Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • sice zajimavy prispevek,:
  "mnohe mohu potvrdit, ale technicke zpracovani je cira katastrofa. ten zvukar by mel svuj vytvor pos . . . " (Poetická procházka periferií Spořilov s Tomášem Míkou)
 • bez titulku:
  "Také mne pšt let vzdělával pí.uč Bílá a je to pškná vzpomínka" (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • U Jetonickych - Eureka:
  "S bratrancem jsme chodivali o nekterych nedelich dedeckovi k Jetonickym pro pivo. Od te doby co jsem . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • diky za vzpominky:
  "Ahoj Milane, jsem byvala spoluzacka tveho bratra Misi od 1. tridy az do maturity na Pripotocni. Tak . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Pamatuji:
  "Pani doktorku Kotrlou si pamatuji, ze strediska na Sporilove. Byla jsem za sveho detstvi a mladi jej . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Karle diky.:
  "Zacal to Milan Malina, a doufam, ze budou jeste dalsi pokracovat. Na tvou maminku si vzpominam, ze . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Jak se z první mobilní smart toalety v Praze 4 může stát smrad záchod :
  "https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jak -se-z-prvni-mobilni-smart-toalety-v-praz e-4-muze-stat-smra . . . " (COVID-19 ve správním obvodu Praha 4)
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • A už je tam správnej obrazek.:
  "Divil jsem se co maji Doubravsky naproti společného s Jetonickejma. A tvuj soused mi přípoměl že js . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Prosinec  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31    

  Mohlo by vás zajímat...

  Kultura

  * Činnost klubu TGM v Záběhlicích v roce 2016

  Vydáno dne 22. 02. 2017 (452 přečtení)

  Masarykovo demokratické hnutíČinnost Klubu T.G.M. v Záběhlicích se v roce 2016 soustředila na přípravu a osobní účast svých členů na oslavách výročí prezidenta Osvoboditele Tomáše Garrigue Masaryka v Praze a v Lánech a na pietních aktech k významným vojensko-historickým událostem, dějin České republiky zejména v Praze 4, na Spořilově a na Vítkově na Staroměstským náměstí v hl.m. Praze.


  V přímé spolupráci s útvarem starosty Městské části Praha 4 jsme uspořádali tradiční Slavnostní shromáždění k uctění památky obětí Pražského povstání a hrdinů - československých legionářů v boji za svobodnou a demokratickou Československou republiku: Příprava programu, plakátů pozvánek a jejich distribuce, uspořádání shromáždění pro spořilovskou veřejnost za účasti okolo 140 osob ze Spořilova a okolí a kolem 60 žáků místních základních škol a gymnázia.
  Členové Klubu se zúčastnili pravidelně všech akcí pořádaných Předsednictvem Masarykova demokratického hnutí (MDH) u pomníku a u hrobu TGM v Praze i v Lánech (účast s praporem v sokolských stejnokrojích).
  Předseda Klubu přispíval články o díle a odkazu T.G.M. a zejména o podílu Československých legionářů a Sokolů v boji za samostatný, demokratický stát - Československo a o činnosti Klubu do novin MČ Prahy 4 TUČŇÁK, do časopisu CČSH Český zápas a do časopisu MDH ČAS a Spořilovských novin.
  Historickou knížku vzpomínek „Po stopách spořilovských legionářů“, která vyšla za podpory Předsednictva a bratra předsedy MDH obdrželi mj. všichni účastníci IX. ročníku soutěže žáků „Masaryk do škol“ na slavnostním předávání cen, pořádaném MDH dne 11.11.2016
  Činnost Klubu v roce 2017 se zaměří na přípravu a zajištění výchovně - vzdělávacích pořadů - přednášek, besed a výstav pro školní mládež i širší veřejnost se zdůrazněním významu 100. výročí bitvy u Zborova a odkazu T.G.M. pro naši současnost i budoucí generace, členové Klubu se zúčastní setkání pořádaných Předsednictvem MDH. Pokračovat bude úspěšná spolupráce s odbojovými a vlasteneckými organizacemi v Praze 4 a s úřady Městských částí Praha 4 a Praha 1. Budeme získávat nové členy MDH.

  [Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Vladimír Prchlík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6087395
  Prosinec307
  Dnes307

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 16 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE