První Pivní Tramway: Chtějí hodnotit kvalitu piva a podpořit malé pivovary

Autor: Redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Restaurace, Vydáno dne: 21. 04. 2010

Aliance P.I.V. (Pivně Inteligentních Výčepů) v pondělí 19. dubna ve spořilovské První Pivní Tramwai pokřtila úvodní informativní pivní listy a brožuru s doporučenými hospodami. Ve výčepech označených logem ALIANCE P.I.V., jsou nabízena česká piva ze středních, malých či úplně nejmenších pivovárků s vyčerpávajícími informacemi o daném pivu.

V budoucnu si Aliance bude vybírat po celé České republice hospody, které si zaslouží pozornost milovníků piva a budou zařazena do Pivní brožury.
ALIANCE P.I.V. je sdružení špičkových pražských pivních barů, které se specializují na široký výběr točených piv z malých českých pivovarů. Vytvořením svého sdružení chtějí jak podpořit malé pivovary jejich propagací i usnadněním hromadného odbytu do více restaurací, tak vyjít vstříc těm milovníkům piva, kterým nestačí stereotypní nabídka drtivé většiny hospod v Česku, omezující se jen na několik zprofanovaných velkovýroben nápojů pivního typu. Nejen pro tyto fajnšmekry bude zajištěn široký sortiment skvěle ošetřených speciálů, ale také všemožné informace pro amatérské i pokročilejší pivní degustátory a znalce. V současné době alianci tvoří restaurace: Zlý Časy, První Pivní Tramway, Merenda, Obžerství a U prince Miroslava.