Spořilov - tentokrát rozjasněný

Autor: Čtenář Spořilovských novin <(at)>, Téma: Zajímavosti, Vydáno dne: 08. 06. 2006

Konkrétně jde spořilovská sídliště. V poslední době se domy na nich zahalují do nových jasných barev. Rekonstrukcemi procházejí domovní bloky nad Hlavní ulicí, ale i na ulicích pod Hlavní - v Hrusické (rekonstrukce lodžií) a v Měchenické (celé jedno čelo a postranní části domu). S rekonstrukcemi je spojen i nový barevný vzhled sídlištních objektů. Do příjemně barevného hávu se obléká také věžový dům na sídlišti Spořilov I, v Púchovské ulici. Kdo přijíždí na Spořilov autobusem z města, musí si ho všimnout.

Zdá se, že si obyvatelé rekonstruovaných domů oblíbili teplé oku lahodící barvy - najdeme tam třeba hodně okrové a žluté. Vypadá to, že se tyto barvy stanou pro spořilovská sídliště charakteristickými - bylo by to dobře. V kontrastu se zelení stromů jsou pěkné už na první pohled.

Co ještě zbývá? Bylo by žádoucí, aby všichni obyvatelé pochopili, že k příjemnému vzhledu sídliště mohou přispět i čisté a upravené prostory mezi domy. Nepořádek kolem popelnic nebo vyšlapané cestičky na trávnících o smyslu některých lidí pro pěkný vzhled prostředí příliš.

-štk-