spořilově, tak vy zcela přesně víte, že to bylo vlivem nadměrné dopravy či snad dokonce přímo zrušením nějakého přiblblého zákazu. Tak za to kloubouk dolů opravdu tedy ne!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:14:24     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  Tak když někdo vyjde na ulici a začne špatně dýchat a má arytmii a u kardiologa se léčí tak pozná ten problém okamžitě i u jiných lidí. To není žádný zázrak že?

  Komentář ze dne: 22.01.2013 10:20:32     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Lidi kosí hlavně srdce - data záchranáři
  Příčiny úmrtí jsou různé

  „Loni to bylo deset kardiálních příčin, tři úmrtí po onkologickém onemocnění, jedna cévní mozková příhoda, jedna neúspěšná resuscitace, ostatní příčiny neznáme. Ve zbytku z 21 případů byla nařízena pitva,“ konstatovala mluvčí.

  "Letos byla mezi čtrnácti zemřelými také srdeční selhání, jedna sebevražda, i jedno úmrtí miminka a také zlomený vaz po pádu ze schodů. Těsně před pátou hodinou ranní takto nešťastně spadl třiapadesátiletý muž na Malé Straně,“ vyjmenovala Ernestová s tím, že denní maximum úmrtí se pohybuje v Praze většinou okolo osmi lidí.

  Stáňa Seďová, Právo

  Komentář ze dne: 22.01.2013 10:29:44     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Lidi kosí hlavně srdce - data záchranáři
  Takže nejčastěji opravdu srdce! :-((

  Komentář ze dne: 22.01.2013 12:39:49     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Lidi kosí hlavně srdce - data záchranáři
  To jsou čísla čeho přesně? Za Spořilov? Co potom ta poznámka o úmrtí na Malé Straně? Nebo to jsou čísla za nějakou jinou část Prahy? Co to má potom společného se Spořilovem? Prostě zase jen takové plácnutí klackem do vody, aby se co nejvíce lidí vystrašilo a zalarmovalo. To, že nejčastější příčinou úmrtí člověka je srdce, ví každý žák základní školy. A nebylo tomu náhodou stejně už před 100 lety? Co to dokazuje ve vztahu ke Spořilovu?

  Komentář ze dne: 22.01.2013 13:23:30     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Lidi kosí hlavně srdce - data záchranáři
  Když budete číst dále tak zjistíte, že právě to může být v souvislosti s dopravou, proto je řeč o celé Praze, kde se to musí řešit také, vítr přenáší ty smrtící částice dost daleko od místa, kde jsou produkovány např. nadměrnou dopravou, takže problém Spořilovská může mít vliv na velkou část Prahy.

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:18:28     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:18:29     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:18:54     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:18:57     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:19:05     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:19:10     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:19:13     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:19:24     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:19:27     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:19:27     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:19:27     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:19:27     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:19:27     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:19:27     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:19:27     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:19:27     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:19:30     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:19:29     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:19:29     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:19:30     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:19:30     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:19:39     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:19:40     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:19:41     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:19:41     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:19:41     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:19:41     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:19:41     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:19:48     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:19:49     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:19:49     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  To je věcná a odborná diskuse, ale od vás žádná data nevidím. V Praze se studoval vliv prachových částic na zdraví a byl zjištěn zvýšený příjem osob s kardiovaskulárními problémy (mrtvice, infarkty) a dále těžkými dýchacími problémy (astma, CHOPN) do nemocnic. Ve světě je dost odborné literatury, která popisuje dokonce řadu úmrtí v jiných zemích. Většinou jde o znečištění z dopravy. Na internetu najdete hromadu výzkumů. Studujte poctivě a uvidíte!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:21:33     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořil
  Ježiši, odeslalo se to opakovaně

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:21:50     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořil
  Ježiši, odeslalo se to opakovaně

  Komentář ze dne: 21.01.2013 19:58:13     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořil
  Samozřejmě pokud nějaká data máte, tak je tu zveřejněte. Ale za celou Prahu, resp. za všechny její nejvíc postižené části (Karlín, Smíchov, Vršovice, Legerova, Kačerov), tak bych si představoval objektivní výzkum. Ne všechno vztahovat jen ke Spořilovu s cílem jej pokud možno zcela "odautovat" a u ostatních se tvářit, že tam je vše v nejlepším pořádku.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 10:15:45     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Sp
  Je tu jeden zásadní rozdíl, v Praze se doprava zvyšuje kontinuálně, přirozeně, Spořilovu bylo přitíženo náhle bez jakýkoliv analýz, takže dnes je extrémní zatížení a největší z celé Prahy.
  Byly monitorovány nemoci před a po navedení kamionů, v krátkém a později v dlouhodobějším horizontu u několika stovek obyvatel. Výsledky máte ve Spořilovských novinách dokonce graficky. Vyjádřili se i lékaři a vědci s varováním, hygienici atd. Hlavně tu lidi kosí zápaly plic, mrtvice, infarkty, nádorová onemocnění, jsou ohroženy výsledky těhotenství aj.

  Proto radnice přistoupila také k okamžitému omezení dopravy. Nemůže příliš ovlivnit Spořilovskou tak nám pomohla aspoň takto. A dopadlo to tak jak to dopadlo. Nedlouho poté zemřel právě na místě, kde je situace nejhorší symbolicky na ulici člověk.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 10:26:38     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Sp
  To že tu jsou kolony si ověřili opakovaně sami, takže nepracovali s nějakými výmysly jak se tu stále snažíte podsouvat.

  Komentář ze dne: 21.01.2013 19:52:27     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  A to se děje jen na Spořilově, nebo i jinde v Praze? Není náhodou ten výzkum tak trochu ovlivněn tím, že jeden z jeho hlavních zpracovatelů se sám cítí být situací na Spořilově postižen, protože tam bydlí? Ale jaká v tom je pak objektivita? V Karlíně, Vršovicích, Legerově apod. tyto jevy neexistují? Co na to výzkum?

  Komentář ze dne: 22.01.2013 10:22:23     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  Je tu jeden zásadní rozdíl, v Praze se doprava zvyšuje kontinuálně, přirozeně, Spořilovu bylo přitíženo náhle bez jakýkoliv analýz, takže dnes je extrémní zatížení a největší z celé Prahy.
  Byly monitorovány nemoci před a po navedení kamionů, v krátkém a později v dlouhodobějším horizontu u několika stovek obyvatel. Výsledky máte ve Spořilovských novinách dokonce graficky. Vyjádřili se i lékaři a vědci s varováním, hygienici atd. Hlavně tu lidi kosí zápaly plic, mrtvice, infarkty, nádorová onemocnění, jsou ohroženy výsledky těhotenství aj.

  Proto radnice přistoupila také k okamžitému omezení dopravy. Nemůže příliš ovlivnit Spořilovskou tak nám pomohla aspoň takto. A dopadlo to tak jak to dopadlo. Nedlouho poté zemřel právě na místě, kde je situace nejhorší symbolicky na ulici člověk.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 17:44:22     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Jarda (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  Ma to jednu malou, ale podstatnou vadu. Prachove castice vznikaji predevsim z naftovych motoru KAMIONU, opatreni Ke Sporilovu zasahne vyhradne OSOBAKY. Na ovzdusi na Sporilove ma jednosmerka vliv asi jako tech par ubohych klaciku vysazenych nad Sporilovskou. Touhle znackou jsou nejvic postizeni ridici ze Sporilova a Zabehlic. Takze pokud radnice nemuze delat nic uzitecneho, at alespon neskodi :-/

  Komentář ze dne: 05.02.2013 22:12:03     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  Aha, takže žádná objektivně měřitelná čísla, ale rozhovory s lidmi! Tak to už mi to celé hned začíná být mnohem jasnější.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 10:38:28     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Zneplatnění značek v ulici Ke Spořilovu
  Zato navedení kamionů na Spořilov magistrátem bylo řádně projednáno s radnicí Prahy 4 i občany. To si vážně nevidíte do huby? Dvojí metr u jedné instituce je v rozporu s právem!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 17:36:51     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek:
  Aktuální průzkum dává zcela přesná čísla o aktuální situaci. O situaci, která byla, než se někde neco zakázalo, může dát zase výpověď průzkum z té doby. Stejně tak jako o situaci za půl roku může vypovědět průzkum, který se udělá za půl roku. Tak proč ty nářky tady o tom?

  Komentář ze dne: 21.01.2013 17:42:19     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re:
  Nedává žádná aktuální čísla, protože sem řidiči nevjíždějí! Vědí o zákazu a řada z nich ho stále respektuje. Takže na Hlavní nejezdí. Čemu na tom nerozumíte? Prostě je tu nespočtou, Takže ta čísla jsou na prd.
  Normální je když tu žádné opatření se zákazem nebylo, tehdy se to mělo počítat ne? Ne teď, když tu ta auta nejezdí.


  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:00:16     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Aladar (@)
  Titulek: Re:
  Pochopte, že to napsal člověk ze Spořilova, který to myslí dobře. A proto má pravdu. Proč má pravdu? Protože je ze Spořilova a myslí to dobře. Tak to prostě je a všichni to musíme pochopit a musíme a musíme!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:27:06     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re:
  Jasně, vždyť jde o to nejcennější co už řada z nás ztratila - zdraví.... :-((

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:27:07     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re:
  Jasně, vždyť jde o to nejcennější co už řada z nás ztratila - zdraví.... :-((

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:27:20     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re:
  Jasně, vždyť jde o to nejcennější co už řada z nás ztratila - zdraví.... :-((

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:27:20     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re:
  Jasně, vždyť jde o to nejcennější co už řada z nás ztratila - zdraví.... :-((

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:32:40     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Aladar (@)
  Titulek: Re: Re: Re:
  Nejdřív přestaňte kouřit. Pak se zbavte Favoritů(nemyslím tím jízdní kola) a podobně starých plechovek bez katalyzátorů a pak začněte napravovat ostatní.

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:36:48     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re:
  Jsem nekuřák, nepiji, dodržuji po většinu života zdravý životní styl. Bohužel bydlím celý život u Spořilovské. :-(( Bojte se dieslů, ty jsou odpovědné za rakovinu. Někde to tu je citované. Hrůza!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:37:11     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re:
  Jsem nekuřák, nepiji, dodržuji po většinu života zdravý životní styl. Bohužel bydlím celý život u Spořilovské. :-(( Bojte se dieslů, ty jsou odpovědné za rakovinu. Někde to tu je citované. Hrůza!

  Komentář ze dne: 21.01.2013 18:35:25     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re:
  Až na některé nechápavé, kteří jsou bezohlední k bydlícím a dusícím se na Spořilově, to chápe většina spořilovských občanů. Nechápe to pár jedinců a lidí s pomalejšími reakcemi na podněty ke zlepšení životního prostředí.

  Komentář ze dne: 21.01.2013 19:07:11     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Aladar (@)
  Titulek: Re: Re: Re:
  Já to ale chápu dobře. Přehodit svůj problém na sousedy. V Záběhlicích a Hostivaři lidi asi neumíraj na civilizační choroby, že?

  Komentář ze dne: 21.01.2013 19:16:50     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re:
  dobrá rada - nechte auta doma a je po problému. :-)) teď najednou jezdí tak 30-50% dopravy co běžně, tak to jde co? najednou nám někde váznou kamiony a také se nic neděje

  Komentář ze dne: 21.01.2013 19:20:37     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Aladar (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
  Kdo má nechat auta doma? Všichni kromě spořilováků?

  Komentář ze dne: 21.01.2013 19:22:10     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
  Všichni inteligentní lidé, kteří tak vlastně zjistí, že je vůbec je nepotřebují. :-))

  Komentář ze dne: 21.01.2013 19:27:58     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Aladar (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
  Tak to spořilováci nejsou. Hlavní je plná aut, i o víkendu, i v noci. Takže to jsou vaše auta.

  Komentář ze dne: 21.01.2013 19:29:01     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Aladar (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
  Mluvím o parkujících autech, aby nedošlo k mýlce.

  Komentář ze dne: 21.01.2013 19:20:35     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re:
  Jen se nebojte, pochopí to až vážně onemocní. Doufejme, že to bude brzy, protože pro nás už může být pozdě.

  Komentář ze dne: 21.01.2013 21:40:50     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek:
  Nenechte se vyprovokovat k diskusi ALADAR= Spořilovák

  Komentář ze dne: 21.01.2013 22:10:15     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Aladar (@)
  Titulek: Re:
  Nemilý registrovaný zavináči, Aladar není Spořilovák ani spořilovák. Vy, co tady blábolíte věci ve smyslu "kumulace", "zákaz vjezdu je nutný pro naše zdraví" a "za smrt našich nebohých dětí mohou naši zlí sousedi", vy se opravdu už dlouho nenecháváte vyprovokovat k diskuzi.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 00:15:12     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - noise (@)
  Titulek: Soudružka Kleslová?
  http://martinuhlir.blog.idnes.cz/c/19272 0/Prislusnice-komunisticke-rozvedky-Kles lova-mistostarostkou-Prahy-10.html

  ht tp://neviditelnypes.lidovky.cz/praha-co- bolo-to-bolo-terazky-som-mistostarostkou -fsh-/p_politika.asp?c=A110718_104342_p_ politika_wag

  Komentář ze dne: 22.01.2013 10:45:47     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Další 2 zásahy záchranářů na Spořilově!
  Včera zemřela přímo na Hlavní u autobusu žena. Večer jely 2 vozy záchranky (sanita a vůz s lékařem) ke škole Na Chodovci. Nyní opět 2 vozy záchranky zasahují u Penny. Vůz s lékařem se vysílá ke kardivaskulárním problémům a dalším závažným život ohrožujícím situacím.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 10:47:33     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Další 2 zásahy záchranářů na Spořilově!
  Lidem selhává hlavně srdce :

  „Loni to bylo deset kardiálních příčin, tři úmrtí po onkologickém onemocnění, jedna cévní mozková příhoda, jedna neúspěšná resuscitace, ostatní příčiny neznáme. Ve zbytku z 21 případů byla nařízena pitva,“ konstatovala mluvčí.

  "Letos byla mezi čtrnácti zemřelými také srdeční selhání, jedna sebevražda, i jedno úmrtí miminka a také zlomený vaz po pádu ze schodů. Těsně před pátou hodinou ranní takto nešťastně spadl třiapadesátiletý muž na Malé Straně,“ vyjmenovala Ernestová s tím, že denní maximum úmrtí se pohybuje v Praze většinou okolo osmi lidí.

  Stáňa Seďová, Právo


  Komentář ze dne: 22.01.2013 11:08:58     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Další 2 zásahy záchranářů na Spořilově!
  Špinavý vzduch usmrtil až šestnáct tisíc Čechů, varují zdravotníci

  Za rok má ovzduší znečištěné jemnými částečkami prachu na svědomí úmrtí až 16 tisíc obyvatel republiky. Vyplývá to ze Zprávy o životním prostředí v roce 2011, s níž se na sklonku roku seznámila vláda. Další tisíce občanů zemřely i v roce 2012.

  Odborný odhad počtu usmrcených vychází z propočtů Státního zdravotního ústavu, který hodnotil vliv mikroskopických částic v ovzduší menších než 10 mikrometrů, respektive 2,5 mikrometru. Tyto částice vznikají například průmyslovou výrobou, automobilismem, ale třeba i spalováním především nekvalitních paliv v domácích kotlích.

  "Nadlimitní koncentrace suspendovaných částic zvyšují riziko onemocnění srdce a cév, dýchacího ústrojí, zhoršují potíže astmatiků a alergiků, mohou zvýšit kojeneckou úmrtnost (u nás je tento jev dosud neprokázaný) a prokazatelně zkracují délku života hlavně z důvodu choroby srdce a cév, pravděpodobně mají vliv i na vznik rakoviny plic," uvádí se v ekologické zprávě.

  Až 16 050 usmrcených

  Státní zdravotní ústav vypočítal dva možné modely vlivu znečištěného ovzduší na předčasnou úmrtnost. Podle Heleny Kazmarové, vedoucí Oddělení hygieny životního prostředí Státního zdravotního ústavu, je podle posledních poznatků reálnější ta, která vychází ze 75procentního podílu mikroskopických částic menších než 2,5 mikrometru.

  Tento model počítá s tím, že počet usmrcených kvůli znečištěnému ovzduší v roce 2011 byl od nuly do 16 050 lidí. Takzvaná střední hodnota počítá s bezmála sedmi tisíci usmrcenými.

  Právě ovzduší znečištěné pouhým okem neviditelnými prachovými částicemi je jedním z hlavních ekologických problémů Česka. Nejhorší stav je dlouhodobě na Ostravsku, tamní ovzduší patří k nejvíce znečištěným v Evropě. Vysoké koncentrace prachového aerosolu stanice tradičně naměří i v Praze nebo v dalších městech s hustou dopravou.

  Čím menší, tím nebezpečnější

  "Imisní limit pro 24hodinovou průměrnou koncentraci částic menších než 10 mikrometrů byl v roce 2011 překročen na 21,8 procentech území, nadlimitním koncentracím bylo vystaveno 50,8 procenta obyvatel," uvádí se ve Zprávě o životním prostředí v roce 2011.

  Obecně platí, že čím jsou prachové částice menší, tím jsou nebezpečnější, protože pronikají hluboko do dýchacího ústrojí a vážou se na ně i další škodliviny včetně rakovinotvorných látek.

  Ačkoli odborné odhady o počtu usmrcených v roce 2012 experti ještě nemají, na základě dlouhodobých zkušeností lze tvrdit, že to budou znovu opět tisíce lidí.

  Půl milionu mrtvých Evropanů

  Od roku 2006 zatím nikdy horní hranice neklesla pod 12 tisíc lidí. Modely vypočítaly nejvíce usmrcených kvůli vysokému podílu prachových částic menších než 2,5 mikrometru v roce 2010, a to více než 24 tisíc lidí. Nejméně to bylo v roce 2008: až 12 465.

  Kvůli znečištěnému ovzduší prachem menším než 10 mikrometru, respektive menším než 2,5 mikrometru se podle dřívějších bruselských studií v Ev

  Komentář ze dne: 22.01.2013 11:19:36     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Další 2 zásahy záchranářů na Spořilově!
  Co na to nemilovaný Avatar (ALADAR) Nebude tu bydlet ale jezdit a psát rozumy dál, myslím, že tito lidé si prosazují pouze svoji pravdu jako p. Kalousek! Celý národ je proti, ale on si stále vede svou.......

  Komentář ze dne: 22.01.2013 12:55:08     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Další 2 zásahy záchranářů na Spořilově!
  No nevím, nemilovaný Aladar vám včera pouze napsal, že Hlavní je den co den plná zaparkovaných aut místních, takže Spořilováci auta zjevně a rádi používají, zatímco ostatní chtějí poučovat, že oni jimi jezdit v žádném případě nemají. Já například autem po Praze nejezdím téměř vůbec a přes sídliště po Hlavní už vůbec ne, takže si to neberu osobně, ale stejně jako Aladar v tom vidím takovou trochu pokřivenou logiku ve smyslu zakazujme ostatním to, co sami samozřejmě zcela běžně děláme. Není to žádné prosazování pravdy, spíš jen takové upozornění na to, že existuje "pravda" a pravda.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 13:07:26     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Aladar (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Další 2 zásahy záchranářů na Spořilově!
  Děkuji!

  Komentář ze dne: 22.01.2013 13:07:57     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Aladar (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Další 2 zásahy záchranářů na Spořilově!
  Děkuji!

  Komentář ze dne: 22.01.2013 13:09:43     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Další 2 zásahy záchranářů na Spořilově!
  jsou-li auta zaparkovaná tak nejezdí že? řeč je ale o tom, že nám tu jezdí tranzit osobáků, který má jet jinudy, tam ale stojí kamiony, ale asi ste to nečetl celé

  Komentář ze dne: 22.01.2013 13:12:05     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Další 2 zásahy záchranářů na Spořilově!
  a všichni se musí zamyslet zda mají používat auto, když tím omezují svobody jiných a hlavně jejich právo na zdraví!

  Komentář ze dne: 22.01.2013 13:14:35     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Další 2 zásahy záchranářů na Spořilově!
  takže v sídlišti jsou kolony kamionů a ještě se sem přelévá Jižní spojka a tvoří se kolony

  Komentář ze dne: 22.01.2013 13:20:23     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Aladar (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Další 2 zásahy záchranářů na Spořilově!
  Já jsem jen trochu posunul dopady vašich argumentů. Proč máte auta? Abyste s nimi jezdili, to je logické. Když nejezdí, na co je máte? Sváteční jezdci, co odstaví favorita v říjnu a v březnu chtějí na chalupu, tak jednak nenastartují napoprvé a seřizováním zasmradí Hlavní víc než 10 Tatrovek na Spořilovské, jednak jsou na silnicích nebezpečnější než Trpišovský.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 13:25:11     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Další 2 zásahy záchranářů na Spořilově!
  Teda ale je fakt, že teď tu doprava poklesla velice, stačí sníh a mráz a najednou se jezdit nemusí? od začátku ledna tu nebyly kolony! proč to nejde i jindy?

  Komentář ze dne: 22.01.2013 14:02:02     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Další 2 zásahy záchranářů na Spořilově!
  Tak minimálně ta auta, co mají čerstvě odmetený sníh z oken, tak ta zcela určitě jezdí. A není jich málo. Četl jsem právě dobře a udělal jsem si z toho svůj soukromý závěr, že pár lidí na Hlavní zablokovalo všechny ostatní ať už odjinud, nebo i Spořilováků, co jezdí pravidelně např. do Hostivaře do Intersparu, a nahnaly tím zákazem ta auta zase jinam. Jinými slovy se neřešila vůbec příčina, ale pomocí restrikce se pouze lokálně omezoval důsledek, avšak za cenu jiných důsledků, které zase vznikly jinde a jiným. Mně ta vaše Hlavní připomíná svým významem a uspořádáním třeba takovou naši Počernickou, samozřejmě ti lidé, co bydlí přímo u ní, tak tam někdy zvýšenou intezitu pocítí, vždyť se jedná se o centrální komunikaci. No a najednou by pár lidí z Počernické povstalo a domohlo se toho, že se zjednosměrní ulice Dřevčická (směr Depo Hostivař) a U tvrze (směr Hrdlořezy). A najednou by všichni, co dřív jezdili tamtudy, začali jezdit jinudy, k velké radosti lidí z Počernické, ale k malé radosti těch, kteří by tou dopravou byli zasaženi nyní. A přesně to se stalo tím vaším opatřením ulice Ke Spořilovu.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 17:23:31     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Další 2 zásahy záchranářů na Spořilově!
  Prosím Vás to co tu povídáte je neporovnatelné. Na Spořilově jezdí v okruhu do 0,5km od centra a v centru 300 000 vozidel, jsou tu 3 dálnice a 1 radiála. A 11 000 kamionů. Tedy minimálně o řád vyšší dopravní zatížení a po přepočtení kamionů ještě hrůznější než si dovedete vůbec představit.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 17:50:59     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Jarda (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další 2 zásahy záchranářů na Spořilově!
  Kamiony nikdo nerozporuje. Ale zrejme jako neridic nechapete rozdil mezi osobakem a kamionem, a take prosty fakt, ze omezeni mistni komunikace nejvic omezi mistni obyvatele :-/

  Komentář ze dne: 22.01.2013 18:02:45     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další 2 zásahy záchranářů na Spořilově!
  Diesel jako diesel, tj. osobák, kamion, autobus... všechny produkují rakovinu vyvolávající látky! Místní obyvatele to omezí minimálně, mohou jet jinudy a nebo přeci nevyjíždět autem vůbec???
  Kamiony jedou klidně 3krát delší trasu než by jely po JS déle než 2 roky a co?

  Komentář ze dne: 22.01.2013 18:15:05     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: WHO LŽE!!!
  Chytráku! Nesmíš věřit všemu, co ti někdo nalže. Dieselův motor spočívá v tom, že palivo není zapáleno jiskrou, ale je vstříknuto do stlačeného a horkého vzduchu, čímž se samo vznítí. Není to tedy o tom, že musí spalovat naftu. Běžně se používá Dieselův motor i pro plynná paliva. Je možné jej použít i pro spalování vodíku v kyslíku, z čehož vznikne čistá voda, a ta jistě není karcinogenní. Tvrzení WHO o tom, že Dieselův motor produkuje karcinogenní látky, je tedy v této podobě nesmysl.
  Dieselův motor byl v Evropě zaváděn z toho důvodu, že má kvůli vyšší kompresi vyšší účinnost. A prosazovali to zelení, tak nadávej jim.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 18:39:30     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: WHO LŽE!!!
  To ví každý trochu vzdělaný člověk, že jde o naftové diesly. :-))

  Komentář ze dne: 22.01.2013 18:41:01     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: ZPRÁVU JSTE NEČETL!!!
  Opravdu? Vy jste tu zprávu evidentně nečetl!!!

  Komentář ze dne: 22.01.2013 19:18:02     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Wikipedie - diesel
  Vznětový motor, běžně také nazývaný dieselový motor, naftový motor, Dieselův motor či zkráceně jen diesel, je druh spalovacího motoru. Jedná se o motor, kde se chemická energie vázaná v palivu mění na mechanickou energii ve formě otáčivého pohybu hnacího hřídele stroje.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 20:52:46     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: WHO LŽE!!!
  V pouzivane podobe dyzl samozrejme zplodiny produkuje, a vzhledem k vyssi ucinosti vznikaji mensi a mensi "saze". A prave ty jsou karcinogenni. Ale jinak dobry pokus ;-)

  Komentář ze dne: 22.01.2013 20:56:29     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: Re: Re: WHO LŽE!!!
  Každé spalování produkuje zplodiny. Jde tady o to, že vědci se nevyjadřují tak, jako WHO. Vědci totiž zkoumají karcinogenitu látek, ne "zplodin dieselových motorů", To je totiž velmi široký pojem. Jen si vezměte, kdyby se takto vyvíjely léky - to by se vám líbilo?
  Ukazuje to na neodbornost WHO a tedy i na to, že se jejich zjištěním nedá věřit.

  Komentář ze dne: 23.01.2013 10:59:23     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: WHO LŽE!!!
  Pokud si prectes puvodni zpravu, a nejenom vytah, zjistis, ze jsou rozebrany jednotlive slozky zplodin.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 18:51:09     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další 2 zásahy záchranářů na Spořilově!
  Proc si proboha myslite, ze by obyvatele sporilova narozdil od ostatnich nemeli jezdit autem? Jinak pro vasi informaci, neni dyzl jako dyzl, a zcela prekvapive, existuji i auta na benzin ;-) S kamiony mate naprostou pravdu, ale na ty bude mit opatreni u zamecku vliv asi jako americky kosmicky program.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 18:59:18     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další 2 zásahy záchranářů na Spořilově!
  Má obrovský vliv, protože zátěž prachem a jedy poklesne v tom nejhorším místě u obchoďáku. A vo to go! Každé, i malé snížení dopravy je tady přínosem! Stovky autobusů pojedou plynuleji, auta nebudou mnohokrát zastavovat. To je jakoby tu zmizelo v konečném důsledku třeba 50 000 aut. :-))

  Komentář ze dne: 22.01.2013 19:20:47     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: MOHU TO POTVRDIT!!!
  Ano, je to tak. Počet vozů se totiž na Hlavní násobí koeficientem Růžičková!

  Komentář ze dne: 22.01.2013 19:38:46     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: MOHU TO POTVRDIT!!!
  a okamzite po ucpani Ke sporilovu se mistum kolem Centrumu zacne prach z tisicu kamionu na Sporilovske zazracne vyhybat :-D
  Ach jo, namisto snadno zjistitelnych otazek by pod formularem mel byt alespon jednoduchy IQ test...

  Komentář ze dne: 22.01.2013 19:47:36     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: MOHU TO POTVRDIT!!!
  To by bylo fajn, ale bohužel jde o kumulativní zátěž, takže se všechno sčítá. A dýchají to úplně všichni. Chytrý se této oblasti raději vyhne. ten hloupý stojí v koloně a zakládá si na rakovinu. je to otázka IQ.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 20:38:45     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Jarda (@)
  Titulek: Re: Re: Re: MOHU TO POTVRDIT!!!
  To je prave ten problem. Tranzit se Sporilovu v pohode vyhne - mistni ale nemaji na vyber.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 19:29:31     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další 2 zásahy záchranářů na Spořilově!
  A prospěch z toho mají hlavně maminky, které jezdí tak rády s miminky v kočárku právě kolem obchodu! A také batolata si ráda hrají právě u Centrumu. :-))

  Komentář ze dne: 22.01.2013 23:59:28     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další 2 zásahy záchranářů na Spořilově!
  Tvrdim jen, ze Pocernicka je na tom minimalne tak stejne jako Hlavni. Na Hlavni prece zadnych 11 kamionu ani 300 000 vozidel nemate. Na Pocernicke naopak maji v primem vyhledu teplarnu a spalovnu (ty asi nejspis take hodi nejake emise, nemyslite?). V obou pripadech se jedna o podobne dlouhe hlavni (sberne) komunikace, ktere vedou z poloviny vilovou zastavbou a z poloviny sidlistem. Obe jsou momentalne dvouproude s hustym parkovanim po obou stranach, prip. uprostred, po obou jezdi srovnatelne mnozstvi autobusu MHD. Obe konci jakymsi teckem a z neho jedna vetev vede na sousedni uzemi Prahy. A ted co se stane, kdyz tu jednu vetev zjednosmernite? Podle me je to az moc porovnatelne a ta absurdita toho vseho je to, co tady vubec, ale vubec nechcete slyset.

  Komentář ze dne: 23.01.2013 00:06:33     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další 2 zásahy záchranářů na Spořilově!
  Myslím, že na Počernické je celkem klid a na Hlavní také. Spalovna žádné škodliviny nevypouští, mají tam na to filtry. Je něco jiného, když spalujete odpad doma v kamnech a něco jiného, když to dělají odborníci.

  Komentář ze dne: 23.01.2013 09:30:49     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další 2 zásahy záchranářů na Spořilově!
  No prave, ze za normalnich okolnosti je na obou klid. Ale kdyz se ucpe Cernokostelecka, coz vzhledem k tomu, ze je na ni ted prakticky taky pouze jeden prujezdny pruh v kazdem smeru, neni zadny velky problem, tak pak to jezdi Pocernickou. Na jejim konci se to bud Drevcickou vraci zpatky na Cernokosteleckou, nebo to odjizdi vpravo na P-9. Vse tesne prilehlou zastavbou, s parkovanim, s obchody, s autobusy MHD, co jezdi obsazene a neustale zastavuji a zase se rozjizdeji. Do toho jeste teplarna a spalovna a tedy kumulace (filtry nikdy nezachyti 100%). Analogie s Hlavni ciste nahodna? Presto zde ale nikdo zadne ulice nezavira a ani to nenavrhuje...

  Komentář ze dne: 23.01.2013 09:50:53     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další 2 zásahy záchranářů na Spořilově!
  Bydlím nějakých 100 metrů od Hlavní a pracuju na Počernické. Takže mám takřka denní srovnání. Provoz je nesrovnatelný, Počernická je ve srovnání s Hlavní klidná a tichá ulice. Navíc bez Spořilovské v sousedství!

  Komentář ze dne: 23.01.2013 11:54:02     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další 2 zásahy záchranářů na Spořilově!
  Hlavní na mostě: 7500 aut/24h - údaje v úseku v sídlišti tam nejsou, ale dá se předpokládat, že to bude méně, protože část z toho zahne ještě do Senohrabské.
  Počernická na sídlišti: 6000 aut/24h.
  Skutečně je to tak neporovnatelné?
  -----
  Zdroj: http://www.tsk-praha.cz/wps/portal/dopra va/web/pro-odborniky/intenzity-dopravy/% 21ut/p/b0/04_Sj9CPykssy0xPLMnMz0vMAfGjzO JNnAOcLZ0MHQ0sQlyMDDwdQ43MXJ29jA1MDfULsh 0VAbZ60jw%21/

  Komentář ze dne: 23.01.2013 12:10:16     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další 2 zásahy záchranářů na Spořilo
  Hlavní na křížení se Senohrabskou má v roce 2011 podle TSK asi 15 000 aut a nyní 2013 - 1500 autobusů. Jen při kolonách z JS ale projede Hlavní za 3 hodiny téměř 10 000 aut. Tato auta i autobusy zastavují opakovaně, nejedou plynule, a to je nejhorší!
  Každé dopoledne k tomu stály ve Spořilovské kolony kamionů. Nedá se ani spočítat jak extrémní je to zátěž pro Spořilov, stačí, že tu lidé umírají už i na ulici, to je dostatečně varující!

  Komentář ze dne: 23.01.2013 13:59:51     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další 2 zásahy záchranářů na Spo
  Aha, tak vy to počítáte v obou směrech, já to uváděl v jednom směru, nicméně i když vezmeme v úvahu oba směry, tak je to stále 15 000 aut/24h na Hlavní vs. 12 500 aut/24h na Počernické, čili ten rozdíl, proč jedni mohou dělat to, co jiní ne, jste tím moc nevysvětlil. A k těm 10000 aut za tři hodiny: Předpokládám, že v těch nárazech (kolony na JS) se jedná prakticky o jediný směr, a to z centra ven (směr Záběhlice). Potom počítejte se mnou: 10 000 aut za 3 h v jednom směru, to je 56 aut za minutu. Je to technicky vůbec možné? Já myslím, že rozhodně ne a že tím pádem tady něco nehraje (minimálně ta čísla)!

  Komentář ze dne: 23.01.2013 13:59:59     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další 2 zásahy záchranářů na Spo
  Aha, tak vy to počítáte v obou směrech, já to uváděl v jednom směru, nicméně i když vezmeme v úvahu oba směry, tak je to stále 15 000 aut/24h na Hlavní vs. 12 500 aut/24h na Počernické, čili ten rozdíl, proč jedni mohou dělat to, co jiní ne, jste tím moc nevysvětlil. A k těm 10000 aut za tři hodiny: Předpokládám, že v těch nárazech (kolony na JS) se jedná prakticky o jediný směr, a to z centra ven (směr Záběhlice). Potom počítejte se mnou: 10 000 aut za 3 h v jednom směru, to je 56 aut za minutu. Je to technicky vůbec možné? Já myslím, že rozhodně ne a že tím pádem tady něco nehraje (minimálně ta čísla)!

  Komentář ze dne: 23.01.2013 14:09:46     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další 2 zásahy záchranářů na
  Jinak samozřejmě souhlas s tím, že při těch ucpávkách JS situace na Hlavní nebyla ideální, ale je třeba řešit příčinu (kamiony na Spořilovské), nikoli slepě obhajovat to, že jste si auta z Hlavní vyhnali k sousedům. Psaní nějakých dopisů ve smyslu napadání zastupitelů sousedních částí opravdu nic nevyřeší.

  Komentář ze dne: 23.01.2013 14:31:20     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další 2 zásahy záchranářů na
  Jinak stačí mrknout na reportáž tv a počítat ten nepřetržitý proud v obou směrech.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 11:10:14     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: pokračování  Půl milionu mrtvých Evropanů

  Od roku 2006 zatím nikdy horní hranice neklesla pod 12 tisíc lidí. Modely vypočítaly nejvíce usmrcených kvůli vysokému podílu prachových částic menších než 2,5 mikrometru v roce 2010, a to více než 24 tisíc lidí. Nejméně to bylo v roce 2008: až 12 465.

  Kvůli znečištěnému ovzduší prachem menším než 10 mikrometru, respektive menším než 2,5 mikrometru se podle dřívějších bruselských studií v Evropě zkracuje očekávaná délka života v průměru o 8,6 měsíce.

  Vysoká koncentrace jemného prachu v evropských městech má vliv i na předčasná úmrtí v počtu kolem 500 tisíc obyvatel ročně.

  Kratší život na Ostravsku

  Ve znečištěných oblastech Ostravska, kde jsou pravidelně a dlouhodobě překračovány imisní limity v ovzduší, umírají lidé podle aktuálních vědeckých poznatků dříve, než je to obvyklé v České republice. Rozdíl je dokonce i mezi "špinavými" a "čistšími" regiony Moravskoslezského kraje.

  "Muži mají střední délku života v posledních pěti letech ve 'znečištěné' oblasti přibližně o 17, v 'čistší' oblasti o 13 měsíců kratší než v České republice," uvádí se v nedávné studii, na níž se podílelo šest expertů z Ústavu experimentální medicíny a Zdravotního ústavu v Ústí nad Labem.


  Autor: bar

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/znecisteni-vzduch u-zabiji-tisice-lidi-dxy-/domaci.aspx?c= A121225_144802_domaci_brm


  Komentář ze dne: 22.01.2013 11:38:26     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: pokračování
  Nejhorší nepřítel lidí je neinformovanost, nízké IQ a absence selského rozumu. Budou stále kvákat, že si chtějí vozit zadky v autech, ale že při tom prostě zničí životy jiných lidí už ty jejich slepičí mozečky nepochopí. :-((
  Přitom je to amorální a nelidské.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 12:45:25     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: pokračování
  Ano, ale bohužel s tímto musí začít každý u sám sebe. Budete první? Už nikdy nepojedete autem ani autobusem MHD? Ani si už nikdy nekoupíte v obchodě žádné zboží, které tam dovezl ten zlý kamion, který když ne na Spořilově, tak zcela jistě škodil zase někde jinde? Takovéto řeči prostě nikam nevedou, s tím můžete operovat tak někde na Aljašce, ale ne ve Střední Evropě. Neříkám, že je to správný směr, ale tak to prostě je. Aby došlo na vaše slova, tak to by se s planetou muselo stát něco zásadního (např. nějaká srážka s kometou) a lidi by se museli nedobrovolně vrátit o několik staletí zpátky. Jinak věřte, že s tím mnoho neuděláte, to už spíš nějaká ta globální ropná krize, která pomalu začíná dostávat reálnou podobu.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 13:07:12     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: pokračování
  Auto v Praze používám zcela vyjímečně. Jezdím ekologicky, když to jde tak metrem nebo tramvají, propaguji ekologickou dopravu a ekologická opatření. Tam kde je doprava extrémní se musí omezit, jsou vyšší principy jako je právě zdraví. Ale to je právě o té inteligenci. Konzumní způsob života nakonec dostane všechny.
  Samozřejmě chápu podnikatele, kteří auto potřebují. Většina kamionů je zbytečných, jen ničí silnice, životní prostředí, zdraví a nic nedovážjí, jen projíždějí. Ztráty jsou 60 mld. ročně.
  Jen nehody v Praze nás stojí přes 1 miliardu ročně, na území ČR 50 mld ročně.
  Je třeba vidět také odvrácenou stranu měsíce.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 18:17:37     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: pokračování
  Jsi hrdina!
  Nehody tebe osobně nic nestojí, ale MHD stojí každého Pražana 8 tisíc Kč!
  Také je třeba říci, že na dopravní infrastrukturu jde jen 10 % z vybraných spotřebních daní na pohonné hmoty. Zde hledej příčinu problému, proto není na výkup pozemků! Těch 90 procent jde na darmožrouty, kteří nás potom zásobují smyšlenými výzkumy!!!

  Komentář ze dne: 22.01.2013 12:22:25     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Naše zdraví kontra paragrafy
  http://www.ceskatelevize.cz/porady/10118 379000-udalosti-v-regionech-praha/213411 000140121-udalosti-v-regionech/video/240 794

  Jak vidíte tak ani naši nemocní a mrtví nezastaví úředníky magistrátu, aby udělali naprostou hovadinu. V tom videu je navíc evidentní naprostá nekompetentnost lidí, kteří se o to zaloužili. :-((

  Komentář ze dne: 22.01.2013 14:55:38     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: zastřešení Spořilovské rozhodnuto?

  Komentář ze dne: 22.01.2013 14:55:42     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Nehoda Spořilov
  Od 22.1.2013 12:30 do 15:35; v ulici Hlavní v obci Praha; DN na ulici Hlvaní sve směru na Jížní spojku od Spořilovské; nehoda nákladního vozidla; DN 1x nákladní vozidlo a 1x osobní vozidlo, bez zranění.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 18:30:30     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Rizika mobilů
  IARC CLASSIFIES RADIOFREQUENCY ELECTROMAGNETIC FIELDS AS
  POSSIBLY CARCINOGENIC TO HUMANS
  Lyon, France, May 31, 2011 ‐‐ The WHO/International Agency for Research on Cancer (IARC) has classified radiofrequency electromagnetic fields as possibly carcinogenic to humans (Group 2B), based on an increased risk for glioma, a malignant type of brain cancer1, associated with wireless phone use.
  Background

  Komentář ze dne: 22.01.2013 18:35:31     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: WHO NEBRAT VÁŽNĚ!
  To jen dokresluje, jak vypadají výzkumy ve WHO! Je to opět nesmysl. Já bych se opřel raději o výsledky práce amerických vědců, kteří jasně a objektivně dokázali, že hluk způsobuje mnoho zdravotních problémů, mimo jiné vysoký tlak! Je to známo již 40 let!!!

  Komentář ze dne: 22.01.2013 18:47:58     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: WHO NEBRAT VÁŽNĚ!
  Jasně a také prokázali že snížení prachových částic na určitou koncentraci vede k prodloužení života. Takže každé opatření na Spořilově je důležité!!!

  Komentář ze dne: 22.01.2013 18:57:16     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Jarda (@)
  Titulek: Re: Re: WHO NEBRAT VÁŽNĚ!
  Kolik ulic by bylo treba zavrit, aby to vyrovnalo snizeni provozu kamionu alespon o 5%? Tolik ulic na sporilove ani neni ;-) Takze se prosim prestante venovat bagatelnostem a podporte nas s odvadenim KAMIONU!

  Komentář ze dne: 22.01.2013 19:01:11     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: WHO NEBRAT VÁŽNĚ!
  Osobně si myslím, že jde hlavně o to, aby tu nejezdilo to co nemusí! :-)) I kdyby to bylo jen 10% tak to chci!

  Komentář ze dne: 22.01.2013 19:07:35     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Jarda (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: WHO NEBRAT VÁŽNĚ!
  pripadate mi jako clovek, ktery sfoukava sirku, a pritom mu za zady plapola barak 8-|

  Komentář ze dne: 22.01.2013 19:11:11     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: WHO NEBRAT VÁŽNĚ!
  Tak stačí zvýšení o pár mikrogramů prachu a hned se zvýší úmrtnost!

  Komentář ze dne: 22.01.2013 19:16:03     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WHO NEBRAT VÁŽNĚ!
  A se zvýšením PM z dopravy stoupá v Praze hned počet hospitalizací pro srdečně-cévní nemoci (infarkt, mrtvice) a dýchací problémy. Ve světě už prokázali zvýšenou úmrtnost. Kdoví jaké přesně snížení stačí aby zemřelo nebo bylo hospitalizováno méně lidí???

  Komentář ze dne: 22.01.2013 19:20:01     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WHO NEBRAT VÁŽNĚ!
  Má obrovský vliv, protože zátěž prachem a jedy poklesne v tom nejhorším místě u obchoďáku. A vo to go! Každé, i malé snížení dopravy je tady přínosem! Stovky autobusů pojedou plynuleji, auta nebudou mnohokrát zastavovat. To je jakoby tu zmizelo v konečném důsledku třeba 50 000 aut. :-))

  Komentář ze dne: 22.01.2013 19:33:18     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Jarda (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WHO NEBRAT VÁŽNĚ!
  Ach jo, myslete prosim. Autobusy jedou z kopce a navic maji zastavky, takze tech se to dotkne i v nejlepsim pripade jenom minimalne. S velkym optimizmem by bylo mozne zaznamenat nejake zmeny u 138, jinak je efekt 0. Takze nejvic to stejne bude prudit ridice ze sporilova a zabehlic, kteri tak nejak z logiky veci maji nejmensi moznost jednosmerku objet.
  Bohuzel namisto intenzivniho tlaku na odvedeni kamionu se snaha drobi na takovehle marginalie. A magistrat si mne ruce.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 19:44:16     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WHO NEBRAT VÁŽNĚ!
  Vy to tu neznáte co? Stovky autobusů tu jedou denně po rovině mezi parkujícími auty, která stále vyjíždějí a zajíždějí a ještě je tu přechod pro chodce. Ale to je stále dokola, už končím. Naše zdraví je nad zadky v autě a každé zlepšení je v této nejhorší části Prahy důležité. Inteligentní lidé to chápou.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 19:49:11     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Jarda (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WHO NEBRAT VÁŽNĚ!
  netusil jsem, ze jednosmerka je namirena proti zakaznikum Centrumu 8-0

  Komentář ze dne: 22.01.2013 19:52:30     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WHO NEBRAT VÁŽNĚ!
  Naopak ochraňuje jejich zdraví i zdraví nakupujících z celého Spořilova.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 20:00:27     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WHO NEBRAT VÁŽNĚ!
  a kolik by jich zbylo, kdybyste jim zakazal jezdit k obchodu autem? ;-) Holt nezijeme v 19, stoleti, auto je dnes bezna spotrebni vec, stejne jako televize nebo mobil :-P

  Komentář ze dne: 22.01.2013 20:06:29     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WHO NEBRAT VÁŽNĚ!
  Já nezakazuji. Radnice P4 nabídla Policii několik variant a ta schválila tuto jedinou.
  Máte na výběr, že kamiony budou možná odvedeny do 2 let, ale možná nikdy a nebo se můžete zbavit aspoň osobních aut okamžitě? Lepší vrabec v hrsti než holub na střeše!

  Komentář ze dne: 22.01.2013 20:23:43     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Jarda (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WHO NEBRAT VÁŽNĚ!
  kamionu se lze zbavit prakticky okamzite - staci je vratit na Jizni spojku, alespon do dohotoveni Kacerova. Jenze to chce soustredeny tlak a nenechat odpovedne uredniky uhybat nesmyslnymi a neucinnymi opatrenimi typu padesatka na Sporilovske nebo prave ta zbytecna jednosmerka

  Komentář ze dne: 22.01.2013 20:42:10     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WHO NEBRAT VÁŽNĚ!
  Jediná možnost je trestní oznámení. Proč ho SOS nepodalo?
  Souhlasím, že stromky nepomohly, jednosměrka pomohla jen těm na Hlavní, ale padesátka trochu pomohla a měla by zůstat!!! Nikomu soudnému tam nevadí, kamionům je to úplně jedno a řidiči osobních vozů také vědí, že ve městě nejvíc zdržují semafory!

  Komentář ze dne: 22.01.2013 21:55:59     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WHO NEBRAT VÁŽNĚ
  Proč ho nepodal Spořilovák? Nechápu.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 22:17:54     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WHO NEBRAT V
  Máš číst diskusi.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 22:34:45     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WHO NEBR
  Zase se za mne někdo vydává, tubus a zastřešení bude!

  Komentář ze dne: 22.01.2013 20:12:45     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WHO NEBRAT VÁŽNĚ!
  ti co projíždějí na P10 v kolonách jen tranzitují, nic nenakupují....

  Komentář ze dne: 22.01.2013 20:41:44     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Jarda (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WHO NEBRAT VÁŽNĚ!
  Porad to nechapete. Ti co jedou na P10, v pohode se Sporilovu vyhnou. Ale kam se mame vyhnout my, mistni?

  Komentář ze dne: 22.01.2013 20:43:04     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WHO NEBRAT VÁŽNĚ!
  Co to znamená místní?

  Komentář ze dne: 22.01.2013 20:53:42     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Jarda (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WHO NEBRAT VÁŽNĚ
  Sporilov, Zabehlice. Bohuzel z obou stran.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 20:55:40     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WHO NEBRAT VÁŽNĚ!
  pokud auta parkuji, nejde o tranzit ;-)

  Komentář ze dne: 22.01.2013 22:17:15     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Pro "Vencu Spořilováka"
  Konkretne je to 1500 busu denne, ktere nam tu zastavi a znovu se rozjedou nejen na stanicich, ale znovu i na svetlech (skutecne k tomu smradu i HODNE hluci!) Je to kazdou minutu vice nez 1 autobus, coz je ale prumer. Co se tu tedy deje ve spicce je na povazenou. Mame tu 1500 autobusu, tranzitni osobni auta a 11 000 kamionu. Kamiony musi trvale pryc, jinak se tu vazne udusime! Je treba se jich zbavit rozlozenim na dalsi mozne trasy trvale, jinak tu budou skodit dal stejne jako tranzit souvisejici s jimi ucpavanou JS. Sporilov se stal dopravnim uzlem snad celeho sveta. Sporilovaku, to je opravdu extremni bordel - a toho dusiku k tomu!!!

  Komentář ze dne: 22.01.2013 22:25:20     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: Re: Re: Pro "Vencu Spořilováka"
  Vám v noci jezdí každou minutu autobus? To snad ne!
  Autobus je také lehčí než kamion - ten váží přes 40 tun,zatímco autobus jen kolem 10 tun!

  Komentář ze dne: 22.01.2013 22:34:19     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Pro "Vencu Spořilováka"
  Od 4 od rana do 24h Sporilovem projede 1500 autobusu, prostym delenim prijdes na to, kolik je tedy prumer za minutu. Podivej se na jizdni rady, ty chytroline, co se tu napr. deje kolem 18. hod. A vsechny busy echt hluci, sakra smrdi a klickujou za doprovodu zvuku a smradu motoru kamionu mezi sporilovskym tranzitem osobaku. A uz radsi mlc.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 23:42:07     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Pro "Vencu Spořilováka"
  A na Spořilovské jezdí kamiony bez přestávky a rozhodně víc než 1 za minutu!

  Komentář ze dne: 22.01.2013 22:38:18     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Pro "Vencu Spořilováka"
  Pro neznalé 20t plně obsazený, jak je u nás běžné......

  Komentář ze dne: 22.01.2013 23:48:29     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: OPĚT LŽI!!!
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Karosa_B_73 2
  Tento autobus váží bez lidí 10 tun. Neříkejte mi, že tam autobusy jezdí pořád plně obsazené.
  Autobus s 30 lidmi, což je asi tak běžné obsazení, váží tedy 13 tun.
  A laskavě přestaňte s těmi urážkami, už tím odrazujete lidi od diskuse!!!

  Komentář ze dne: 22.01.2013 22:40:29     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - starospořilovák (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Pro "Vencu Spořilováka"
  Plácám, plácám nesmysly viď Spořilováku.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 23:49:51     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: SDĚLTE MI, KDE LŽU!!!
  V čem? Můžete mi to laskavě sdělit? V čem zde lž? Zatím jsme slyšeli lži pouze od SOS!!!

  Komentář ze dne: 22.01.2013 22:44:54     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - antitubus (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Pro "Vencu Spořilováka"
  To jsou věci, co se od toho člověka Spořilováka ještě dozvíme, takový pouťový řečník je na Spořilově nevyužitý, je třeba jej povýšit.

  Komentář ze dne: 22.01.2013 23:51:49     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Spořilovák (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Pro "Vencu Spořilováka"
  Ode mě se obyvatelé Spořilova dozvídají pravdu. Že je to některým, zejména obyvatelům Hlavní, nepříjemné, je zcela zřejmé!!! RNDr. Jana Růžičková, CSc. už na mé otázky ani neodpovídá!!!

  Komentář ze dne: 23.01.2013 03:38:57     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Pro "Vencu Spořilováka"
  Hele, ty naopak absolutní ignorante pravdy, můžeš už konečně pochopit, že na Spořilově jde o JEDEN kumulovaný problém??? Že se tu totiž dusíme a jsme ohrožováni (několikanásobně překračujícimi limity) hlukem?????? TO JE TEN PROBLÉM!!!!! A teď: můžeš pochopit, proč tu nastal tento JEDEN kumulovaný problém???? Je tu těch aut, autobusů a kamionů nějak najednou moc, víš? Protože tu nebydlíš, tak to vědět nemůžeš. Máme tu totiž Spořilovskou, kam byly svedeny všechny kamiony z okolních komunikací (navíc k těm, co už jsme tu měli), máme tu diky jimi ucpané Jižní spojce tranzit dalších několika tisíc automobilů centrem Spořilova, a navíc se tu vyskytuje každý den 1500 autobusů. To všechno nám tu dohromady smrdí a hlučí (ještě ve vyšší míře kvůli tomu, že provoz rozhodně není plynulý, každý musí několikrát zastavit a znovu se rozjet, protože ani jedna z komunikací Spořilova takovému náporu není uzpůsobena). Toto tvoří ten JEDEN problém, a je to tu teď už neúnosné, víš? Jediné řešení je s kamiony do pryč, pak se všeobecně uleví. A zase jen pro tebe, ty ignorante pravdy: uleví se nejenom těm na Hlavní, o kterou se tak rád otíráš, ale celému Spořilovu………… a určitě i Praze 10 a dalším, protože to smrdí a hlučí VŠEM, a žádný tubus nad Spořilovskou tomu nezabrání. Doporučuji dále trollujícího „spořilováka“ ignorovat, přestane ho to bavit.

  Komentář ze dne: 23.01.2013 07:50:21     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Pro "Vencu Spořilováka"
  Nestojíš jí za to, to jsi ještě domýšlivý radile( Spořilováku a Venco Spořilováku) nepochopil? To i můj pes chápe rychleji! Nech si svoji pravdu pro sousedky a nás tu raději neinformuj! Nedělal jsi v Rudém právu redaktora? Rukopis dezorientací a přesvědčování lidí je stejný!

  Komentář ze dne: 23.01.2013 14:59:31     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Jarda (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro "Vencu Spořilováka"
  Obavam se, ze Sporilovaka nepresvedcite. Odborne se tomu rika Dunning-Krugeruv efekt ;-)

  Komentář ze dne: 23.01.2013 15:20:28     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro "Vencu Spořilováka"
  Dunning-Krugerův efekt je typ mentální zkratky. Říká, že míra odbornosti v daném oboru má vliv na schopnost hodnocení sebe i druhých. Lidé s nízkými schopnostmi či kompetencemi v dané oblasti dosahují nízkého výkonu, avšak mají naopak tendenci výrazně přeceňovat dosažený výsledek při srovnávání s ostatními. Naopak lidé s vysokou odborností své dosažené výsledky mírně podceňují. V prvním případě jde o přecenění vlastních sil, ve druhém případě o přecenění sil ostatních.[1]

  Jedná se o velmi nový jev zkoumaný sociální psychologií — objevili jej David Dunning a Justin Kruger až v roce 1999. Zjistili, že lidé s podprůměrnými kompetencemi svůj výkon výrazně přeceňují, naopak lidé s nadprůměrnými schopnostmi výkon mírně podcení. Pokud dostanou zkoumané osoby k dispozici výsledky ostatních a mají znovu ohodnotit svůj dosažený výkon, podprůměrní se nezmění. Nadprůměrní naopak svůj odhad upraví tak, že je výrazně bližší skutečnosti.

  Vysvětlení zní, že lidé s nízkými schopnostmi a kompetencemi mají o svých schopnostech nadnesené mínění, které je rezistentní změně i při přímé konfrontaci s populačním průměrem. Nadprůměrní lidé jsou sice schopni adekvátněji odhadnout své výsledky, přeceňují však všechny ostatní. Po konfrontaci s průměrnými výsledky se výrazně přiblíží v odhadu skutečnému výsledku - poupraví (sníží) hodnocení ostatních a jejich vlastní výkon tak v jejich očích vzroste.

  Efekt se různí v závislosti na kultuře (například Asiaté mají obecnou tendenci více podceňovat své vlastní výsledky), v principu však funguje ve všech zkoumaných kulturách.[2]


  Komentář ze dne: 23.01.2013 15:45:10     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Pro "Vencu Spořilováka"
  JJ, mohl by teba sedet uvnitr tubusu a delat interniho reditele. Samozrejme v ramci ochrany zdravi se sluchatky na usich, aby se mu neposkodil sluch, to je totiz podle nej jedine nebezpeci, ktere by ho mohlo ohrozit.

  Komentář ze dne: 23.01.2013 16:04:15     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Pro "Vencu Spořilováka"
  to by nepřežil, za chvíli by ho kleplo :-((

  Komentář ze dne: 23.01.2013 16:18:18     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pro "Vencu Spořilováka"
  To by tady zase nikdo neprudil........ Ale i posmrtný život by určitě věnoval strašení.


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8558802
  Červenec89364
  Dnes1404

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 145 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE