Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Zastřešení Spořilovské: Kde to vázne?:
  "https://www.prazskypatriot.cz/zastreseni -sporilovske-kde-to-vazne-praha-4-a-magi strat-si-prehazuji . . . " (Přispějte svým názorem k revitalizaci okolí retenčních nádrží na Chodoveckém potoce)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, zdravíme z Křenecké Stodoly. Z důvodů zrušených farmářských trhů jsme hledali jinou mo . . . " (Termín zahájení farmářských trhů je zatím nejistý)
 • Olga a Jiří:
  "Také já vděčně vzpomínám na Olgu a Jiřího. Olga, mj. režisérka krátkého filmu, zůstala režisérkou i . . . " (Spořilov byl po léta mým dalším domovem, po kterém se mi dnes občas stýská)
 • sice zajimavy prispevek,:
  "mnohe mohu potvrdit, ale technicke zpracovani je cira katastrofa. ten zvukar by mel svuj vytvor pos . . . " (Poetická procházka periferií Spořilov s Tomášem Míkou)
 • bez titulku:
  "Také mne pšt let vzdělával pí.uč Bílá a je to pškná vzpomínka" (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • U Jetonickych - Eureka:
  "S bratrancem jsme chodivali o nekterych nedelich dedeckovi k Jetonickym pro pivo. Od te doby co jsem . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • diky za vzpominky:
  "Ahoj Milane, jsem byvala spoluzacka tveho bratra Misi od 1. tridy az do maturity na Pripotocni. Tak . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Pamatuji:
  "Pani doktorku Kotrlou si pamatuji, ze strediska na Sporilove. Byla jsem za sveho detstvi a mladi jej . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Karle diky.:
  "Zacal to Milan Malina, a doufam, ze budou jeste dalsi pokracovat. Na tvou maminku si vzpominam, ze . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Jak se z první mobilní smart toalety v Praze 4 může stát smrad záchod :
  "https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jak -se-z-prvni-mobilni-smart-toalety-v-praz e-4-muze-stat-smra . . . " (COVID-19 ve správním obvodu Praha 4) • Spořilovský kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30   

  Mohlo by vás zajímat...

  Z redakce

  * Vítězem "tlučhořácké ankety" je pan Ivo Harvánek

  Vydáno dne 25. 02. 2006 (1485 přečtení)

  86V prosinci loňského roku přinesly Spořilovské noviny článek o nekonečném rozhlasovém seriálu "o některých druhých z nás - Rodinka, aneb byli jsme a budem" (včetně seznamu všech dílů). Součástí příspěvku byla i jedna záludná "anketní" otázka...čtěte dále...

  Tehdy jsme se ptali na Spořilov. Pouze v jednom jediném díle totiž padla zmínka o této naší pražské čtvrti. Otázka logicky zněla: "Ve kterém díle se tak stalo ?" Byli jsme si vědomi, že se jedná o velmi záludnou a těžkou otázku, občasným posluchačem téměř neuhodnutelnou. Tomu nahrává i skutečnost, že má seriál ohromnou stopáž - dnes již přes 730 dílů a každý z nich trvá průměrně 15 minut.

  Přesto, 20.února 2006, tedy pouhé necelé dva měsíce od vyhlášení této otázky nám přišla do redakce správná odpověď:

  Božena Tlučhořová pronese slova "...bydlí na Spořilově v těch vilkách"... Ty zazní v díle číslo 175 - Ektoplazma, který je k poslechu ZDE.

  Mluví přitom o vědeckém pracovníkovi Oskaru Krejcarovi, do jehož domu bude docházet dvakrát týdně na úklid... Tak zní správná odpověď.

  Překvapilo nás, že vítězem, který nám tuto správou odpověď zaslal, není nikdo ze Spořilova, ale pan Ivo Harvánek z 300 km vzdáleného moravského Uničova. (!) Blahopřejeme :-)

  Vítěz nám napsal:

  Dobrý den,

  občas zabrousím na Váš server Spořilovské noviny a soutěžní otázka ohledně Tlučhořů mě zaujala natolik, že jsem se rozhodl odpovědět: Božena Tlučhořová pronese slova "bydlí na Spořilově v těch vilkách" v díle 175 Ektoplazma. Mluví přitom o vědeckém pracovníkovi Oskaru Krejcarovi, do jehož domu bude docházet dvakrát týdně na úklid. Dopadne to samozřejmě špatně...

  Seriál Rodinka/Tlučhořovi je pro mě fenomén. Znám jej už od začátku devadesátých let, ale teprve internet mi dal možnost poslechnout si všechny příběhy od začátku. Už asi dva roky postupně stahuji díly z www.radio.cz a poslouchám a ke každému dílu si zapíšu anotaci.

  Vaše otázka je velmi náročná, ale vzpomněl jsem si, že v jedné ze starých epizod Božena šla do nějaké vily v nějaké pražské čtvrti uklízet. Proto jsem si rychle projel anotace, zkušebně jsem si pustil začátek onoho "spořilovského" dílu a vyšlo to.

  Jinak děkuji za existenci sporilov.info. Poskytuje zajímavé čtení nejen Spořilovským, ale i nám ze zbytku světa.

  Srdečně zdraví

  Ivo Harvánek
  Uničov

  [Akt. známka: 1,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Věrní posluchači rozhlasového seriálu Tlučhořovi


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6213212
  Duben10404
  Dnes42

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 21 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE