Koncert pro Máňu a Honzu v kostele sv. Anežky České (2022)

Autor: Zasláno do redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Kultura, Vydáno dne: 02. 03. 2022

Koncert pro Máňu a Honzu
Již v roce 2016 proběhl první charitativní Koncert pro Máňu a Honzu, jehož výtěžek podpořil čtyři jejich osiřelé děti. V následujících letech se uskutečnily ještě dva úspěšné koncerty na památku manželů Máni a Honzy a na podporu velkých rodin, které se dostaly díky úmrtí jednoho z rodičů do tíživé situace. Další koncerty, které jsme plánovaly, například v únoru a pak květnu 2020, se jako mnoho jiných akcí nemohly kvůli pandemické situaci uskutečnit.
Jsme nesmírně vděčné, že interpreti minulých ročníků opět svým vystoupením podpoří tento projekt, neboť rodin, dětí, jejich opatrovníků, kteří potřebují duchovní i materiální pomoc je nesčetně. Na letošním koncertu v neděli 20. března od 17 hodin v kostele sv. Anežky České na Spořilově vystoupí jednotlivci, hudební tělesa i sbory, děkujeme za jejich vstřícnost, čas a velkorysost. Samozřejmě se neobejdeme bez vás, posluchačů a štědrých dárců. Předem děkujeme za duchovní i finanční podporu.

Letošní výtěžek koncertu bude předán dvěma úžasným rodinám:
prarodičům, kteří pečují v Praze o vnoučata Járu (15 let), Přemíka (7 let) a Anežku (2 roky) po smrti jejich maminky,
a tatínkovi Přemyslovi, který po smrti své ženy Gabriely v roce 2020 pečuje v obci na Příbramsku o čtyři holčičky Leonu (15), Pavlínu (13), Elenu (6) a Valérii (2).

Program koncertu tradičně podpořila řada výjimečných umělců.
Účinkují: Miroslava Časarová (zpěv); Barbora Váchalová (harfa); Vlastimil Kobrle, Jan Pěruška st., Jan Pěruška ml., David Pěruška (smyčcové kvarteto); Lenka Klodnerová Strnadová (varhany); Trio Anima pura – Miroslava Časarová (soprán), Vít Kořínek (trombon), Petr Michalec (cembalo); Mário Bihári (akordeon a zpěv); Michal Hromek Consort; pěvecký sbor La Grande Bande pod vedením Denisy Dohnalové; komorní sbor SPZ-Q pod vedením Daniela Mikoláška, koncertem provádí Alena Švejdová.

Hana Pomahačová, Michaela Tučková a Bára Váchalová