Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • sice zajimavy prispevek,:
  "mnohe mohu potvrdit, ale technicke zpracovani je cira katastrofa. ten zvukar by mel svuj vytvor pos . . . " (Poetická procházka periferií Spořilov s Tomášem Míkou)
 • bez titulku:
  "Také mne pšt let vzdělával pí.uč Bílá a je to pškná vzpomínka" (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • U Jetonickych - Eureka:
  "S bratrancem jsme chodivali o nekterych nedelich dedeckovi k Jetonickym pro pivo. Od te doby co jsem . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • diky za vzpominky:
  "Ahoj Milane, jsem byvala spoluzacka tveho bratra Misi od 1. tridy az do maturity na Pripotocni. Tak . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Pamatuji:
  "Pani doktorku Kotrlou si pamatuji, ze strediska na Sporilove. Byla jsem za sveho detstvi a mladi jej . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Karle diky.:
  "Zacal to Milan Malina, a doufam, ze budou jeste dalsi pokracovat. Na tvou maminku si vzpominam, ze . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Jak se z první mobilní smart toalety v Praze 4 může stát smrad záchod :
  "https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jak -se-z-prvni-mobilni-smart-toalety-v-praz e-4-muze-stat-smra . . . " (COVID-19 ve správním obvodu Praha 4)
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • A už je tam správnej obrazek.:
  "Divil jsem se co maji Doubravsky naproti společného s Jetonickejma. A tvuj soused mi přípoměl že js . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Prosinec  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31    

  Mohlo by vás zajímat...

  Služby

  * Změny v digitálním multiplexu na Spořilově

  Vydáno dne 23. 12. 2012 (2237 přečtení)

  Problematice příjmu signálu digitálního pozemního vysílání DVB-T (Digital Video Broadcasting – Terrestrial) jsme se na stránkách Spořilovských novin věnovali naposledy před několika lety. Za tu dobu se situace v digitálním éteru značně změnila. K největším událostem přitom došlo v posledním roce. V současnosti můžete na Spořilově přijmout terestricky (tedy na klasickou anténu) zdarma celkem 19 televizních programů, rozdělených do 4 multiplexů.

  Co je to vlastně multiplex? Jsou to data patřící jednotlivým televizním a rozhlasovým programům a doplňkovým službám, upravená pro společné šíření prostřednictvím vysílací sítě. Jeden multiplex, vysílaný v digitální formě z pozemních vysílačů, nahrazuje jeden původní analogově vysílaný program.
  Doplňkovým službami multiplexu jsou například teletext, programovací kódy pro nahrávání VPS či EPG – elektronický přehled vysílaných pořadů. Součástí jednoho multiplexu je větší množství televizních a rozhlasových programů.

  A co tedy na Spořilově můžeme bezplatně naladit (k datu 23. 12. 2012): Multiplex 1 (tzv. veřejnoprávní): ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT 4 – Sport, Český rozhlas – Radiožurnál, Praha, Vltava, Rádio Wave, D-Dur, Leonardo, Rádio Česko.

  Multiplex 2 (provozují České Radiokomunikace): Nova, Nova Cinema, Prima family, Cool, Barrandov

  Multiplex 3 (provozuje společnost Czech Digital Group (CDG), kterou od prosince 2010 vlastní České Radiokomunikace): Prima love, Prima Zoom, Óčko, Pětka, Šlágr TV, Rádio Proglas

  Multiplex 4 (V současné době tato síť vysílá pod novým operátorem Digital Broadcasting, který ji v lednu 2012 převzal od Telefóniky Czech Republic): ČT 1 HD, Nova HD, TV Pohoda, Fanda, TV Smíchov, Inzert TV, TV Metropol.
  Pro sledování programů ČT 1 HD a Nova HD musí mít divák set-top-box, který dokáže přijímat signál v kompresním standardu MPEG-4 a je alespoň HD ready.

  Vánoční svátky si tedy můžeme zpříjemnit s touto ještě před dvaceti lety neuvěřitelnou nabídkou televizních programů – od filmových kanálů (např. Nova Cinema), přes sport (ČT 4 Sport) až po dechovku a lidové písničky (Šlágr TV).

  (připraveno ve spolupráci s internetovými Novinami Prahy 16)

  [Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Tomáš Hromádka | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6087388
  Prosinec300
  Dnes300

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 16 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE