Cvičili jsme u moře

Autor: Zasláno do redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Sport, Vydáno dne: 23. 07. 2010

Vítání Slunce - Sokol Spořilov Jako členky Sokola Spořilov pořádáme již řadu let zájezdy k moři se cvičením, v posledních pěti i dvakrát za rok, v červnu a v září. Zejména jsme si oblíbili Caorle, půvabné a starobylé rybářské městečko nedaleko Benátek, kam jsme letos v červnu zamířili již počtvrté. Naše skupina se skládala z 23 účastníků, včetně dvou cvičících manželů a sedmi děvčat ve věku od devíti do čtrnácti let, která se většinou znají z předchozích zájezdů a společný pobyt u moře si patřičně užívají. Podotýkám, že nejstarší účastnice, zdatná plavkyně a cvičenka, již překročila osmdesátku.

Tanec se šálami - Sokol SpořilovPravidelně cvičíme dvakrát denně. Ranní „Vítání slunce“ na břehu moře, kdy slunce je ještě vlídné, pláž bez lidí a moře většinou klidné, je ideální probuzení a v podvečer někde ve stínu, v parku nebo u hotelu. Jedná se o zdravotní cvičení vhodné pro každého bez ohledu věku a kondice, cvičení s prvky jógy a Feldenkraisovy metody. Kromě toho jsme si letos vyzkoušely i orientální tanec se šálami.
Počasí nám letos opravdu přálo. Každý den byl vhodný ke koupání a večerním procházkám v historickém centru s posezením u italské kávy a vynikající zmrzliny a mnohá z nás neodolala pestré nabídce levné a elegantní italské módy v nesčetných buticích.
O program závěrečného večera se tradičně starají naše děvčata, svými tanečními vystoupeními. Tentokrát byl program zakončen společenskou stolní hrou „S tetou Janou do Benátek“ na paměť nezdařeného výletu. Státní lodní doprava totiž solidárně stávkovala s místními rybáři, kteří protestovali proti nové normě EU na velikost ok svých sítí podle norského vzoru.
V autobuse na zpáteční cestě panovala všeobecná spokojenost s uplynulým týdnem a nejen naše děvčata se již těší na příští rok- tentokráte do Rimini.

Jana Zachová vedoucí oddílu Kondiční cvičení žen v Sokole Spořilov