Uzavírky, auta a co s nimi?

Autor: Zasláno do redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Doprava, Vydáno dne: 23. 08. 2019

Dobrý den, chtěla bych se podělit o nepříjemnou situaci, která posledních 14 dní graduje a zároveň se zeptat ostatních obyvatel, na jejich názor a zda by se situace neměla začít řešit veřejně:
Díky okolním uzavírkám a stavebním úpravám komunikací v okolí, se z malých úzkých ulic okolo domků staré spořilovské zástavby stává ve všední den hlavní objízdná trasa.
Úzkým ulicemi (Boční I., II., Jihozápadní IV., V., Jihovýchodní nám., Jihovýchodní VI. a okolní ulice) si řidiči často zkracují cestu. Velmi rychle a nebezpečně projíždějí těsně okolo zaparkovaných aut a ohrožují chodce a okolí. Chodci, často maminky s kočárky a pejskaři máji problém v těchto místech se rychle jedoucím vozidlům vyhýbat.
V běžnou denní dobu, zde auta projížděla jen občas, ale během uplynulého půl roku se situace značně zhoršuje. Dnes jsem si dala tu práci a napočítala během 10 minut 82 projíždějících vozidel. Zaznamenala jsem i okolní sousedy, kteří do komunikace před své domy dávají různé překážky v podobě velkých kamenů, prken, dokonce střepy, aby alespoň řidiče v rychlé jízdě zpomalily. Dnes jsem pochopila proč. Marně jsem se snažila situaci řešit s městskou policii. Bylo mi řečeno, že s tím nemohou nic dělat, neboť v ulicích není značení, které by průjezd zakazoval, či omezoval, mohou jen poslat hlídku, aby trasu projela.
Řidiči se snaží objet kolony, které vznikají na Jižní spojce a nájezdu na D1. Ulice Hlavní, Lešanská a Ke Spořilovu tuto situaci nejsou schopny kapacitně pobrat a tak si řidiči dál zkracují cestu obytnou zastávbou.
Možným řešením, by mohla být žádost o instalaci několika příčných prahů, značku průjezd zakázán, či alespoň značkou omezující rychlost. Co si myslíte?

Monika Böhmová