ZŠ Jižní na Kinderiádě

Autor: Daniel Kaiser <Kaiser.Daniel(at)zsjizni.cz>, Téma: Děti a školy, Vydáno dne: 27. 09. 2009

Kinderiáda - ZŠ Jižní Dne 22. 9. 2009 proběhlo sportovní klání 35 pražských škol v rámci dětských atletických závodů – Kinderiády. Ta se pořádá v každém regionu ČR vždy na podzim a na jaře. Školy, které se probojují do finálového kola, soutěží celkem o 300 000 Kč, určených na opravu školních sportovišť.
Na ZŠ Jeseniova přišlo poměřit sportovní výkony s ostatními také družstvo 10 žáků 2. – 5. tříd ZŠ Jižní.

Mezi soutěžní disciplíny patřil běh na 60m ( všichni účastníci), skok daleký z místa (2. roč.), hod plným míčem (3. roč.), hod kriketovým míčem (4. roč.), skok daleký z rozběhu (5. roč.) a štafeta (vybraní žáci).
Přesto, že pro většinu sportovců v našem družstvu to byla první zkušenost s opravdovými atletickými závody, neodešli jsme „s prázdnou“. Nejlepších výsledků dosáhl Jan Patka ze třídy 2. R, který skokem z místa dlouhým 195 cm obsadil 1. místo. Na stupeň vítězů se Honza postavil ještě jednou, za čas 10. 57 s v běhu na 60 m získal 2. místo. Radost nám udělal žák 3.O Marek Ždych, kterému se podařilo v hodu plným míčem výkonem 618 cm vybojovat 4. místo. V celkovém pořadí škol jsme se umístili na 14. příčce.
Vítězi srdečně blahopřejeme a ostatním soutěžícím - Elišce Divišové, Anně Rychmachové, Marku Ždychovi, Tereze Tvrdíkové, Veronice Linhartové, Filipu Sochorovi, Liridonu Aliovi, Veronice Doubravové, Janu Musilovi děkujeme za vynaložené úsilí při reprezentaci naší školy. Poděkování patří všem organizátorům soutěže, budiž jim odměnou rozzářené oči dětí a hezká vzpomínka na jejich první velký závod.