![]() |
|
Rubriky
Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme.
Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.
Kam na Spořilově?
Kam s ním na Spořilově
Spořilovský kalendář
|
Komentáře
ke článku: Nebezpečné větve stromů na Hamráku
ze dne 21.04.2005, autor článku: Marek Mahdal
Komentář ze dne: 26.04.2005 08:38:06
Autor: stromovous (@) Titulek: Re: Jsme novináři-amatéři
Ano, život je i o drbání, ale já jsem toho názoru, že drbat se má v hospodě, nikoli v novinách.
Drb je třeba to, že vaše žena má poměr se vašim sousedem. Je to téma pro SN? Pakliže ano, najdu si jiný zdroj informací. Není důležité, zda SN noviny dělají amatéři, ale zda mají či nemají amatérskou úroveň. A já se obávám, že do ní sklouzávají. A protože to SN nepřeju, snažím se na to poukazovat. Jednou ze zásadních chyb - dle mého soudu je - že se redaktoři SN běžně zapojují do čtenářských diskusí pod články. A že v nich sklouzávají k lacinému napadání ostatních diskutujících. Že píšou hodnocení na sebe sami "nezpychli jsme". Redakce noviny tvoří, má 100% volnost při výběru článků a jejich formulacích. Tam se má vyjadřovat. Nikoli se stavět do role čtenářů a polemizovat s nimi. Všimněte si jak to chodí v jiných novinách. Tam také uveřejňuji ohlasy čtenářů, ale nekomentují je, resp. jen uvádějí na pravou míru ev. faktické chyby. Má první reakce - i všechny následující - jsou v prvé řadě o novinářském přístupu. Až následně o stromech. V prvé řadě mě vadil tón původního článku, snaha po senzačnosti, absence odborného komentáře apod. V tuto chváli mohu nabídnout jednu pomoc -vyzvat k založení redakční rady -bude-li majitel SN chtít. Ta by byla složena z lidí, kteří SN fandí, ale mají od každodenní jejich tvorby odstup, mají zkušenosti z médií a mohou tedy přinést potřebnou reflexi. Jak opakovaně všude zdůrazňuji, fandím SN a jeho redaktorům. Reakce na komentář |
Spořilovské aktuality
24.11.2025: Napadl první sníh!
Dnes na Spořilově napadly první tři centimetry sněhu.
Starší aktuality Čtenáři od 31.5.2004
Spořilovská kliknutí
Spořilováci na webu
Nyní si čte web : 246 uživ. |
(c) Spořilovské noviny 2004 - 2019
Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
CENÍK INZERCE