Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám! Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
  • Vzpominm si:
    "na nalet na Prahu v unoru 45, pak jakbyl na namesti zrizen tabor pro Sudetaky, ale natohle nejak ne, . . . " (Velikonoce 1947, Bílá sobota, průvod na Roztylském náměstí)
  • gratulace za vytrvalost!:
    "Dvacet let je neuvěřitelná doba, hlavně mi to připomnělo, jak stárneme... Ačkoli již dlouho neSpořil . . . " (800 000 čtenářů, 2700 článků, 1200 fotografií a uplynulých 20 let)
  • srpen 68 na sídlišti Spořilov pokr:
    "pokračování Za silnicí už byl nový Spořilov, lemoval ji činžák končící něčím jako kotelnou šedomodr . . . " (Srpen 1968 na Spořilově)
  • srpen 68 na sídlišti Spořilov:
    "Mí rodiče bydleli v bé dvojce od roku 1964. Když přijeli Rusové, bylo mi tři a půl. Jako jedináček z . . . " (Srpen 1968 na Spořilově)
  • Farmářské trhy - aktuální informace:
    "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
  • Farmářské trhy:
    "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
  • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
    "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
  • Neni to zadna 1. trida.:
    "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
  • Tusim,:
    "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
  • Re: no nevim...:
    "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)



  • Spořilovský kalendář
    <<  Květen  >>
    PoÚtStČtSoNe
       1 2 3 4
    5 6 7 8 9 10 11
    12 13 14 15 16 17 18
    19 20 21 22 23 24 25
    26 27 28 29 30 31  

    Komentáře

    ke článku: Sbohem příteli, milý bratře (poděkování a vzpomínka)
    ze dne 05.01.2013, autor článku: Vladimír Prchlík

    Komentář ze dne: 05.01.2013 23:25:18     Reagovat
    Autor: neregistrovaný - (@)
    Titulek:
    Ten patos a "bratrování" je se už opravdu nedá číst ani v těch nadpisech...

    Komentář ze dne: 09.01.2013 21:34:34     Reagovat
    Autor: neregistrovaný - Honza V (@)
    Titulek: Re:
    hele a já si myslím, že to je naopak úplně v pohodě.

    Sokolové si mezi sebou takhle říkají; až ty budeš psát nekrolog, oslovuj svého kamaráda třeba "čau pyčo". Pana Prchlíka osobně neznám, neznal jsem ani p. Kopala, ale takovýhle příspěvek si vždycky rád přečtu.

    Je to totiž v několika větách shrnutí životní dráhy člověka, který žil a pracoval nenápadně, nebyly ho plné noviny a televize, ale na rozdíl od některých těch mediálně profláknutých po něm zůstal kus práce, o němž bychom se jinak nedozvěděli. Tak mi to nějak přivádí obraz světa zpátky do normality.

    A jestli p. Prchlík ztratil dlouholetého kamaráda, zkousnu i trochu toho patosu.

    Komentář ze dne: 10.01.2013 14:14:52     Reagovat
    Autor: neregistrovaný - (@)
    Titulek: Re: Re:
    Musím s vámi souhlasit, také ani jednoho z pánů neznám, ale zesměšňující komentář se mě ani trochu nelíbil.

    Komentář ze dne: 10.01.2013 15:13:13     Reagovat
    Autor: neregistrovaný - (@)
    Titulek: Re: Re: Re:
    To není zesměšňující. Je to kritika nemístného stylu projevování pana Prchlíka, který právě proto není důstojným připomenutím památky takového člověka!
    Čtvrtina nekrologu je navíc přihříváním "zborovské polívčičky", což mi přijde opravdu nedůstojné.
    Mrzí mne, že to řešíme zrovna pod tímto článkem, ale někam to je třeba napsat, nelíbí se mi, jak to "prchlíkovství" ulpívá na něčí památce...

    Komentář ze dne: 10.01.2013 16:03:31     Reagovat
    Autor: neregistrovaný - Tomáš Hromádka (@)
    Titulek: Re: Re: Re: Re:
    Prosím, proč se anonyme nepodepíšeš? Ať vím s kým komunikujeme... Pokud vím, pak pan Kopal pomník hrdinům podporoval stejně jako jeho znovuspostavení podporuje velké množství občanů nejen seniorského věku na Spořilově. Prosím, jste-li odpůrce, napište mi své připomínky k jeho obnovení na noviny@sporilov.info. Rád je předám členům Sboru pro obnovu pomníku. Jsou otevřeni k diskusi a rádi Vám odpoví a budou s Vámi i diskutovat, pokud se podepíšete. Já osobně doufám a jsem přesvědčen, že v letošním roce se záležitost obnovy pomníku posune pozitivním směrem. Prosím neznevažujme zde památku pana Kopala. Díky.

    Komentář ze dne: 11.01.2013 12:46:47     Reagovat
    Autor: neregistrovaný - (@)
    Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
    Ohledně pomníku tu bylo řečeno snad už vše. Nejen zde, řešilo se to na Praze 4, na veřejném slyšení ve škole, v Sigmě .... navrhovali se různé kompromisy.
    Jenže je tu - a zde nesouhlasím s panem šéfredaktorem SN - VELMI MALÁ ale totálně zabejčená skupinka zejména seniorů, která odmítá cokoli kromě 100% znovupostavení obludné neumělecké a anachronické sochy bojovníka s puškou a bodákem, na masivním vysokém kamenném podstavci v rozích osazeném dělostřeleckými granáty.
    Tato skupina ignoruje jakékoli uzavřené dohody a závěry, zve na náměstí ruské maršály a velvyslance. Snad dokonce za zvuku ruské hymny tam svojí účastí urážejí památku tam padlých a pohřbených.
    Tuto skupinku vyhnali snad už odevšad včetně spořilovského Sokola, kterým se také zaštitovala. Je smutné, že nachází zastání v redakci.
    Nechci nosit dříví do SN, kde to už bylo tolikrát (ale zjevně marně) popsáno - každý si váží všech odbojářů a bojovníků za naši svobodu včetně těch od Zborova - ale tímto pomníkem by jim byla provedena medvědí služba. A bohužel celému Spořilovu. Nevěřícně by se na to chodili koukat i Japonci, byla by to bětší rarita než orloj. Bohužel negativní.

    Komentář ze dne: 11.01.2013 14:43:02     Reagovat
    Autor: neregistrovaný - (@)
    Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
    Nezavrhoval bych tu variantu, že by se socha legionáře plížila přes ul. Hlavní směrem ke kostelu a tím zároveň plnila fci retardéru.

    Komentář ze dne: 12.01.2013 00:05:40     Reagovat
    Autor: neregistrovaný - Tomáš Hromádka (@)
    Titulek: Anonym
    Anonym pro mě není žádný názor. Takže tento názor prostě neexistuje :-))) a máme tady zastánce pomníku.

    Komentář ze dne: 12.01.2013 00:13:36     Reagovat
    Autor: neregistrovaný - (@)
    Titulek: Re: Anonym
    Tak tady jsou vlastně všichni anonymní

    Komentář ze dne: 14.01.2013 10:49:04     Reagovat
    Autor: neregistrovaný - (@)
    Titulek: bláznivý pomník
    já nejsem ten anonym z prvního příspěvku, po kterém jsi volal výše, ale jen autor toho příspěvku o bláznivém pomníku.
    Můj názor na pomník je dlouhodobě známý, neměnný a mnohokrát podepsaný.
    Bude-li nutno, zase ho všude zopakuji. Jen jsem doufal, že tato záležitost, která byla asi pětkrát oficiálně pohřbena, už nikdy nevstane z mrtvých a nebude strašit nás a naše děti ani na stránkách SN a nebejbože hlavně ne v reálu.
    Tomáš Ledvina

    Komentář ze dne: 18.01.2013 23:51:26     Reagovat
    Autor: neregistrovaný - kateřinn Lorencová (@seznam.cz)
    Titulek: Re: Re: Re:
    Ing.Prchlíka si vážím a každý má právo se s přítelem rozloučit
    tak,jak chce.Sokolové se oslovují bratře,tak o co vám jde?
    Pana Kopala jsem neznala,ale lze napsat pouze "Čest jeho památce"

    Spořilovské aktuality
    06.02.2025: Doprodej publikací
    V redakci nám zbylo ještě několik publikací. Nabízíme vám knihy Po stopách spořilovských legionářů (100 Kč), Vzpomínky na spořilovské sokolské divadlo (100 Kč), reprinty spořilovských adresářů (150 Kč). Knihy vám můžeme zaslat poštou nebo si je můžete vyzvednout osobně. Zakoupením publikací podporujete provoz Spořilovských novin. Více informací na noviny@sporilov.info.

    Starší aktuality


    Čtenáři od 31.5.2004

    Spořilovská kliknutí
    Celkem11098937
    Květen3713
    Dnes3713

    Spořilováci na webu

    Nyní si čte web : 123 uživ.


    you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

    (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
    Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
    Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
    Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
    CENÍK INZERCE