Zvláštní tištěné číslo Spořilovských novin přináší stanoviska PRO i PROTI

Autor: Tomáš Hromádka <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Z redakce, Vydáno dne: 14. 11. 2008

Při příležitosti nadcházející úterní diskuse o budoucnosti Roztylského náměstí vychází letošní druhý tištěný speciál Spořilovských novin. Přináší všechna stanoviska týkající se kauzy pomník a Roztylské náměstí zveřejněná v letech 2007 až 2008 a stane se tak jistě vítanou pomůckou pro všechny zájemce o tuto závažnou problematiku. Spořilovské noviny, jak jistě víte, podporují - stejně jako většina čtenářů Spořilovských novin hlasujících v anketě - obnovu a rozšíření současného pietního místa stejně jako celého Roztylského náměstí, proto jsme za uplynulá léta zveřejnili celou řadu často protichůdných názorů, polemik a informací. Domníváme se totiž, že bez řádné diskuse nelze dojít k inovacím a zajímavým nápadům a řešením, které jsou v případě zájmového území potřeba.

Roztylské náměstí jako trvalé centrum starého Spořilova si to zaslouží. Žije dnes svým vlastním životem, ikdyž tak nebouří a neklokotá jako v době svého vzniku. Naleznou-li se po pečlivé diskusi prostředky pro jeho kvalitní obnovu, bude to jedině dobře.

Tištěnou verzi Spořilovských novin (320 KB ve formě PDF) si můžete stáhnout na adrese http://www.sporilov.info/download.php?sekce=5
(Stáhněte si --) Tištěná verze)

Několik výtisků bude zásluhou obětavých čtenářů, kteří Spořilovské noviny šíří dále, k dispozici v trafice u Typlů na Hlavní ulici.