Stávka omezí MHD na Spořilově

Autor: Tomáš Hromádka <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Doprava, Vydáno dne: 11. 06. 2011

Aktualizováno 14. 6. 2011: V den stávky (čtvrtek 16. 6. 2011) v provozu dle platných jízdních řádů budou autobusové linky ostatních dopravců mimo Dopravní podnik hl. m. Prahy. Dále bude plně nebo alespoň částečně zajištěn provoz ostatními dopravci na vybraných linkách Dopravního podniku. V případě Spořilova jde o linku 213. Dále může být přednostně vypravena linka 136 a ve třetím pořadí (v případě dostatečného počtu řidičů) i linky 118 a 121.

V provozu budou také všechny vltavské přívozy (linky P1-P6). Dále bude v provozu zvláštní lodní linka v trase Nádraží Modřany - Přístaviště - Žluté lázně - Palackého náměstí v intervalu cca 60 minut s tím, že v úseku Přístaviště (Braník) - Palackého náměstí bude zajištěn interval cca 15 minut v ranní špičce.
Vše bude samozřejmě záviset na tom, kolik zaměstnanců pražského Dopravního podniku se nakonec ke stávce připojí a jestli bude alespoň částečně v provozu metro.
U linek, které budou v provozu, bude také záviset dodržování jízdního řádu na aktuální zaplněnosti silnic a či případných blokádách.
Aktuální informace budou k dispozici na www.ropid.cz nebo na infolince Dopravního podniku 296 19 18 17.


Aktualizováno 12. 6. 2011: Dle nedělních jednání odborových organizací se plánovaná stávka zaměstnanců v dopravě proti vládním reformám v pondělí 13. června 2011 konat nebude. Stávka bude zřejmě vyhlášena v jiném termínu (pravděpodobně ve čtvrtek 16. 6. 2011).

Z důvodu stávky zaměstnanců v dopravě ohlášené na pondělí 13.6.2011 dojde v tento den k omezení provozu Pražské integrované dopravy.
Není garantováno dodržování jízdních řádů ani provoz jednotlivých linek zajišťovaných Dopravním podnikem hl. m. Prahy autobusů, tramvají a metra. Ostatních dopravců PID se stávka netýká, jejich linky budou v provozu ovšem jen s ohledem na průjezdnost komunikací v Praze a jejím okolí.
O situaci v Praze informují www.ropid.cz, www.dpp.cz a také informace lze získat na infolince Dopravního podniku 296 19 18 17, která bude provozována v noci z neděle na pondělí nepřetržitě a jejíž provoz bude během pondělí posílen.