Co řekli kandidáti do Senátu na spořilovských farmářských trzích

Autor: Tomáš Hromádka <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Zajímavosti, Vydáno dne: 11. 10. 2012

První spořilovské farmářské trhy, které se konaly minulou sobotu 6. října 2012, se pro hlavní konkurenty v připravované soutěži zvané doplňovací volby do Senátu, staly vítanou příležitostí, jak oslovit své potenciální voliče. Každý na to šel svou cestou - přivítáním do mikrofonu a ochutnávkou Jachninových dobrůtek (Töpfer), nabídkou jablečného závinu a igelitových tašek s propagačními předměty (Syková), balónků pro děti (Kunert) nebo kontaktní kampaní a rozhovory s konkrétními lidmi (Štěpánek, Kunert). Co mimo jiné kandidáti řekli?

Farmářské trhy 6. 10. 2012 Tomáš Töpfer

Tomáš Töpfer:"Jsem se „čtyřkou“ spojen nejen pracovně díky Fidlovačce, ale mám tu velkou část rodiny. Bratr i celá jeho rodina jsou už léta „Spořilováci“ a já se na ten krok v budoucnu také chystám. Chystáme se tady se ženou bydlet. Nejdřív nás ale čeká celková rekonstrukce. Ovšem taková, která bude přísně zachovávat původní ráz domku. Ostatně i bratr rekonstruoval svůj dům tak, aby vypadal velmi původně. Však také architektura Spořilova dvacátých a třicátých let je už dnes unikátní historickou památkou."

Farmářské trhy 6. 10. 2012 Eva Syková

"Lidské zdraví je pro mě nejvyšší hodnotou. S tím souvisí i dopravní a hlukové záležitosti na Spořilově. Zajímá mě také současná důchodová reforma. Jejím důsledkem budou určitě zisky finančních skupin, které dostanou značné množství nových klientů."


Farmářské trhy 6. 10. 2012 Ladislav Kunert

Ladislav Kunert:"Snažím se pro Spořilov udělat maximum. Jako prezident Národní hlukové observatoře ČR jednám v této záležitosti na různých místech. Účastnil jsem se panelu na Ministerstvu zdravotnictví, jednám s odborníky na protihlukovou a dopravní problematiku. Setkávám se také se spořilovskými iniciativami, besedoval jsem "u Břízy", hovořil s paní Růžičkovou. Nemůžu se dívat, jak se s občanskými iniciativami zametá pod stůl. Dobrým řešením jsou podle mě mobilní protihlukové stěny. V Senátu bych se rád věnoval právě protihlukové a dopravní problematice, tato témata jsou mi nejbližší."
Farmářské trhy 6. 10. 2012 Petr Štěpánek

Petr Štěpánek: "Z pozice radního hlavního města Prahy se mi podařilo prosadit Akční plán snižování hluku v Praze, kterým je povinna se Praha řídit. Problematikou dopravy a snižování hluku se zabývám dlouhodobě, dokumenty o tom si je možné dohledat mnoho let zpátky na internetu. V zastupitelstvu Prahy 4 jsem se snažil ze své pozice zastupitele v rámci jednání o rozpočtu prosadit různá protihluková opatření. Bohužel jsem opoziční zastupitel, a tak moje návrhy byly smeteny ze stolu. Mohu slíbit, že pokud budu zvolen, budu se touto problematikou zabývat i na půdě Senátu."