ZŠ Na Chodovci - Krajina za školou – VÝZVA!

Autor: Čtenář Spořilovských novin <(at)>, Téma: Děti a školy, Vydáno dne: 28. 02. 2007

ZŠ Na Chodovci - nepoužívatV tomto školním roce škola pracuje v projektu KRAJINA ZA ŠKOLOU. Projekt je dvouletý, je spolufinancován Evropským sociálním fondem, státním rozpočtem České republiky a rozpočtem hlavního města Prahy.
Má děti naučit pracovat kooperativně, vyhledávat informace, prezentovat svoji práci ve škole, eventuálně i v mediích, a zejména vypěstovat v dětech vztah k regionu.

V současné době jsme ve stadiu „sbírání materiálu“. Snažíme se získat co nejvíce starých fotografií ze Spořilova a jeho okolí (Záběhlice, Roztyly, Slatiny, Chodov, atd.). Dále děti sbírají informace o historii Spořilova a okolí. Ze získaných materiálů vzniknou popisky k fotodvojicím. Vytvořit fotodvojice (statrá fotka + dnešní stav) bude asi nejatraktivnější, ale i nejnáročnější částí v celém projektu. Po získání dostatečného množství materiálu bude vše zpracováváno pomocí programu Foto Studio. Bude to hodně práce do hodin ekologického semináře, dějepisu, českého jazyka, informatiky, občanské výchovy, výtvarné výchovy. Doufáme, že se nám vše podaří a budeme se moci podílet na vytvoření propagační výstavy a knihy. Každopádně získáme mnoho poznatků o svém regionu.
Zaujalo-li někoho naše snažení a má doma staré fotografie z uvedených oblastí, byli bychom moc rádi, kdyby nám je zapůjčil. (informace na tel. 272 011 882) Na obrázku je jedna z prvních fotodvojic – Hamerský rybník.
Neztratíme, nezničíme, ihned vrátíme a předem moc děkujeme. Všichni ze ZŠ Na Chodovci. V současné době jsme ve stadiu „sbírání materiálu“. Snažíme se získat co nejvíce starých fotografií ze Spořilova a jeho okolí (Záběhlice, Roztyly, Slatiny, Chodov, atd.). Dále děti sbírají informace o historii Spořilova a okolí. Ze získaných materiálů vzniknou popisky k fotodvojicím. Vytvořit fotodvojice (statrá fotka + dnešní stav) bude asi nejatraktivnější, ale i nejnáročnější částí v celém projektu. Po získání dostatečného množství materiálu bude vše zpracováváno pomocí programu Foto Studio. Bude to hodně práce do hodin ekologického semináře, dějepisu, českého jazyka, informatiky, občanské výchovy, výtvarné výchovy. Doufáme, že se nám vše podaří a budeme se moci podílet na vytvoření propagační výstavy a knihy. Každopádně získáme mnoho poznatků o svém regionu. Zaujalo-li někoho naše snažení a má doma staré fotografie z uvedených oblastí, byli bychom moc rádi, kdyby nám je zapůjčil. (informace na tel. 272 011 882) Na obrázku je jedna z prvních fotodvojic – Hamerský rybník. Neztratíme, nezničíme, ihned vrátíme a předem moc děkujeme. Všichni ze ZŠ Na Chodovci.


Zaslala Mgr. Zuzana Švadlenová, ZŠ Na Chodovci

Projekt ZŠ Na Chodovci - Krajina za školou