Budou diskutovat o Velkých Roztylech

Autor: Zasláno do redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Kolem Spořilova, Vydáno dne: 19. 09. 2009

Setkání vedení městské části Prahy 11 s občany k problematice Velkých Roztyl (tj. plánované plošné zástavbě okolí stanice metra Roztyly) se koná ve středu 23. září 2009 od 17.30 hodin na prostranství u stanice metra Roztyly. Účast přislíbili starosta Mgr. Dalibor Mlejnský, radní hlavního města Prahy Bc. Martin Langmajer, ředitel Útvaru rozvoje hlavního města Prahy ing. Bořek Votava, akad. arch. Jiří Lasovský a ing. arch. Petr Bílek. Dopisem byli též pozváni všichni signatáři petice „Nechceme Velké Roztyly“ a zastupitelé městské části Praha 11.
Občanské sdružení Zelené Roztyly zve všechny obyvatele Spořilova, občanská sdružení a společenství vlastníků, aby se přišli podívat, poslechnout a vyjádřit své názory k záměrům městské části Prahy 11. Předem velmi děkujeme, pokud se zúčastníte a dáte o setkání vědět svému okolí!

Na Roztylech se bude stavět. Vize rozvoje Roztyl a Prahy 11 ještě neexistuje, přesto už Městská část Praha 11 podala podnět na změnu územního plánu (ÚP), která by umožnila investorům zastavění zelených ploch na Roztylech.
Občanské sdružení Zelené Roztyly je znepokojeno jednáním Rady městské části Praha 11, která schválila a navrhla změnu ÚP v režimu tzv. celoměstsky významných změn ÚP (č. Z2722/00), které podle našeho názoru umožňují jednodušeji a rychleji změnit ÚP, vycházejí vstříc investorům a umožní zastavění některých zelených ploch na Roztylech a na okraji Krčského lesa. Již nyní jsou na parcelách u ulice Ryšavého navyšovány koeficienty pro výstavbu, což do budoucna umožní investorům, aby stavby byly větší a vyšší.
Přijďte na veřejné setkání občanů a úředníků zeptat se „proč“. Řekněte svůj názor, dokud ještě můžete! Říkali Vám o Roztylech Vaši volení zástupci, když chtěli před volbami Váš hlas? Rada MČ Praha 11 odmítá podnět na změnu ÚP stáhnout. Magistrát Hl.m.Prahy bude o území „Velké Roztyly“ rozhodovat již v říjnu 2009.