Spořilovské kino Sigma hostí výstavu Tragédie Lidic

Autor: Zasláno do redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Kultura, Zdroj: 4 - Volnočasová, o.p.s., Marie Vlášková, Vydáno dne: 09. 08. 2011

Kino Sigma Spořilovské kino Sigma se rozhodlo naladit diváky na premiéru filmu LIDICE, kterou uvede 16. 8. od 15 hod. (vstupné 60 Kč) a od 20 hod. (90 Kč), uspořádáním výstavy „Tragédie Lidic“. Putovní výstavu s příběhem české vsi, lze navštívit od 9. 8. do 17. 8. každý den mezi 8 a 16 hodinou. Vstupné zdarma.

Výstava přibližuje okolnosti vypálení této středočeské obce nacisty 10. června 1942 a je rozdělena do tří částí: Ze života Lidic, Tragédie Lidic, Nové Lidice. Zachovalé fotografie, novinové články či dokumenty zachycují život Lidic od samého založení až po současnost. Lidickou výstavu pak doplňuje miniexpozice fotografa Jovana Dezorta, který fotodokumentoval dodatečnou scénu filmu – přímé zobrazení atentátu na Heydricha, která se točila v Hoffmanově ulici v Podolí.
Výstavu zapůjčil PAMÁTNÍK LIDICE, příspěvková organizace MK ČR.

Promítání filmu je okořeněno letní akcí – každá 10. vstupenka na film bude pro zájemce ZDARMA. Vstupenky lze zakoupit přímo v kině Sigma.