Na internet do knihovny zdarma (i s vlastním notebookem)

Autor: Redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Služby, Vydáno dne: 06. 05. 2009

Nemáte doma připojení k Internetu? Potřebujete si vyřídit e-maily, přečíst novinky, kombinovat informace z elektronických zdrojů s informacemi obsaženými v knihách? Zajděte na Internet do spořilovské knihovny!

Přístup na Internet nabízejí všechny pobočky Městské knihovny v Praze (MKP). Těch najdete po Praze celkem čtyřicet a do míst, kde není „kamenná“ knihovna zajíždí některý z bibliobusů. Každá z knihoven je vybavena nejméně dvěma počítači s přístupem na Internet.
Novou službou, kterou Městská knihovna v Praze od května i na Spořilově nabízí, je bezdrátové připojení na internet. Abyste mohli tuto službu využívat, stačí vám vlastnit notebook či kapesní počítač s wifi kartou standardu 802.11b nebo 802.11g, zajít do knihovny, najít si v ní příjemné místo, vyhledat dostupné sítě, připojit se k té s názvem “Mestska knihovna“ a můžete surfovat klidně celý den.
Z technických důvodů není služba dostupná v pojízdných knihovnách. Internet je v Městské knihovně v Praze zdarma a úplně pro každého – není potřeba mít čtenářský průkaz.