Scházejí se tu feťáci...

Autor: Redakce <noviny(at)sporilov.info>, Téma: Stíny Spořilova, Vydáno dne: 23. 02. 2008

Dobrý den, chtěla bych upozornit na jednu skutečnost (...). Bydlím v ulici Kremnická hned u panelové zdi, ktera lomí místní sídlistě a Jižní spojku, zbytek zdi tvoří hlínovité haldy. Před domem se nachází jedno v dnešní době již travnaté hřiště, hned vedle je druhé asfaltové, lavičky, pružinová houpačka, dvě houpačky na laně a kolotoč, který v zimních měsících prošel rekonstrukcí. Na toto hřiště si chodí hrát malé děti s rodiči nebo děti z místní Mateřské školy. A právě o děti tu jde především.
Do pozdních večerních hodin tato prostranství totiž obývají puberťáci, kteří pravděpodobně užívají drogy a vybrali si pro své schůzky tento terén, který je ve slepé ulici a tichý. V místech se nachází i dvě popelnice, do kterých šla známá minulý týden vyhodit odpadky a našla v trávě použitou injekční stříkačku.

Z dopisu Denisy T. ze Spořilova

Na tento problém jsme upozornili dispečink Městské policie, strážníci se nám ovšem dosud do redakce neozvali. Svůj dopis Denisa T. směřovala i na radnici MČ Praha 4 do Nuslí, na který zareagoval zástupce starosty Mgr. Václav Krištof:

"z povereni pana starosty, ing. Pavla Horalka, a jako zastupce starosty pro zivotni prostredi, odpovidam na Vase sdeleni, ktere se tyka situace v okoli hristre na sidlisti Sporilov I., v blizkosti ulic Kremnicka a Trnavska.
V posledni dobe mame zpravy o skupince odrustajici mladeze, ktera vyhledava stridave ruzna mista v lokalite stareho Sporilova a sidliste Sporilov I., kde kouri a drobnymi odpadky znecistuji okoli. Z techto duvodu jsme prijali nekolik opatreni ke zlepseni situace v teto lokalite. MC Praha upozornila na vyse uvedene mistni oddeleni Mestske policie a pozadala ji o castejsi dohled nad oblasti ulice Kremnicka a bezprostredniho okoli pod jizni spojkou. Dale jsme zadali firme, ktera na Sporilove provadi smluvni uklid, aby zvysila cetnost uklidovych praci. Spravce oblasti je nami poveren pravidelne kontrolovat Vami popsanou oblast a pri nastalych problemech uzce spolupracovat s Mestskou policii.
Jsme si vedomi, ze v blizkem okoli sidliste Sporilov I. i stareho Sporilova chybi hriste s aktivitami prave pro tuto odrustajici mladez. Mame zpracovanou koncepci, ktera resi rekonstrukce a budovani novych hrist v cele mestske casti a kde je zohlednena i tato lokalita."