Bojovali za naši svobodu: Přehled legionářů z Roztyl a Spořilova v první světové válce

Autor: Vladimír Prchlík <vladimir.prchlik(at)seznam.cz>, Téma: Nezapomínáme, Vydáno dne: 02. 05. 2018Kniha Po stopách spořilovských legionářůBohuš Ausobský, Josef Bělohoubek, Jaroslav Bernard, František Dlouhý, Josef Edr, Jan Geringer, Karel Halbhuber, Otto Hojtaš, Václav Honzík,Vladimír Charouzek, Josef Jeníček, Mírumil Kadlec, Josef Kapoun,Vojtěch Kebrle, Alois Kočí, Jaroslav Král, Emil Kubíček, Karel Kulhánek, Jiřina Kůstková-Ludvíková, František Niebauer, Jaroslav Novotný, Josef Panský, Jan Petrů, Jan Polanka, Vojtěch Preissig, Karel Prchlík, Václav Procházka, Miloslav Ráchlík, Josef Roland, Josef Sahulka, Vojtěch Speychal, Karel Šána, Josef Šíp, Jaroslav Štantejský, Jan Štefek, Antonín Vaněk, Karel Zelenka, Karel Zelinka. Čest jejich památce!

Jména spořilovských legionářů, kteří se zbraní v ruce bojovali za naši svobodu na bojištích v Rusku, Francii a Itálii a bydleli na Spořilově budou připomenuta v rámci pietního aktu 10. 5. 2018 na Národním hřbitově na Roztylském náměstí při bodu programu - hold spořilovským legionářům a jejich zásluhám o svobodu a demokracii u příležitosti 100. výročí založení Československé republiky.

Podrobnější informace najdete v publikaci Po stopách spořilovských legionářů, která je stále v prodeji buď v recepci ZŠ Jižní nebo na adrese redakce Spořilovských novin.