Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Zastřešení Spořilovské: Kde to vázne?:
  "https://www.prazskypatriot.cz/zastreseni -sporilovske-kde-to-vazne-praha-4-a-magi strat-si-prehazuji . . . " (Přispějte svým názorem k revitalizaci okolí retenčních nádrží na Chodoveckém potoce)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, zdravíme z Křenecké Stodoly. Z důvodů zrušených farmářských trhů jsme hledali jinou mo . . . " (Termín zahájení farmářských trhů je zatím nejistý)
 • Olga a Jiří:
  "Také já vděčně vzpomínám na Olgu a Jiřího. Olga, mj. režisérka krátkého filmu, zůstala režisérkou i . . . " (Spořilov byl po léta mým dalším domovem, po kterém se mi dnes občas stýská)
 • sice zajimavy prispevek,:
  "mnohe mohu potvrdit, ale technicke zpracovani je cira katastrofa. ten zvukar by mel svuj vytvor pos . . . " (Poetická procházka periferií Spořilov s Tomášem Míkou)
 • bez titulku:
  "Také mne pšt let vzdělával pí.uč Bílá a je to pškná vzpomínka" (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • U Jetonickych - Eureka:
  "S bratrancem jsme chodivali o nekterych nedelich dedeckovi k Jetonickym pro pivo. Od te doby co jsem . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • diky za vzpominky:
  "Ahoj Milane, jsem byvala spoluzacka tveho bratra Misi od 1. tridy az do maturity na Pripotocni. Tak . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Pamatuji:
  "Pani doktorku Kotrlou si pamatuji, ze strediska na Sporilove. Byla jsem za sveho detstvi a mladi jej . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Karle diky.:
  "Zacal to Milan Malina, a doufam, ze budou jeste dalsi pokracovat. Na tvou maminku si vzpominam, ze . . . " (Vzpomínky Karla Kotrlého)
 • Jak se z první mobilní smart toalety v Praze 4 může stát smrad záchod :
  "https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jak -se-z-prvni-mobilni-smart-toalety-v-praz e-4-muze-stat-smra . . . " (COVID-19 ve správním obvodu Praha 4) • Spořilovský kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30   

  Mohlo by vás zajímat...

  Zajímavosti

  * Projekt Centrum Chodov

  Vydáno dne 26. 10. 2004 (9581 přečtení)

  Půl kilometru jižně od Spořilova se začíná rýsovat jeden z největších projektů společensko-obchodních center v celé České republice nazvané „Centrum Chodov“.

  Tento projekt navazuje na dříve plánované kulturní a administrativní centrum Devětsil, které mělo být součástí závěrečné etapy výstavby sídliště Jižního Města. Centrum Chodov na tuto myšlenku společensko-obchodního centra navazuje projektem, který v České republice, po stránce svého rozsahu i komplexnosti nabídky, nemá obdoby. Projekt kombinuje obchody, služby, byty, místo pro práci, zábavu a trávení volného času.
  Zvolené území svou polohou uprostřed obytné čtvrti, která počtem obyvatel dosahuje velikosti krajského města, a současně napojením na dálnici D1 a městské ulice, vytváří předpoklady pro vybudování nového alternativního městského centra. Vzniknou zde celé nové ulice, náměstí a pasáže, které budou sloužit nejen návštěvníkům Centra Chodov.

  Projekt Centrum Chodov je umístěn na ploše o rozloze cca 145.000 m2. Dosud zcela zanedbané území je ohraničeno ulicemi U Kunratického lesa a Pod Chodovem, spojenými kruhovým objezdem, dále pak dálnicí D1 a ulicemi před objekty obchodního domu Růže, České pojišťovny a polikliniky Šustova. Celé území, kde centrum vyroste pak protíná ulice Roztylská.
  Velkou výhodou celého území je skvěle zavedený dopravní systém. Současné pěší trasy a silnice jsou součástí projektu a budou rozšířeny tak, aby byla zajištěna snadná dosažitelnost nového Centra Chodov pěšky, autem, autobusem a metrem. Obyvatelé Spořilova se do této blízké lokality dostanou pohodlně a rychle autobusem MHD č.118 (5 minut jízdy) nebo autem. Dopravní řešení projektu zahrnuje přímé napojení lokality Chodov na dálnici D1 v obou směrech. Součástí projektu je parkoviště typu Park and Ride (P+R) v blízkosti stanice metra Chodov. Výhodou je i výborná viditelnost Centra Chodov z dálnice.
  Vlastní výstavba Centra Chodov bude rozdělena do tří fází.
  První fáze projektu zahrnuje čtyřpodlažní společensko-obchodní komplex o celkové ploše 55.000 m2, který bude rozložen po obou stranách ulice Roztylské. Obě části budou propojeny mostem pro pěší. Na západní straně komplexu vznikne v nejnižším podlaží hypermarket s plochou 13.000 m2. V dalších dvou podlažích po obou stranách silnice budou prostory pro služby obchody různých velikostí, v nejvyšším podlaží, lépe řečeno na střeše vzniknou prostory pro volný čas (multikino, fitness centrum, bowling a dětský koutek). V rámci první fáze bude vybudována parkovací kapacita pro celkem 2.126 aut, z toho 756 míst bude sloužit v pracovních dnech jako záchytné parkoviště P+R. Výstavba této první fáze začla již koncem jara 2004 Dokončení a zahájení provozu první etapy projektu s rozpočtem ve výši 4 miliardy korun se plánuje na podzim roku 2005.
  Druhá fáze bezprostředně naváže na ukončení výstavby obchodně-společenského komplexu.
  V projektu je zahrnuta výstavba 50.000 m2 ploch pro služby, obchodní činnosti a byty. Spojovacím článkem mezi tímto centrem a společensko-obchodním komplexem bude nové náměstí, které se stane „srdcem“ zástavby. Náměstí bude obklopeno obchody, restauracemi a terasami v přízemí, nad nimi budou čtyři podlaží bytů a malých kanceláří.
  Výšková budova s kancelářemi na východní straně zástavby bude dominantou celého projektu. Tato sedmipatrová budova bude mít oddělený vchod a možnosti parkování. Součet ploch podlaží o velikosti 1.200 m2 bude činit cca 8.500 m2.
  Třetí fází projektu bude rozšíření maloobchodních prostor o dalších 20.000 m2 na přízemních plochách a v prvních patrech. Nad těmito prostory bude pět pater bytové výstavby a kanceláří. Tak vznikne městská ulice mezi dřívějším centrem Růže a novým Centrem Chodov.
  Součástí třetí fáze je rovněž realizace podzemního parkoviště. Po ukončení této fáze bude Centrum Chodov disponovat celkovou parkovací kapacitou 3.465 aut, z níž bude 756 míst určeno na záchytné parkoviště P+R.
  Zeleň na veřejných prostranstvích Centra Chodov bude navazovat na zeleň v okolí. Budou vysázeny další stromy vzniknou travnaté plochy a terasovité zahrady s pěšinami. Na střechách některých budov budou dokonce založeny zahrady.
  Nepochybně i pro tisíce lidí ze Spořilova se Centrum Chodov stane právě „jejich“ centrem.
  Centrum Chodov můžete dokonce navštívit už dnes. Klikněte na adresu http://www.centrumchodov.cz/livecam/cam.html a rázem jste na stavbě.

  [Akt. známka: 1,69 / Počet hlasů: 16] 1 2 3 4 5
  Celý článek | Autor: Marek Mahdal | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6213119
  Duben10311
  Dnes920

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 22 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE