Festival Jeden svět bude také v KC Spořilov!

Autor: Tomáš Hromádka <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Kultura, Vydáno dne: 23. 02. 2009

Legendární festival Jeden svět - dnes největší filmový festival v Evropě zaměřený na lidská práva a jedna z nejvýznamnějších kulturních akcí v rámci Prahy a celé České republiky zavítá letos do Kulturního centra na Spořilově.
Každoročně se na festivalu promítá kolem 120 filmů z celého světa a snaží se podporovat kvalitní dokumentární filmy se sociální, politicky angažovanou a lidskoprávní tematikou. V roce 2007 získal Jeden svět Čestné uznání Organizace Spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) za výchovu k lidským právům.

"V letošním roce bychom rádi lehce narušili „centralizaci“ pražské části festivalu a proto připravujeme pilotní festivaly ve dvou městských částech, které jsou od centra odlehlejší, ale přesto každá z nich má dobré zázemí pro pořádání zajímavých kulturních a dalších událostí. Vybrané městské části jsou – Praha 4 se zázemím v KC Novodvorská a projekčním místem v KC Spořilov a městská část Praha 11, kde se budou konat projekce v KC Zahrada," říkají organizátoři z festivalového týmu. Dodávají, že "k tomuto rozhodnutí nás vedl zejména důvod přiblížit se našim divákům a divačkám a zároveň posílit kulturní nabídku a dění obecně v daných městských částech. Ve spolupráci s KC Novodvorská a Spořilov připravujeme plnohodnotný program, který bude obsahovat jak projekce pro základní a střední školy,tak i večerní projekce pro veřejnost. Od 16. do 20. března zde každý den od 19.00 proběhne projekce vybraného filmu spojená s debatou. "

Vstupenky bude možné zakoupit ve všech pokladnách festivalových kin za stejnou cenu jako v loňském roce, tj. za 70 Kč.

PROGRAM SPOŘILOVSKÉ ČÁSTI FESTIVALU:
16.3. – 20.3.2009
denně v 19,00
16. po Burmský VJ - Reporting From a Closed Country
17. út Vítejte v KLDR
18. st Příběhy z Jodoku
19. čt Angola – sen a skutečnost
20. pá Sedm světel